Przyklejanie oplątw

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KoRn-ik
100p
100p
Posty: 108
Od: 17 wrz 2009, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Przyklejanie oplątw

Post »

Witam,

ostatnio dowiedziałam się, że oplątwy (przynajmniej te szare, np. T. caput-medusae, T. ionantha itp.) można przymocować do gałęzi za pomocą kleju. Moja wiedza na ten temat ogranicza się do stwierdzenia, że klej klejowi nierówny, wobec czego zwracam się z prośbą o podpoweidź jakiego użyć. Moje dotychczasowe zmagania z przymocowaniem oplątw do kory dębu korkowego miały różne skutki, łącznie z odkryciem, że zwykła nitka w pewnych warunkach może uchodzić za garotę. Przyklejenie roślin byłoby znakomitym rozwiązaniem.

Pozdrawiam
,,Być ateistą to żaden wstyd. Wprost przeciwnie: wyprostowana postawa, która pozwala spoglądać dalej, powinna być powodem do dumy" - R. Dawkins
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przyklejanie oplątw

Post »

Lata temu miałem taką nawet niezłą gałąź z owym zielem, różnym zresztą. Oj, ciężko było zdobyć...
A przyklejałem Wikolem, tym do drewna. Nie może być to jakiś rozpuszczalny od wody... no i musi być nietoksyczny. Wikol spełnia te warunki. Owszem- to nie jest klej kontaktowy- póki nie uschnie trzeba prowizorycznie umocować czymkolwiek...
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przyklejanie oplątw

Post »

oczywiscie ze mozna... nie tylko stare okazy... moja ciocia ma mlode oplatwy umocowane za pomoca zwyklego butaprenu do galezi...Obrazek
Awatar użytkownika
KoRn-ik
100p
100p
Posty: 108
Od: 17 wrz 2009, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyklejanie oplątw

Post »

Dziękuję za odpowiedzi. Cieszę się, że nie będę już musiała walczyć z drucikami, nitkami, gwoźdźmi, szpilkami, wiertarkami... ;)

PS. Pani ciocia ma bardzo bardzo piękną kompozycję oplątw :D

Pozdrawiam :wit
,,Być ateistą to żaden wstyd. Wprost przeciwnie: wyprostowana postawa, która pozwala spoglądać dalej, powinna być powodem do dumy" - R. Dawkins
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przyklejanie oplątw

Post »

Dziekuje i na forum sobie nie paniujemy:) jestem Pati
Awatar użytkownika
KoRn-ik
100p
100p
Posty: 108
Od: 17 wrz 2009, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyklejanie oplątw

Post »

Dobrze, następnym razem będę pamiętać :) Olga
,,Być ateistą to żaden wstyd. Wprost przeciwnie: wyprostowana postawa, która pozwala spoglądać dalej, powinna być powodem do dumy" - R. Dawkins
Awatar użytkownika
KoRn-ik
100p
100p
Posty: 108
Od: 17 wrz 2009, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyklejanie oplątw

Post »

Dzisiaj przykleiłam ostatnią oplątwę. Użyłam do tego celu wikolu (akurat miałam na stanie). Wystarczyła niewielka ilość kleju, a nawet cięższe rośliny utrzymują się na miejscu. Wielka wygoda :) Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
,,Być ateistą to żaden wstyd. Wprost przeciwnie: wyprostowana postawa, która pozwala spoglądać dalej, powinna być powodem do dumy" - R. Dawkins
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”