czym to spryskać

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pestka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1809
Od: 1 gru 2008, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

czym to spryskać

Post »

poradzcie coś moje fuksje atakują mączliki takie coś białego fruwającego spryskałam wodą z czosnkiem i nic to nie dało znów są czym ich spryskać bo są takie zachłanne na moje fuksje
Obrazek
:?: dziękuję bardzo za odpowiedź
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: czym to spryskać

Post »

Obawiam się, że woda z czosnkiem nie pomoże na mączlika, u mnie w każdym razie nie pomogła. Bez chemii się nie obejdzie. Ja zastosowałam tarcznik firmy bros (tabletki doglebowe) i jeszcze jakiś oprysk od sąsiadki, ale ona go dostała chyba spod lady, bo mnie ten sam facet na targu polecił tylko żółte lepy. Na marginesie to dziadostwo bardzo szybko się rozprzestrzenia, więc jak masz inne kwiaty, to sprawdzaj, wystarczy ruszyć albo spryskać wodą roślinę, to te latające od razu zaczynają latać. Jak bliscy sąsiedzi maja kwiaty, to wszyscy muszą zadziałać, bo to się będzie przenosić do ciebie nawet jak ty już u siebie zwalczysz.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: czym to spryskać

Post »

Mam wrażenie, że mączliki wręcz uwielbiają fuksję, ja z tego powodu zrezygnowałam z niej. U mnie z fuksji mączliki przeniosły się na sadzonki pomidorów i na działce miałam "mączlikowo".
Waleria
Awatar użytkownika
Wiktoria_W
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2365
Od: 21 sty 2011, o 03:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: czym to spryskać

Post »

U mnie w zeszłym roku przyleciały do pomidorów, a potem rzuciły się na zioła. W tym roku zrezygnowałam z pomidorów, więc pojawiły się później - właśnie na ziołach. Fuksji jeszcze nie znalazły.
Miłego dnia, Wiktoria
Dom w odcieniach zieleni
Poszukuję
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: czym to spryskać

Post »

Na parapetach restauracji w pobliżu zawsze chętnie oglądałam czerwone pelargonie w towarzystwie miniaturowych białych surfinii (chyba), a dziś patrzę, a tam po prostu biało od kokonów mączlika, brrr.
Mam wrażenie, że tam nikt o te kwiaty specjalnie nie dba, bo chyba nikt normalny nie dopuściłby do takiego stanu. Współczuję właścicielom pobliskich balkonów, a jest ich kilka. Do mnie chyba nie dolecą :roll:
Aha, u mnie wylęgarnią mączlika była bakopa, ale fuksję też dopadły, podobnie lobelię, petunie i werbeny. Chyba najlepiej oparły się begonie bulwiaste, bluszczyk kurdybanek i plektrantus.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”