Ołownik-uprawa,pielęgnacja,prezentacja kwitnień

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Ołownik-uprawa,pielęgnacja,prezentacja kwitnień

Post »

Tak można nawet lubi ciecie, kwitnie na nowych wiec bez obaw ;:333
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ołownik-uprawa,pielęgnacja,prezentacja kwitnień

Post »

Gdzie zimujecie ołowniki ?
Ja niebieskiego i białego po raz pierwszy zimuje w chłodzie i aż się boję o będzie, bo poprzednie zimy spędziły w mieszkaniu i pięknie latem kwitły.

niebieski
Obrazek

biały
Obrazek

czerwony indyjski
Obrazek


U niebieskiego i białego listeczki zaschły, ale pędy są zielone, więc jest nadzieja.
Indyjskiego czerwonego zimuję w mieszkaniu ( nie lubi chłodu) i obecnie tak wygląda.

Obrazek


Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Ołownik-uprawa,pielęgnacja,prezentacja kwitnień

Post »

Aniu one chłody się nie boją ale trzeba zerkać by nie przesuszyć całkowicie ;:196
mara1230
50p
50p
Posty: 58
Od: 15 lis 2015, o 18:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ołownik-uprawa,pielęgnacja,prezentacja kwitnień

Post »

:wit Cudne te wasze ołowniki. Zamówiłam sobie sadzonkę czerwonego i czekam na niego. ;:37

Czy one występują w tych trzech kolorach? Czy są jeszcze inne kolory? Czy doniczkę dać większą czy lepiej częsciej przesadzić? Jakie podłoże najlepsze?
Pozdrawiam Halina
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Ołownik-uprawa,pielęgnacja,prezentacja kwitnień

Post »

Ja mam tylko niebieski i czerwony, ziemia ogrodowa zmieszana z kupną do kwiatów doniczkowych.
Nie mam dużych donic więc lepiej nie przesadzaj z wielkością
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ołownik-uprawa,pielęgnacja,prezentacja kwitnień

Post »

Do wypowiedzi Kasi dodam tylko tyle, że ołowniki lubią lekko kwaśne podłoże , lepiej wtedy kwitną. Ja do ziemi uniwersalnej, dodaję ziemi do paproci. Czerwonego posadziłam w samej ziemi przeznaczonej dla paproci. Widać mu to służy, bo ładnie kwitnie.

2 03. 2017 Na tarasie. Dziś też wietrzył się, ale na noc wnoszę go do pokoju.

Obrazek
majreg
200p
200p
Posty: 448
Od: 11 maja 2015, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ołownik-uprawa,pielęgnacja,prezentacja kwitnień

Post »

Witam! Dzięki Ani ja również dołączam do grona szczęśliwych posiadaczek tego pięknego kwiatka ;:138 . Mam nadzieję, że zdołam go utrzymać. :D
Aniu , kiedy Ty swojego przycinasz?
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ołownik-uprawa,pielęgnacja,prezentacja kwitnień

Post »

majreg - przycinam go na wiosnę, ale tego roku jeszcze nie cięłam, bo kwitnie cały czas od stycznia i to w mieszkaniu, bo ze względu na tem. nie odważyłam się go wynieść na taras, wietrzył się tylko kilka razy. Dotyczy to tylko Indyjskiego, bo niebieski i biały stoją na tarasie już od miesiąca. Raz tylko wniosłam je na noc do mieszkania.
majreg
200p
200p
Posty: 448
Od: 11 maja 2015, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ołownik-uprawa,pielęgnacja,prezentacja kwitnień

Post »

Dziękuję za odpowiedź! Aniu, u mnie jest tak zimno, że jak tylko nawet na dzień wyniosę, to wszystko wraca do domu tak umęczone, że aż zwiędnięte. Teraz zwątpiłam i przestałam wynosić całkiem. Czekam na ciepłe dni.
Mój ołownik indyjski non stop chce kwitnąć. Ostatnio znowu urwałam mu kwiatek, żeby choć trochę podrósł, to wypuścił w tym miejscu dwa nowe ;:173 .
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ołownik-uprawa,pielęgnacja,prezentacja kwitnień

Post »

To i ja się pochwalę ołownikiem od Ani. Roślinka młoda i już kwitnie. Ula, ale ja nic nie obrywam, cieszę się kwiatami teraz. Obok już rozwiniętego wypuszcza drugi kłosek.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Syriusz
200p
200p
Posty: 237
Od: 7 paź 2017, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ołownik-uprawa,pielęgnacja,prezentacja kwitnień

Post »

Czy ołownik pachnie? Czy ktoś z Was próbował go uprawiać jedynie jako roślinę domową? Te czerwone, białe wyglądają równie ładnie ale ja czaję się na niebiesko kwitnące roślinki. :D Widzę, że potrzebuje sporo wilgoci ale przy okazji cytrusów można i ołownika zraszać. :P Lubi lekko kwaśną ziemię a czy według Was właśnie ten lekko kwaśny odczyn ziemi ma wpływ na wybarwienie tych błękitnych kwiatów? Pytam bo przymierzam się do zakupu. Kolor powiedziałbym, że egzotyczny - bardzo mało roślin kwitnie na niebiesko, lazurowo, błękitnie a i często hodowcy wprowadzają ludzi w błąd nazywając swoje odmiany "Blue ... " gdy kwiat tak na prawdę jest fioletowy. :D
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Ołownik-uprawa,pielęgnacja,prezentacja kwitnień

Post »

Witam mój ołownik poprowadziłam na drzewko tak wygląda
Obrazek

Obrazek
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Ulpen11
200p
200p
Posty: 238
Od: 24 sty 2011, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: k/Bielska-Białej

Re: Ołownik-uprawa,pielęgnacja,prezentacja kwitnień

Post »

Eukomis. Piękne te niebieskie drzewka. Też kiedyś miałam, ale nie przetrzymał zeszłorocznej, mroźnej zimy. Nie wiem dlaczego, bo przez kilka lat zimowałam go tak samo. Czy 0 lub -1st. w garażu mogło mu zaszkodzić? Wiosną już się nie obudził.
Mam również indyjskiego od Ani. Dostałam sadzonkę w lipcu, a od listopada kwitnie bez przerwy. Stoi teraz w pokoju w 18st. a i tak muszę go podlewać co drugi dzień, bo w przeciwnym wypadku liście więdną. Czy Wy też tak macie?
Pozdrawia Urszula.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”