Aktinidia,Kiwi - uprawa w donicy

Drzewa owocowe
schwimmen
200p
200p
Posty: 220
Od: 25 kwie 2010, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Aktinidia,Kiwi - uprawa w donicy

Post »

Witam. Mam pytanie odnośnie kiwi.
Posiałem je z pestki we wrześniu. Na wiosnę było przesadzane do większej donicy. Teraz moje prawie roczne kiwi ma 1,5m wysokości. Jeden pęd. Na parapecie nie może stać bo już się nie zmieści. Czy takie kiwi można przyciąć. Jak tak to kiedy? Czy to normalne że u kiwi dolne liście twardnieją i niektóre podsychają. I czy można teraz je przesadzić. I ostatnia ważna sprawa jak zimować.

Ps. Mam jeszcze pytanie nie dotyczące kiwi. Jak można zimować granaty?
schwimmen
200p
200p
Posty: 220
Od: 25 kwie 2010, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kiwi

Post »

a jak je przycinać. Tam gdzie je przytne to wypuści dwa nowe odrosty?
eleanor
200p
200p
Posty: 286
Od: 30 cze 2011, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Post »

Witam jako iż jestem lakiem w uprawie kiwi mam do was pytanko oparte na fotkach.
Chodzi mi o to że od jakiegoś czasu na moich sadzonkach kiwi liście się zaczęły robić czerwone. Nie wiem jaki to gatunek kiwi wiem tylko jedno były wysiane z owocu kupionego w sklepie. Roślinkę uprawiam jako ciekawostkę a nie jako pnącze owocowe.
Dodam tylko ze inne sadzonki (5 na balkonie i 5 na dole w kuchni) nie ma takich objawów jak moje 3 na południowym parapecie. nie wiem może to za mała wilgotność albo za dużo słonka (na balkonie stoją w półcieniu a w kuchni są żaluzje).

http://imageshack.us/photo/my-images/85 ... 13109.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/20 ... 13110.jpg/
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: czerwieniace sie liscie kiwi

Post »

Na południowych parapetach latem większość roślin cierpi od nadmiaru słońca.U mnie wytrzymują tylko sukulenty i podobne, grubosze i kalanchoe.Przestaw w inne miejsce.
eleanor
200p
200p
Posty: 286
Od: 30 cze 2011, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: czerwieniace sie liscie kiwi

Post »

tak tez myslałem ale lepiej sie upewnic. Obok stoi awokado jemu nic sie nie dzieje mocna gadzina jest
eleanor
200p
200p
Posty: 286
Od: 30 cze 2011, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Post »

Moje Kiwi zostało zaatakowane przez jakieś szkodniki co to jest i jak to zatłuc???
Roślinka stoi na południowym parapecie. Jest ona wynikiem badan nad różnica tempa wzrostu w domu a na zewnątrz itp. Być może to dziadostwo jest przez to ze nie mam kiedy tak troszku porządniej przewietrzyć pokoju ale na prawdę nie mam kiedy żeby temp była w miarę łagodna dla roślin.

Obrazek

Obrazek
jackpl
50p
50p
Posty: 96
Od: 1 cze 2010, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Zaatakowane Kiwi

Post »

To jest mączlik szklarniowy ale te uschnięte brzegi liści to nie od niego, tylko przez to ze masz suche powietrze ( roślinka na parapecie).
Zmień lokum roślince, a mączlikiem się nie przejmuj.
Pozdrawiam
Jacek
eleanor
200p
200p
Posty: 286
Od: 30 cze 2011, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zaatakowane Kiwi

Post »

A to coś co nie jest muszką to co to jest. Bo na tym zdjęciu to tych muszek jest może parę
jackpl
50p
50p
Posty: 96
Od: 1 cze 2010, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Zaatakowane Kiwi

Post »

To są jej jajka
Pozdrawiam
Jacek
schwimmen
200p
200p
Posty: 220
Od: 25 kwie 2010, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Co mam zrobić z moim kiwi stoi sobie w domu i zaczęły mu usychać liście. najpierw pojawiaj się białe kropki i usychają. Podlewam rzadko, gdyż nie chcę zimą przelać. Czy dać mu zrzucić całe liście. Mogę go przenieść bliżej okna. Będzie mu zimniej. czy na wiosnę wypuśi znowu listki?

a i jeszcze jedno. moje granaty zrzuciły całkowicie liscie. są na oknie wschodnim. nie ma pod nim grzejnika więc jest dość chłodno. Więc teraz mam je podlewać bardzo rzadko? co tydzień po trochu i na wiosnę znowu listki wypuszczą.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Kiwi problem

Post »

Jakiego to rodzaju kiwi? Bo ja mam takie, które spokojnie rosną na działce, przetrzymują zimy.
Waleria
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Kiwi problem

Post »

Moje wyhodowane z nasionka kiwi zanim dorosło na tyle aby poradzić sobie z mrozem zimowałam w temp około 4 stopni w dobrze oświetlonym pomieszczeniu. Teraz ma 5 lat i rośnie w ogrodzie. A liście zrzucało zawsze wszystkie na zimę.
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
schwimmen
200p
200p
Posty: 220
Od: 25 kwie 2010, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kiwi problem

Post »

to kiwi jest z pestki z owocu ze sklepu. Mam ich dwa.
to czekać teraz jak zrzuci wszystkie liscie. a jak tam z podlewaniem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”