dracena POMOCY nie wiem już co robić

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
pysiamod
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 1 sie 2011, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

dracena POMOCY nie wiem już co robić

Post »

witam w lutym dostałam na imieniny okazałą dracenę składała sie z 4 pojedyńczych oplecionych razem zaraz po wstawieniu do domu zaczeły zasychać jej końce liści przeczytałam wiec i ograniczyłam znacznie podlewanie myśląc , że to przelanie jedanak na nic to się zdało bo roślina marniała nadal potem musiałam wyrzucic całkowicie jeden pieniek bo wszystkie liście opadły a stożek wzrostu jakby zgnił :/ po odcieciu całej "tyczki " przy samej ziemi w środku było dość miękko = tak jakby gniło - no więc chcąc ratować pozostałe 3 podlewałam bardzo rzadko wręcz mizernie przesadziłam do innej ziemi (specjalniej dla dracen z jakims nawozem w postaci kulek) ale roślina straciła kolejny pioropusz no wiec odciełam kolejna tyczke przy ziemi podzieliłam na 2 i wsadziłam do ziemi - ale nic nie wyrasta :/ - tym razem pieniek był twardy i zielonkawy wewnatrz wydawał sie zdrowy - podzieliłam go na 2 i wsadziłam do ziemi - tak przeczytałam - ze mozna w ten sposob ukorzeniac ... nic jeszcze nie wyrosło - jak podlewać te pienki ??? skąpo ??
co z pozostało roślina bardzo prosze o pomoc bo juz mi ręce opadaja ...
mam sporo innych roslin i rosną ok choc sa bardziej wymagajace od dracen a to chol...wo :) spedza mi sen z powiek. przesle zdjecia na maila bo programow , ktore tu dodaja zdjecia jeszcze nie rozgryzłam :oops: dziekuje za pomoc Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
pysiamod
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 1 sie 2011, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: dracena POMOCY nie wiem już co robić

Post »

udało mi się dodać widać na nich ogołocone stożki wzrostu i pióropusze no i z 4 dracen splątanych razem mam 2 z czego 1 krzywą ;:223
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: dracena POMOCY nie wiem już co robić

Post »

Ma za dużą donicę, za mokro i zdecydowanie za ciemno.Musi stać przy bardzo jasnym, południowym oknie.
pysiamod
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 1 sie 2011, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: dracena POMOCY nie wiem już co robić

Post »

ona stoi przy południowym oknie tylko zdjecia robiłam przed chwila dlatego tak wyszło ziemia jest sucha nawet jak wsadzę palec w głab to jest sucho podlewam ją może raz na 2 tyg jak ją przesadzałam to bryła korzeniowa była bardzo duża a poprzenia doniczka była tylko ciut mniejsza od tej ( teraz moze tak sie wydaje, ale ona w lutym miałam jeszcze 2 długie pieńki i 7 pioropuszy wiecej)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”