chora roślinka

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
wirtuoza
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 7 cze 2010, o 11:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

chora roślinka

Post »

Witam
Od blisko roku jestem właścicielką pięknego liściastego kwiatka. Zawsze rósł raczej zdrowo i systematycznie. Ale kilka tygodni temu wystrzelił w górę jak oszalały i teraz zaczął gubić liście. Przez ostatnie pół roku zajmował się nim mój tata i dopiero kiedy trafił w moje ręce zaczął tak kaprysić. Uwielbiam go i bardzo nie chciałabym żeby usechł. Więc proszę o pomoc :( Możecie mi pomóc w identyfikacji i podpowiedzieć co robie źle?
Za dużo wody, światła... czy czegoś za mało?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: chora roślinka

Post »

Najlepiej jakbyś znała nazwę roślinki. Powodów osłabienia może być wiele np. zbyt słoneczne miejsce lub za mało nasłonecznione, przelanie itp. Ja bym go postawiła w pół słonecznym stanowisku i zaczęła delikatnie podlewać odżywką co 2 tyg. 1/4 nakrętki na 1l wody i poczekała co będzie się działo z roślinką. Uważam, że im szybciej znajdziesz nazwe rośliny tym szybciej jej pomożesz. Powodzenia
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: chora roślinka

Post »

Podpowiem nazwę. Według mnie to Polyscias. Poczytaj sobie o jego wymaganiach i porównaj z warunkami, jakie ma u Ciebie. Może akurat trafisz na coś, co może byc przyczyną, że roslinka marnieje. :wink:
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”