Pomozcie je uratowac

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pomozcie je uratowac

Post »

Wzielam od mojej cioci 2 anturia bo chciala je wyrzuci jedno z nich ma jeszcze 1 zielonego listka... reszta wyglada na dosc przeschniete... pomozcie je uratowac bardzo prosze o podpowiedz co jak ipo koleji robic aby odyly...wiem moze droga do tego byc dlugaObrazek
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Pomozcie je uratowac

Post »

Najważniejsze - jak ognia unikać wapnia w wodzie do podlewania.
Waleria
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomozcie je uratowac

Post »

okej zastosuje sie:)
Awatar użytkownika
sylwik
500p
500p
Posty: 681
Od: 22 lip 2006, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Pomozcie je uratowac

Post »

Może z tego jednego coś będzie. Kiedyś dostałam właśnie takie "zdechlaki" niestety wszystkich nie uratowałam tylko część. Wszystkie części rośliny te gnijące i wysuszone wyrzuciłam a to co zostało to posadziłam w keramzycie. Siedziały sobie w kąpieli wodnej aż zaczęły rosnąć korzonki i łodyżki. Część rośnie nadal w keramzycie i kwitnie a niektóre przesadziłam do ziemi. Oczywiście też kwitną. Wszystkiego trzeba spróbować, coś okaże się w końcu dobrego. Powodzenia Filigranowa27
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomozcie je uratowac

Post »

Witajcie chciałam się pochwalić, uratowane zostało 1 anturium to z prawej strony

Obrazek

przez cały ten czas było podlewane zwykłą kranową wodą i wystawione było na duże słońce:)

Pozdrawiam i życzę wszystkim udanych reanimacji kwiatuszków...bo warto jak sami widzicie
Awatar użytkownika
Anetta
1000p
1000p
Posty: 4142
Od: 17 sie 2009, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rypin kuj-pomorskie

Re: Pomozcie je uratowac

Post »

Gratuluję ;:138 mi sie nie udało uratować swoich dwóch sztuk więc tym bardziej Cię podziwiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”