Kwiaty podczas wyjazdu

Rośliny doniczkowe
parasolka22
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 27 paź 2010, o 13:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kwiaty podczas wyjazdu

Post »

Znacie jakieś sposoby podlewania roślin na czas wyjazdu wakacyjnego? Chodzi mi o coś oprócz:
- wizyty kogoś z rodziny, sąsiadów,
- włożenia roślin do miednicy napełnionej wodą na kilka cm ( czy wtedy nie podmokną korzenie?
czy może lepiej ustawic je na podstawkach w miednicy napełnionej wodą tak aby woda nie dotykala doniczki bezpośrednio tylko parowała?)
Słyszałam coś o sznurach, które transportują wodę z naczynia położonego wyżej od kwiatu ( jedna końcówka sznura w wodzie,druga włożona do ziemi) ale czy to działa? A co na temat butelek napełnionych wodą z dziurą w zakrętce, wbitych do ziemi i napełnionych wodą? Nie za bardzo wiem jak coś takiego skonstruowac a informacje na które natykam się w sieci są pobieżne i jakoś wątpię w skutecznośc tych sposobów na dłuższą metę, chodzi mi tu bowiem o wyjazd przekraczający termin 5 tygodni, oczywiście w tym czasie ktoś będzie dogladał kwiatów ale jedynie raz w tygodniu, boję się żeby przez ten czas nie obwiędły :( Wiem, że najlepiej jest stworzyc im taki mały mikroklimat, ustawic wszystkie obok siebie, na miednicach z wodą, ale co więcej? Bardzo proszę o jakieś Wasze sposoby :wit
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Re: Kwiaty podczas wyjazdu

Post »

Plastikowa butelka napełniona wodą, dziurka w nakrętce i wetknięta w podłoże.
Awatar użytkownika
Marta A.
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 30 cze 2009, o 15:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Kwiaty podczas wyjazdu

Post »

Jadę na 10 dni na urlop, też się zastanawiam co zrobić z roślinami w tym czasie. Chyba, że jest szansa, że wytrzymają tyle dni bez podlewania?.
x-g-d
---
Posty: 139
Od: 13 maja 2011, o 14:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kwiaty podczas wyjazdu

Post »

parasolka22 pisze: Słyszałam coś o sznurach, które transportują wodę z naczynia położonego wyżej od kwiatu ( jedna końcówka sznura w wodzie,druga włożona do ziemi)
O tym sposobie nie słyszałam, zrobiłam kiedyś samo-podlewającą doniczkę ( http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zro ... a-doniczke )...ale w gruncie rzeczy oba sposoby opierają się na tej samej zasadzie.
Awatar użytkownika
Wiktoria_W
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2365
Od: 21 sty 2011, o 03:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kwiaty podczas wyjazdu

Post »

Chyba wszystko zależy od tego, ile masz roślin. Ja używałam z powodzeniem takich "knotów" z ceramiczną końcówką - z jednej strony (tą końcówką) wetkniętych w ziemię, a z drugiej wsadzonych do 5-litrowej butli. Niektórzy używają także kul podlewających, ale ja nie mam z nimi żadnych doświadczeń i nie wiem, na ile wystarcza taka porcja wody.
Miłego dnia, Wiktoria
Dom w odcieniach zieleni
Poszukuję
Awatar użytkownika
lilithbb
100p
100p
Posty: 155
Od: 12 gru 2010, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rycerka

Re: Kwiaty podczas wyjazdu

Post »

garfield pisze:
parasolka22 pisze: Słyszałam coś o sznurach, które transportują wodę z naczynia położonego wyżej od kwiatu ( jedna końcówka sznura w wodzie,druga włożona do ziemi)
O tym sposobie nie słyszałam, zrobiłam kiedyś samo-podlewającą doniczkę ( http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zro ... a-doniczke )...ale w gruncie rzeczy oba sposoby opierają się na tej samej zasadzie.
Mi z tym nie wyszło, sznurki za bardzo przenosiły wodę do doniczki, minęła godzina patrzę na podłogę a tam kałuża, aż tak fiołka przelałam :roll:
Chyba żeby gdzieś z boku...
parasolka22
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 27 paź 2010, o 13:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kwiaty podczas wyjazdu

Post »

Z boku, to znaczy? mam 16 doniczek z roślinami
Awatar użytkownika
lilithbb
100p
100p
Posty: 155
Od: 12 gru 2010, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rycerka

Re: Kwiaty podczas wyjazdu

Post »

To znaczy między doniczkami.
parasolka22
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 27 paź 2010, o 13:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kwiaty podczas wyjazdu

Post »

Ponad 2 godziny temu wypróbowałam ten pomysl z butelka napelnioną wodą, włożylam jeden koniec materialu do butelki, drugi do ziemi. Ziemia jest mokra na 2-3 cm wokoł lkońcówki materialu wlozonej do ziemi. Chyba nie przeleje. :?
parasolka22
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 27 paź 2010, o 13:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kwiaty podczas wyjazdu

Post »

Ne wiem czy ta woda będzie tak bez końca pobierana i pobierana czy w końcu kiedy już ziemia nasiąknie wodą to poberac ją przestanie? :? Próbuje dalej i zobaczę jutro co się dalej będzie działo
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kwiaty podczas wyjazdu

Post »

możesz zainwestować parę groszy i np na Alle..o kupić takie kule nawadniające - mówię na Alle..o bo tam zdecydowanie taniej - przy 16 doniczkach, myślę, że część kwiatów "przeżyje" jak podlejesz w dniu wyjazdu a te które wymagają częstszego podlewania same będą z kuli pobierały wodę kiedy im trzeba... na 10 dni zdecydowanie im jej starczy :uszy
no i kule przydadzą się na kolejne lata... ;:108 no, chyba, że kolekcja się powiększy :;230 to trza będzie zaprzyjaźnić się z sąsiadką albo inwestować w więcej kul ;:224
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
parasolka22
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 27 paź 2010, o 13:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kwiaty podczas wyjazdu

Post »

Cytuję siebie: "oczywiście w tym czasie ktoś będzie dogladał kwiatów ale jedynie raz w tygodniu, boję się żeby przez ten czas nie obwiędły :(" więc zaprzyjaźniac się z sąsiadką nie mam potrzeby. Niestety sposob z sznurem w butelce zawiodł - przelewa.
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kwiaty podczas wyjazdu

Post »

a ja napisałam "chyba, że kolekcja się powiększy :;230 to trza będzie zaprzyjaźnić się z sąsiadką" więc skoro teraz ktoś będzie doglądać raz w tygodniu to możesz w kule zainwestować, i upchnąć w te kwiaty które potrzebują wody najwięcej, albo pozdejmować z parapetów, coby słoneczko nie podsuszało aż tak...
ewentualnie niektórzy wstawiają do wanny, tylko nie wiadomo, czy niektórym roślinkom brak słońca jeszcze bardziej nie zaszkodzi niż brak wody...
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”