Pelargonia,jej odmiany, nasze doświadczenia w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Pelargonia,jej odmiany, nasze doświadczenia w uprawie

Post »

Marta, te na ostatnich zdjęciach to też z nasionek ? Cudna odmiana, znasz nazwę ?
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pelargonia,jej odmiany, nasze doświadczenia w uprawie

Post »

Czy można pelargonię wsadzić do jednej donicy ze stokrotką afrykańską? Przymierzam się do zakupu pelargonii (nigdy nie miałam jej), bo dziś na bazarku urzekła mnie taka biała z różowym środkiem - nie kupiłam, bo najpierw chciałam poczytać o pelargoniach - i mam nadzieję, że jutro jeszcze będzie i ją kupię. Miałam zamiar posadzić do doniczek tylko stokrotki afrykańskie, ale skoro te pelargonie wpadły mi w oko, to może dały by radę w jednej kompozycji?


---10 maja 2017, o 22:26 ---

Szkoda, że nikt tu nie zagląda, bo ja mam kolejne pytanie: czy pelargonie koniecznie muszą mieć przez cały dzień słońce?, czy mogą być też na tarasie od strony zachodniej (słońce świeci od 14.00 do wieczora)?
Awatar użytkownika
daro---
100p
100p
Posty: 125
Od: 17 sie 2016, o 22:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pelargonia,jej odmiany, nasze doświadczenia w uprawie

Post »

Ja nadwyżki tak trzymam, pelargonie słabiej kwitną porostu i bardziej się wyciągają co nie zmienia faktu, że są ozdobą ;:108 .
Pozdrawiam
Daro---
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Pelargonia,jej odmiany, nasze doświadczenia w uprawie

Post »

Ninia, front domu i balkon mam od strony zachodniej. Na balkonie mam pelargonie w skrzynkach, pod ścianą domu w donicach. Kwitną bardzo.ładnie, nic się nie wyciąga.
Zachodnia strona w sezonie letnim, to przecież patelnia, słońce świeci do wieczora a pelargonie lubią taką spiekotę.
Pozdrawiam, Marta.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pelargonia,jej odmiany, nasze doświadczenia w uprawie

Post »

To super. W takim razie jutro jeszcze dokupię dwie pelargonie na zachodnią stronę tarasu, bo nie wiedziałam, że tu też dadzą sobie radę (i dziś kupiłam tylko na tą część południowo-zachodnią, gdzie słońce świeci właściwie przez cały dzień - i jednak po przemyśleniu wsadziłam same pelargonie a stokrotki afrykańskie poszły do oddzielnych doniczek).
Awatar użytkownika
Kriss1515
1000p
1000p
Posty: 2203
Od: 15 cze 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Pelargonia,jej odmiany, nasze doświadczenia w uprawie

Post »

Witajcie.
Mam problem. Otóż wczoraj pobrałem i posadziłem zaszczepki pelargonii i zabrałem na parapety do starego domu. Dziś kiedy do nich zajrzałem zobaczyłem, że są jakieś pogryzione (?). Czy to mogły zrobić myszy? Czy jakiś inny szkodnik?





Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
neska133
100p
100p
Posty: 180
Od: 6 lip 2014, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Pelargonia,jej odmiany, nasze doświadczenia w uprawie

Post »

Już czas najwyższy wystawić pelargonie na słoneczko, od razu nabiorą rozpędu,
javier
200p
200p
Posty: 207
Od: 15 sie 2014, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pelargonia,jej odmiany, nasze doświadczenia w uprawie

Post »

Czy ktoś ma doświdczenie w rozmnażaniu pelargonii angielskiej?Ją też rozmnaża się z sadzonek?
Czy w stosunku do uprawy rabatowych,angielskie są bardziej wymagające w uprawie?
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Pelargonia,jej odmiany, nasze doświadczenia w uprawie

Post »

Tak się składa, że mamy osobny wątek poświęcony tej pelargonii - zapraszam tutaj: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=19&t=14699 , a następnym razem proszę uprzednio korzystać z wyszukiwarki. :idea:
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Pelargonia,jej odmiany, nasze doświadczenia w uprawie

Post »

Obrazek
Moja jedna z wielu pelargonii.Siane pod koniec stycznia.
czmiel
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 19 cze 2016, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Puławy

Re: Pelargonia,jej odmiany, nasze doświadczenia w uprawie

Post »

Mam następujące pytanie: czy można jeszcze teraz rozmnożyć pelargonię rabatową ze szczepek rośliny co najmniej dwuletniej?
Jest już czerwiec i pelargonia jest w okresie dość mocnego kwitnienia, ale od spodu widać prześwity starych zgrubiałych łodyg, dlatego chciałbym rozmnożyć nową sadzonkę (bardzo podoba mi się odmiana tej pelargonii). Nie wiem tylko czy zdoła się ukorzenić i w tym sezonie jeszcze zakwitnie?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Pelargonia,jej odmiany, nasze doświadczenia w uprawie

Post »

czmiel pisze:Mam następujące pytanie: czy można jeszcze teraz rozmnożyć pelargonię rabatową ze szczepek rośliny co najmniej dwuletniej?
Jest już czerwiec i pelargonia jest w okresie dość mocnego kwitnienia, ale od spodu widać prześwity starych zgrubiałych łodyg, dlatego chciałbym rozmnożyć nową sadzonkę (bardzo podoba mi się odmiana tej pelargonii). Nie wiem tylko czy zdoła się ukorzenić i w tym sezonie jeszcze zakwitnie?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Skoro nikt nie odpowiedział to ja spróbuję, choć nie czuję się specjalistą od pelargonii. Ja bym spróbowała pozyskać sadzonki ale bez wielkich oczekiwań co do kwitnienia. W każdym razie będziesz miał młode roślinki, które w przyszłym roku wczesniej zakwitną niż sadzone wiosną. Poczytaj w wątku "pelargonia - uprawa z sadzonek"
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
galaxy
500p
500p
Posty: 810
Od: 6 maja 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pelargonia,jej odmiany, nasze doświadczenia w uprawie

Post »

Chciałam Wam pokazać moje dziwadło, które u mnie jest 4 rok i całe życie było variegata kwitnąca na różowo i się chyba znudziła jej ta monotonia
Obrazek
Obrazek
Nic przy niej nie kombinowałam, sama taka śmieszna się zrobiła.

A tu moja bida kupiona w hipermarkecie w stanie agonalnym, wzięłam z litości
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”