Dracena-Lucky Bamboo rozmnażanie

Rośliny doniczkowe
Shiliat
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 15 cze 2011, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Dracena-Lucky Bamboo rozmnażanie

Post »

Witam.

Podobnego tematu nie znalazłem bo pewnie każdy z forumowiczów nie miał problemu albo się tak zna,że wie jak i dlaczego tak jest, więc przejdę do "sedna" .

Mój problem z lucky bamboo polega na tym,że kupiłem parę miesięcy temu 5 owych dracenek i ładnie sobie rosną. 2 miesiące temu kupiłem kolejne 2 ale dłuuugii jakieś 60cm.
Tamte miały po 30 i były w wodzie by wypuścić korzonki, ok. wypuściły.
Chciałem te 2 skrócić.
Uciąłem około 5mm pod pierścieniem i dałem do wody oraz górę zalałem woskiem. 2 kawałki puściły korzonki a pozostałe nie, jakby gniły robią się na górze żółte a na dole miękkie...
Z 2 dracen 60cm zrobiłem 6 kawałków. Są w wodzie zanurzone te kawałki tak na 1-2cm. Woda wymieniana co tydzień miejsce wystarczająco jasne...

Pozdrawiam.
Adam12222
1000p
1000p
Posty: 1231
Od: 30 maja 2011, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zalesie Gorzyckie
Kontakt:

Re: Dracena-Lucky Bamboo rozmnażanie

Post »

Spróbuj jeszcze uciąć to co zgniło i włóż do wody z dodatkiem kawałka węgla drzewnego.
Bo tak się robi z różnymi kwiatkami , bo to zapobiega gniciu. Ja nie miałem takiej roślinki to ci bardzo nie pomogę.
Moje roślinki:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=44666" onclick="window.open(this.href);return false;
Shiliat
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 15 cze 2011, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dracena-Lucky Bamboo rozmnażanie

Post »

Czyli ukorzeniaczem?
Wegiel drzewny kupie spokojnie w kwiaciarni?
Czy muszę kupować cale 5kg węgla drzewnego do grill w markecie?

Rozumiem ze ma to za zadanie wyczyścić wode z mikro elementów.
Dracenki stoją w wodze destylowanej z odrobiną nawozu to owych kwiatów ( mniejsze proporcje od zalecanych na opakowaniu).
Adam12222
1000p
1000p
Posty: 1231
Od: 30 maja 2011, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zalesie Gorzyckie
Kontakt:

Re: Dracena-Lucky Bamboo rozmnażanie

Post »

Ja bym tak zrobił.
Wziął wodę z kranu 2 dni odstawił. Paczkę zapałek spalił ale bez siarki, albo kawałek drzewa wziąć i go opalić.
I potem wrzucił te spalone zapałki do tej wody i włożył te szczepki draceny bez nawozu .
. A ukorzeni-acz to daje się do szczepek które ukorzenia się w ziemi.
Poczekaj może ktoś jeszcze ci coś doradzi bo ja nie mam doświadczenia z tą rośliną . Spróbuj coś pokombinować, może w necie coś poszukaj.
Moje roślinki:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=44666" onclick="window.open(this.href);return false;
Shiliat
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 15 cze 2011, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dracena-Lucky Bamboo rozmnażanie

Post »

Czarodziej_ z owego forum na PW polecił mi węgiel lekarski albo z grila tylko nie moge pojąc jakie działanie może dać zwęglone drzewo ze cos dracenie niepasuje w tej wodzie ale skoro innym pasuje a w tej wodzie jest jakieś 6 dracen i niektóre z korzeniami;-) Pewnie to musi być określone bo iglaste zawierają inne soki czy jakoś tak w tej chwili nie pamiętamy ...

Ale poczekam i zobaczę ...
Na razie dziękuje ;-)
Adam12222
1000p
1000p
Posty: 1231
Od: 30 maja 2011, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zalesie Gorzyckie
Kontakt:

Re: Dracena-Lucky Bamboo rozmnażanie

Post »

Bo np jak się kołki w ziemie wkopuje to pierw się je opala by w ziemi nie gniły, A jak dodasz tak do wody jakiejś roślinie to nie będzie gnić coś w tym jest. A to drzewo do grilla to jest wypalane z sosny.
Moje roślinki:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=44666" onclick="window.open(this.href);return false;
Shiliat
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 15 cze 2011, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dracena-Lucky Bamboo rozmnażanie

Post »

Spróbuję węgla lekarskiego tylko jak go dawkować bo pewnie się rozpuści w wodzie... A kawałek węgla typowego będzie w wodzie ciągle ;-)
Adam12222
1000p
1000p
Posty: 1231
Od: 30 maja 2011, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zalesie Gorzyckie
Kontakt:

Re: Dracena-Lucky Bamboo rozmnażanie

Post »

Lepiej daj drzewnego bo lekarski to nie wiadomo co tam w sobie jeszcze zawiera.
Zrób jak uważasz aby tylko roślinki ocalić bo szkoda :wink:
Moje roślinki:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=44666" onclick="window.open(this.href);return false;
Shiliat
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 15 cze 2011, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dracena-Lucky Bamboo rozmnażanie

Post »

Wziąłem parę pudelek zapałek i "opalilem" bez siarki i dałem. w Takiej proporcji na jakieś 450ml wody dałem 3 pudelka zapałek ;-) może starczy na noc za dnia skołuję węgla typowego bądź węglu lekarskiego choć lek jest tańszy za opakowanie jakieś 7zł.
Zobaczę też co inni napiszą ;-)
I sam poszukam wiedzy na ten temat...
Trochę zależy mi by uratować roślinę bo mam fajna wizje by to potem w ziemie posadzić.
A u mnie w mieście tylko wysokie na ponad 50cm są a ja chce male i fajne XD takie "made by china"
Adam12222
1000p
1000p
Posty: 1231
Od: 30 maja 2011, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zalesie Gorzyckie
Kontakt:

Re: Dracena-Lucky Bamboo rozmnażanie

Post »

Oke . Napisz za jakiś czas jakie efekty to przyniosło.
Moje roślinki:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=44666" onclick="window.open(this.href);return false;
Shiliat
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 15 cze 2011, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dracena-Lucky Bamboo rozmnażanie

Post »

[*][/color]
Żaden z zalecanych sposobów nie działa.
2 sadzonki w węglu drzewnym i 2 w węglu lekarskim
Obie żółkną i są miękkie
Teraz to ja nie mam pojęcia od czego to zależy...
Wcześniej inne sadzonki ładnie pościły korzonki w zwykłej wodzie i dalej rosną a teraz
Może roślina była za słaba by sama mogła wypościć korzonki.
Nie wiadomo w jakich warunkach extremanych była trzymana wcześniej transport itp. ale to niema znaczenia skoro u mnie stalą jakieś 3miesiące.
Nawet dolna cześć z korzeniami u góry żółknie... Tak myślę ze to wina brudnego noża którym ciąłem ale wątpię bo nuż był wygotowany i nim wcześniej tez kroiłem.:x :x
Pozostaje odciąć odrosty listków i może je się uratuje...

Edit:
Albo będę skracał po parę cm dolną część i górna w osobnej wodzie. Już sam nie wiem.
Adam12222
1000p
1000p
Posty: 1231
Od: 30 maja 2011, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zalesie Gorzyckie
Kontakt:

Re: Dracena-Lucky Bamboo rozmnażanie

Post »

Nie dobrze.
Moje roślinki:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=44666" onclick="window.open(this.href);return false;
Shiliat
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 15 cze 2011, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dracena-Lucky Bamboo rozmnażanie

Post »

Na razie dałem każdą sadzonkę osobno.
Zobaczymy za 2-3 dni jak wygląda sytuacja z sadzonkami a może już coś ruszy.

Dowiedziałem się ze jak dalej gniją to dać tabletkę Wapna na odczulanie dla dzieci na 0,5 litra wody.
Domyślam się że ma to jakoś "dowartościować" wodę by roślina z chęcią ja łykała ;-)
Tylko nie wiem czy może być wapno bezsmakowe normalne z super marketu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”