Datura - praktyczne porady - cz.2 (06.2011-10.2012)

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
emmi53
200p
200p
Posty: 434
Od: 20 sty 2010, o 21:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Datura--praktyczne porady cz.2

Post »

Aniu ten wątek czytałam już parę razy. Napisałaś, że daturki wystawiasz na klatkę schodową - jaką masz temperaturę? Ja nie wystawię na klatkę bo szybko by zniknęły. Mam do dyspozycji mieszkanie ok 23 stopnie, ciemną piwnicę ok. 18 stopni i piwnicę o nieprzewidywalnej temperaturze. Pomyślałam, że wszystko wywiozę na działkę i opatulę styropianem. Jeśli nie przeżyją to trudno. Teraz co jakiś czas będę mierzyła temp.w piwnicy i w przyszłym roku będę miała jakieś rozeznanie. Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam cieplutko
Awatar użytkownika
zjawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 28 paź 2010, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Datura--praktyczne porady cz.2

Post »

W tym wątku są wszystkie informacje odnośnie przechowywania ... ;:108
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Datura--praktyczne porady cz.2

Post »

Emilko,ja swoje duże datury przechowuję w ciemnej piwnicy,a dokładnie na korytarzu w piwnicy.
Nawet nie wiem,jaka tam jest temperatura. :wink: Mieszkam w starej kamienicy.
Natomiast na klatce schodowej mam daturki ukorzenione z badylków.Mam tam ok10-12 stopni.
Takie badylki można też trzymać w domu,na parapecie.
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
emmi53
200p
200p
Posty: 434
Od: 20 sty 2010, o 21:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Datura--praktyczne porady cz.2

Post »

Aniu ślicznie dziękuję za informacje. ;:196 Te młode zostawię w domu a dorosłe zostawię w piwnicy na działce. Mam nadzieję, że tam temperatura nie spadnie poniżej zera. Pozdrawiam cieplutko
Awatar użytkownika
tom_mix
500p
500p
Posty: 516
Od: 3 sie 2007, o 13:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Raszowa, Wroclaw

Re: Datura--praktyczne porady cz.2

Post »


Tomku piękne kwiaty, będziesz miał badylki? :D

Dziękuje ;:196 . To zależy czy coś puści korzonki. Te 2 odmiany są najtrudniejsze do ukorzenienia z tych co mam
A możecie mi coś powiedzieć o tej różowej? W drugim wątku o daturach (datura chwaliapięta) ktoś kiedyś napisał, że datura ma pewnego rodzaju predyspozycje do obfitego kwitnienia, czy tak jest faktycznie? Bo może jeśli moja różowa pochodzi od słabo kwitnącej rośliny matecznej, to choćbym nie wiem jak nawoziła, to i tak wcześniej i obficiej nie zakwitnie. :roll: Powinnam ją wtedy chyba wymienić.
Iza ma po części rację. Zimowanie ma wpływ na jakość kwitnienia, ale głównym czynnikiem wpływającym na obfitość jest zespół cech zawartych w DNA rośliny. Swego czasu miałem kilka egzemplarzy zwykłej różowej. Jedna miała do 20 kwiatów na raz ( a roślina ogromna, z wieloma pędami),

Obrazek

druga pomimo tego że była młoda i mała miała ponad 10 kwiatów przy jednym kwitnieniu( seryjna)

Obrazek

Inna z nasion strasznie rosła na wysokość, kwiatów w porywach do 3 ( zdj. zaraz po otwarciu przez to kolor nie taki jak powinien być )

Obrazek

Reszta zwykłych różowych za późno wypuściła kwiaty więc nie wiem czy są coś warte. W tym roku nie zakwitły. Niektóre poszły do nowych właścicieli więc się też nie dowiem.


Tak dla osłody zimnych nocy słoneczna sesja Angel Goldface


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kwiaty znów utrzymują się ponad tydzień :heja Niestety to ostatnie w tym sezonie. Wszystkie pączki odpadły :(
Pozdrawiam Tomek
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Datura--praktyczne porady cz.2

Post »

I tak nieźle. Mamy najbardziej szary miesiąc w roku a tu takie kwiaty ...:)
kasia230481
50p
50p
Posty: 82
Od: 12 paź 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Datura--praktyczne porady cz.2

Post »

Oglądam Wasze kwiaty i zakochuje się w nich ;:167 . Mam pytanie czy jest możliwe wychodowanie datury z nasion. Szukałam kwiatów na necie ale drogie nieco...
Awatar użytkownika
zjawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 28 paź 2010, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Datura--praktyczne porady cz.2

Post »

Oczywiście można wyhodować z nasion lecz kwitną dopiero w drugim roku
Awatar użytkownika
tom_mix
500p
500p
Posty: 516
Od: 3 sie 2007, o 13:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Raszowa, Wroclaw

Re: Datura--praktyczne porady cz.2

Post »

Anetko, jak się wysieje nasiona w styczniu a później roślinki sobie w szklarni rosną to można mieć już paki w tym samym roku :lol: Ale przy zwykłej uprawie kwitną po 2 latach ;:108 o chyba że mowa o jednorocznych, to kwitnienie uzyskujemy już po 3-4 miesiącach od wysiania
Pozdrawiam Tomek
Awatar użytkownika
izabela skula
1000p
1000p
Posty: 3131
Od: 3 sie 2010, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Myszkowa

Re: Datura--praktyczne porady cz.2

Post »

Kasiu jak dobrze pogrzebiesz na forum, to na pewno sobie sadzonkę lub badylka znajdziesz taniej, niektórzy się też wymieniają roślinami. Jak wysiejesz z nasion to nie widzisz tak szybko piękna tej rośliny.
Awatar użytkownika
Dyshia
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 17 lut 2010, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Datura--praktyczne porady cz.2

Post »

Kasiu, zrób tak, jak mówi Iza. ;:108 Idź do działu "oferty forumowiczów" i wpisz w wyszukiwarce wątku "datura". Ja w ten sposób zdobyłam swoje pierwsze za symboliczną kwotę. :)

Tomku, nie pocieszasz mnie. :wink: Ale to w końcu datura "z badylka", nie z nasionka, a osoba, od której ją dostałam może sie pochwalić budzącymi podziw egzemplarzami, więc założę, że to po prostu kwestia mojej nieprofesjonalnej opieki. :lol:
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Datura--praktyczne porady cz.2

Post »

Na pewno była już o tym mowa, czy może mi ktoś przypomnie jak duże donice potrzebuja Datury? Czy mają rozbudowany system korzeniowy?
Awatar użytkownika
izabela skula
1000p
1000p
Posty: 3131
Od: 3 sie 2010, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Myszkowa

Re: Datura--praktyczne porady cz.2

Post »

datury potzrbują dużo miejsca, nie lubią ciasnoty, zauważyłam że najwięcej rozrastają się te wkopane do gruntu. Ale na zime przycinam im korzenie, bo ciężko by było znaleźc TAKIE wielkie donice.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”