Herbata(Camelia sinensis)

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
camillo1718
100p
100p
Posty: 175
Od: 27 maja 2007, o 23:37
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Herbata(Camelia sinensis)

Post »

W jaki sposób można wyhodować herbate? ktoś juz sie tym zajmuje?
Pozdrowienia dla WSZYSTKICH!!!! :)
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

z nasion, można kupić w kilku firmach nasiennych w kraju
Paweł Garski
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 7 lis 2007, o 23:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post »

Prawdziwa herbata pochodzi z liści Camelia sinensis. Nasiona herbaty dosyć dobrze kiełkują pod warunkiem że są świeże. Z wyglądu przypominają trochę orzechy laskowe, z tym że są bardziej okrągłe i mają cieńszą skorupkę. Niestety dość szybko tracą zdolność kiełkowania. Często można trafić na nasiona spleśniałe w środku albo wyschnięte.
benzulli
200p
200p
Posty: 310
Od: 30 kwie 2011, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stalowa Wola - podkarpacie
Kontakt:

Herbata(Camellia)

Post »

Witam, posiadam 5 siewek herbaty, korzenie już wyrastają z doniczki p9, zamierzam je przesadzić. Jaka ziemia będzie najlepsza? Czy to torf o pH 4.5-5.5, a jeżeli tak to jak go uzyskać, zmieszać torf wysoki, niski? Może wymieszać z piaskiem? Czytałem, że ziemia dla herbaty musi być żyzna i przepuszczalna, a zatem jak zrobić taką mieszankę i jakich materiałów użyć?
Mam do dyspozycji rędzine, ziemie leśną z igieł i liści, piasek, no i ziemie ze sklepu (mogę pojechać i kupić).
Zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie, jak długo żyć, domowe pieczywo - bezchemii.info
benzulli
200p
200p
Posty: 310
Od: 30 kwie 2011, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stalowa Wola - podkarpacie
Kontakt:

Post »

Witam, posiadam 5 siewek herbaty, korzenie już wyrastają z doniczki p9, zamierzam je przesadzić. Jaka ziemia będzie najlepsza? Czy to torf o pH 4.5-5.5, a jeżeli tak to jak go uzyskać, zmieszać torf wysoki, niski? Może wymieszać z piaskiem? Czytałem, że ziemia dla herbaty musi być żyzna i przepuszczalna, a zatem jak zrobić taką mieszankę i jakich materiałów użyć?
Mam do dyspozycji rędzine, ziemie leśną z igieł i liści, piasek, no i ziemie ze sklepu (mogę pojechać i kupić).
Zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie, jak długo żyć, domowe pieczywo - bezchemii.info
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: camelia sinesis

Post »

Może spróbuj ziemię dla cytrusów, moja siostra w takiej ziemi uprawia herbatę i jest jej tam dobrze,bo pięknie rośnie.Pozdrawiam.
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
pEtr
500p
500p
Posty: 573
Od: 18 cze 2008, o 01:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zach. Małopolska

Re: herbata

Post »

O herbacie niewiele wiem, ale to roślina z rodzaju Camelia a tutaj już wiem więcej ;-) Torf nieodkwaszony będzie dobry. Można dostać taki w sklepach ogrodniczych - za malutki woreczek 2l dawałem ostatnio 3zł. Z rzeczy które wymieniłeś tylko ziemia z iglastego lasu będzie miała pH oscylujące w tych granicach, ale mi osobiście szkoda byłoby i tak dość trudnych w obsłudze siewek więc zainwestowałbym w ziemię. Unikaj wody z wapniem - najlepsza deszczówka lub przegotowana odstana. No i oczywiście pokaż siewki ;-)
KarolinaC
200p
200p
Posty: 217
Od: 14 kwie 2012, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: herbata

Post »

A ja kupiłam na allegro 3 nasiona herbaty Chińskiej. Nie mam jej jeszcze. Ale najpierw kupiłam a potem poczytałam. Jak czytałam to się coraz bardziej blada robiłam....... Zobaczymy jak pójdzie. Wyczytałam że trzeba je dać do wody na kilka dni iiii tu wyczytałam 2 wersje -
1. że nasionko ma opaść na dno to roślinka urośnie.
2. że ma nie opaść to roślinka urośnie.
Jak wasze doświadczenia z uprawą?.
ponieważ nie wiedziałam że prawdopodobieństwo wzejścia jest małe kupiłam tylko 3 sztuki. Trochę się boję. Czy mogę zrobić im mini szklarenkę z folii, żeby zwiększyć prawdopodobieństwo? i jak wasze uprawy? czy one rzeczywiście długo wyrastają z ziemi?
Pozdrawiam Karolina
Zapraszam do mojego wątku
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=58932" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Radek:)
200p
200p
Posty: 269
Od: 14 sie 2009, o 18:40
Lokalizacja: Sochaczew

Re: herbata

Post »

Też zamówiłem 3 nasiona herbaty tak spontanicznie raczej. Na tym forum niestety mało informacji o tej roślinie...Jak coś wykiełkuje oczywiście będę pisał.

pozdrawiam
"Cóż piękniejszego nad niebo, które otacza wszystko co piękne?"
Rośliny owadożerne
KarolinaC
200p
200p
Posty: 217
Od: 14 kwie 2012, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: herbata

Post »

Mam już ziarenka. Jedno opadło na dno - tak jak powinno, z 3 sztuk. Ale zamierzam (mimo, ze dziś mija 3 doba) potrzymać je jeszcze w wodzie destylowanej, bo widzę, ze ciągną tą wodę tylko bardzo powoli. Jutro zamierzam zaatakować sklep ogrodniczy:). Wyglądają na zdrowe. Zastanawiam się czy trzymać je pod folia i czy dać je do 1 doniczki, czy do 3.
Pozdrawiam Karolina
Zapraszam do mojego wątku
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=58932" onclick="window.open(this.href);return false;
KarolinaC
200p
200p
Posty: 217
Od: 14 kwie 2012, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: herbata

Post »

Minęły 3 miesiące.... i nic....... lekko rozgrzebałam ziemię, nawet nie próbują wschodzić. mam je na południowym oknie, stale wilgotne, pod folią ale nie szczelnie....
Pozdrawiam Karolina
Zapraszam do mojego wątku
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=58932" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Radek:)
200p
200p
Posty: 269
Od: 14 sie 2009, o 18:40
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Herbata

Post »

Mi też nic nie wzeszło, wywaliłem już. Nasiona mogły być stare, albo ja coś nie tak robiłem, albo i to i to ;). W przyszłym roku może znowu spróbuję.
"Cóż piękniejszego nad niebo, które otacza wszystko co piękne?"
Rośliny owadożerne
KarolinaC
200p
200p
Posty: 217
Od: 14 kwie 2012, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Herbata

Post »

Radek, ja się nie poddaję. tak sobie myślę, że moze jeszcze raz do wody? może z ukorzeniaczem?
co o tym myślisz?
Pozdrawiam Karolina
Zapraszam do mojego wątku
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=58932" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”