Pielęgnacja surfini

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
sheep_thalia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 5 cze 2011, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pielęgnacja surfini

Post »

Bardzo proszę o radę. W dniu wczorajszym nabylam piękne surfinie. Zasadzilam je w doniczkach dodając ziemię poleconą przez sprzedawcę, że jest najlepsza dla surfinii. Surfinie znajdują się w miejscu dobrze nasłonecznionym - słońce świeci na nie do godziny 14. Wczoraj surfinie wygladały pięknie a dzisiaj są oklapnięte :sad: Nie wiem co mam robić....wczoraj miały glębę wilgotną więc prawie w ogóle ich nie podlałam. Dzisiaj jak zobaczyłam w jakim są stanie podlałam je znacznie wodą. Czy powinnam używać już nawozu chociaż sprzedawca radził wstrzymać się z nawożeniem 2 tygodnie. Bardzo proszę o pomoc :sad:
mallan
50p
50p
Posty: 54
Od: 19 maja 2011, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Pielęgnacja surfini

Post »

Nie wolno wystawiać roślin na słońce zaraz po posadzeniu,musisz je trzymać w cieniu około tydzień,pózniej powoli wystawiać na słońce,tak po 2 tygodniach można dopiero nawozic,surfinie lubią dużo wody,ja do jednej skrzynki wlewam 1,5l wody dziennie,do wiszących koszy to samo,możesz zobaczyć moje surfinie w linku (mój balkon) są zdjęcia surfini.
Pozdrawiam:)
sheep_thalia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 5 cze 2011, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pielęgnacja surfini

Post »

Już zdjęłam surfienie z balkonu. Czy jak zajdzie slońce od strony balkonu...czyli miejsce będzie już zacienione mogę je wystawić z powrotem? a później na noc schować do mieszkania żeby z rana do popołudnia schronić je przed słońcem? na razie postawiłam je w kuchni więc mają cień i jest im chlodniej.
mallan
50p
50p
Posty: 54
Od: 19 maja 2011, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Pielęgnacja surfini

Post »

Tak jak zajdzie słońce to możesz wystawic z powrotem,na noc zostaw,rano możesz schować,w nocy będzie im bardzo dobrze na polu,lekko je podlej wieczorem,ja zawsze jak kupuję surfinie to na tydzień na poręcz wieszam koc i ustawiam na ziemi je tak aby na nie słońce nie świeciło,a po tygodniu normalnie zawieszam na poręczy i pięknie rosną,pamiętaj o obrywaniu przekwitłych kwiatów.
Pozdrawiam:)
sheep_thalia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 5 cze 2011, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pielęgnacja surfini

Post »

Dziękuję bardzo za rady:) na pewno będę się do nich stosowac...Pozdrawiam:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”