problem z juką

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Agnieszka0123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 maja 2011, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

problem z juką

Post »

od jakiegoś czasu marnieje mi juka, część liści zwija się do środka, niektóre liście usychają na końcach lub pojawiają się na nich plamki. pień w połowie wysokości zrobił się miękki. Kwiat stoi na oknie od wschodniej strony, podlewam go raz/dwa razy w tygodniu.
proszę o pomoc! przesyłam zdjęcia Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Nutka81
1000p
1000p
Posty: 2806
Od: 13 maja 2010, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: problem z juką

Post »

Witaj Agnieszko :wit
Widzę, że Twoja jukka ma jasne liście. Z tego co wiem, może mieć za dużo światła. One powinny mieć światło rozproszone a nie bezpośrednie, najlepiej gdy stoją w jakiejś odległości od okna. Moja stoi na podłodze przy oknie tarasowym, wychodzącym na stronę północną i ma o wiele ciemniejsze liście i zdrowy pień. Myślę też, że Yucce lepiej dać za mało wody, niż za dużo. Ja swoja podlewam rzadziej niż 2 razy w tygodniu. Swoja poprzednią dobiłam, byłam wtedy "zielona" i ktoś mi powiedział, że Yukki lubią zraszanie, spryskiwałam ją, podlewałam i niestety padła. Nie jestem jakimś ekspertem, więc może to też być jakieś choróbsko, może ktoś napisze coś więcej :)
Pozdrawiamy! Małgosia i Nutka :wit
Nutkowy ogród...czyli "ogary lubią kwiatki"...>> Cz.1 <<,>> Cz.2 <<,>> cz.3 <<
>>Róże Nutki << >>Nutkowe kwiatki doniczkowe<<
x--A-4
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1148
Od: 27 mar 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: problem z juką

Post »

To dracena
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: problem z juką

Post »

Fakt :) I wyciął bym i wywalił poniżej tego miękkiego, do zdrowego pnia. Zapewniam Cię, że nie stwardnieje....
Awatar użytkownika
Nutka81
1000p
1000p
Posty: 2806
Od: 13 maja 2010, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: problem z juką

Post »

Jak już wspominałam, żaden ze mnie ekspert :D
Zawsze mam problem z rozpoznaniem niektórych rodzajów ;) Wiem tyle, że yucca ma szorstkie, a dracena gładkie krawędzie :D

No ale powiedzcie, czy nie wygląda jakby miała za dużo światła? W końcu wschodnie okno i to sam parapet... ;:224
Przecież zarówno yucci jak i draceny wola mniej światła.
Pozdrawiamy! Małgosia i Nutka :wit
Nutkowy ogród...czyli "ogary lubią kwiatki"...>> Cz.1 <<,>> Cz.2 <<,>> cz.3 <<
>>Róże Nutki << >>Nutkowe kwiatki doniczkowe<<
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”