Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
marfefka
 Tytuł: Choroby pelargonii wiszącej.
PostNapisane: 13 maja 2011, o 06:41 
50p
50p

---
Zwracam się do miłośników kwiatków.Mam problem.Dotyczy on choroby pelargonii wiszącej,z którą miałam kłopot w ub.roku.Obrazowo wyglądało to tak: na spodzie liścia pojawiały się drobne białe naloty coś jak drobniutka kaszka.Nie pomagały opryski przeciw grzybom ani mszycom,listki z czasem usychają i na ogołoconych gałązkach pozostawały słabe kwiatki.Pani u której kupuję sadzonki określiła to jako korkowatość pelargonii i twierdzi,że nie ma na to żadnych środków.Może ktoś z Was ma w tym temacie jakieś doświadczenie.Proszę o porady,bo w tym roku również posadziłam pelargonie wiszące i na wypadek powtórki chciałabym wiedzieć jak postępować.Pozdrawiam wszystkich Jadwiga ;:88

Zobacz profil Wyślij e-mail      

MirellaM
 Tytuł: Re: Choroby pelargonii wiszącej.
PostNapisane: 27 cze 2011, o 17:24 
200p
200p

1 szt.
Witam.
Choroba którą opisujesz dotyka najczęsciej pelargonii bluszczolistnych. Jest spowodowana ofitym podlewaniem i przesuszaniem zamiennie. Pewnie podlewasz ją zbyt obficie, później nie podlewasz i znów zbyt mocno ją zalewasz. Odmiana pelargonii bluszczolistnych jest na to bardzo wrażliwa.

Nie to , że pozjadałam wszystkie rozumy.Mam na swoim balkonie różne pelargonie bluszczolistne i mają one właśnie taka chorobę.

marfefka
PostNapisane: 28 cze 2011, o 12:30 
50p
50p

---
Mirellko ,bardzo dziękuję za odpowiedż ,Jak się zastanowię to faktycznie popełniam taki błąd, zdarza się ,że ziemia w skrzynkach podeschnie i żeby je" wynagrodzić"podlewam je zbyt obficie. A tak nawiasem mówiąc to jak często podlewać? No i jak często stosować odżywkę ? Pozdrawiam Jadwiga

MirellaM
PostNapisane: 28 cze 2011, o 12:55 
200p
200p

1 szt.
Jeśli chodzi o nawozy to zależy co masz napisane na opakowaniu. Dużo zależy od stężenia różnych składników więc różnie to bywa. Ja kupiłam nawóz w proszku który trzeba było rozmieszać z wodą i podlewam nim codziennie. Tak jest napisane na opakowaniu. Ale to słaby nawóz.
Wlewam dwie małe łyżeczki na 1,5l.
W zeszłym roku kupiłam nawóz w płynie. Było napisane żeby używać go co drugie podlewanie.
Moja znajoma nie bawi się w nawozy płynne. Kupuje jeden nawóz w granulkach które wysypuje się do doniczek tak żeby leżały na wieżchu. Pożniej podczas podlewania te granulki się rozpuszczają. Cały sezon ma piękne kwiaty.
Jeśli chodzi o podlewanie.
Zależy z której strony masz balkon. Moje kwiaty są cały dzień na wielkim słońcu więc podlewam je codziennie. Wlewam czasem nawet jedną butelkę po cisowiance (1,5l) do dużej, długiej doniczki. Niestety, ale po 4 godzinach ziemia znowu jest sucha jak kamień. Tak jest przy dużych upałach.
Teraz ciągle leje deszcz więc kwiaty nie są podlewane już 2 dzień.
Wszytsko zależy od pogody. Musisz sama ocenić po ziemi w doniczce.

marfefka
PostNapisane: 28 cze 2011, o 16:00 
50p
50p

---
Dziękuję ,już jestem znowu mądrzejsza.Człowiek się całe życie uczy i głupi umiera. Pelargonie mam w skrzynkach na schodach przy wejściu do domu jest to strona północno zachodnia.Tak po godz. 16 jest pełne nasłonecznienie i z uwagi na zabudowę robi się idealna zaducha. Jeszcze raz dziękuję za porady ,Pozdrawiam. Jadwiga

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Fabian2 i 33 gości