Męczennica (Passiflora) - uprawa,pielęgnacja cz.2

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stokrotka12311
500p
500p
Posty: 800
Od: 18 gru 2006, o 00:43

Post »

Ja swoją kupiłam sadzonkę 4 lata temu tą czerwoną i do tej pory ją uprawiam, ale siałam też inny rodzaj to bez żadnego problemu rosła i pięknie kwitła-nasiona potarłam trochę piaskiem i do doniczki .
Awatar użytkownika
calla70
50p
50p
Posty: 92
Od: 2 lut 2007, o 19:23
Lokalizacja: Lubliniec

Post »

Ja też potarłam delikatnie pilniczkiem i dodatkowo moczyłam 24 godz. i czekam na efekt którego prawdopodobnie nie będzie :?
Awatar użytkownika
stokrotka12311
500p
500p
Posty: 800
Od: 18 gru 2006, o 00:43

Post »

A dlaczego tak sądzisz ? teraz jeszcze za wcześnie na sianie,uważam ze dopiero początek marca jest odpowiednim terminem -ja nakrywam przez parę dni doniczkę przezroczystą folią lub słoikiem,oczywiście codziennie wietrząc.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

calla70 pisze:Ja też potarłam delikatnie pilniczkiem i dodatkowo moczyłam 24 godz. i czekam na efekt którego prawdopodobnie nie będzie :?
A po co?
Ja kupiłem PASSIFLORE - niebieską. Jak podają na opakowaniu wysiewać jako roślinę ogrodową od stycznia do kwietnia w temperaturze 20 stopni. Małe siewki rozsadzać dwukrotnie i wysadzać do doniczek. Od połowy maja wysadzać do gruntu.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
calla70
50p
50p
Posty: 92
Od: 2 lut 2007, o 19:23
Lokalizacja: Lubliniec

Post »

Może mam za mało cierpliwości ale minęło 2 tygodnie i nie wzeszła ani jedna z 6 różnych odmian z tym że ja nabyłam nasionka na allergo bo nie spotkałam w sklepie :?
Mają wilgotno, ciepło (trzymam je na przykręconym kaloryferze i jestem pewna że mają 20 stopni) nie wiem czy coś z nich jeszcze wyjdzie :cry:
A tak mi się podobają :evil:
Awatar użytkownika
iwika
500p
500p
Posty: 673
Od: 17 paź 2006, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śl
Kontakt:

Post »

calla70 pisze:Może mam za mało cierpliwości ale minęło 2 tygodnie i nie wzeszła ani jedna z 6 różnych odmian z tym że ja nabyłam nasionka na allergo bo nie spotkałam w sklepie :?
Mają wilgotno, ciepło (trzymam je na przykręconym kaloryferze i jestem pewna że mają 20 stopni) nie wiem czy coś z nich jeszcze wyjdzie :cry:
A tak mi się podobają :evil:
Troche cierpliwości trzeba, kielkują od 2-6 tyg :evil:

Pozdrawia Iwona
Awatar użytkownika
calla70
50p
50p
Posty: 92
Od: 2 lut 2007, o 19:23
Lokalizacja: Lubliniec

Post »

Iwonka raczej nic z nich nie będzie zresztą tak nie wytrzymałam i nabyłam gotowe sadzonki :D białą Constance Elliot i filetową Purple Haze
Awatar użytkownika
iwika
500p
500p
Posty: 673
Od: 17 paź 2006, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śl
Kontakt:

Post »

Posadzone 2 lutego nareszcie zaczynają wschodzić ;:1 Passiflora coerulea
Obrazek
Awatar użytkownika
calla70
50p
50p
Posty: 92
Od: 2 lut 2007, o 19:23
Lokalizacja: Lubliniec

Post »

Ja też mam zawsze taką radochę ;:2 Wiesz w czym wyglądają bardzo ładnie ? Są takie kosze z wikliny z wąsami tzn. mają takie ok 1,5 m. witki ja zawsze je oplatam wokół tych witek jak zamknie się koło ( z passiflory ) to przycinam końcówkę i wtedy nowe pędy pną się po witkach superowo to wygląda jak zakwitnie :)
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Calla70, masz jakieś zdjęcia? Pokażesz? Chyba mi wyobraźni brakuje, te wąsy, witki, co się nad czym zamyka??? :roll:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Nalewko to wygląda dokładnie tak
jak nie wykończony kosz z wikliny.
Myślę, że widziałaś kiedyś w jaki sposób je się plecie.
U góry kosz jest nie wykończony
dlatego sterczą pionowe witki wikliny :D
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Mariolko, widziałam, ale żaden z nich nie miał 1,5 metrowych wąsów :D

Chociaż w lecie widziałam gdzieś nad Soliną kapelusze z wikliny, takie a'la sombrero w rozmiarze xxxl tzn. ze dwa metry średnicy, to może i wąsy można długie mieć (w koszyku, rzecz jasna :))
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Nalewko mają.
Specjalnie są własnie robione takie kosze do pnączy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”