Woda do podlewania roślin domowych

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
MarQ
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 2 sty 2009, o 11:21

Post »

mam pytanie a'propos podlewania.
mam w domu dzbanek z filtrem (pewnie węglowym), którego używam do np. gotowania herbaty.

czy filtrować wodę, która ma odstać 24h do podlewania kwiatków?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Na pewno była by lepsza po przefiltrowaniu. :wink:
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Rozchodniki i peonie mojego sąsiada są dużo wyższe, niż u mnie. Zastanawiam się dlaczego, bo rosną w odległości 3 m. od siebie. Może to kwestia podlewania? Choć jak sadziłam wczoraj rośliny gleba wydaje się jeszcze mokra po zimie. Ale to może za mało?
Awatar użytkownika
izabellka
100p
100p
Posty: 173
Od: 24 mar 2008, o 13:50
Lokalizacja: warszawa

Post »

przy zakładaniu instalacji nawadniającej warto dodać czujnik wilgotności
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=53826" onclick="window.open(this.href);return false;

Życie jest pełne niespodzianek.
selin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 5 mar 2009, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post »

Witam serdecznie. Ja czasami podlewam deszczówka moje roślinki i to na pewno jest dla nich dobre, tylko martwię się bo deszczówkę zbieram do takich dużych, metalowych beczek, a te beczki są zardzewiałe. Jak myślicie czy taka rdza szkodzi roślinom? Proszę pomóżcie bo mam posadzonych kilka nowych krzaczków i boję się, że je podtruję.
zbyszekwww
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 29 sie 2007, o 13:35

Podlewanie cyprysikow na pniu po posadzeniu

Post »

Witam. Posadziłem niedawno ok 20 cyprysikow odm golden triumph - kule na pniu. Wysokosc okolo 230cm. Rosliny kopane z gruntu. Jak mocno trzeba je podlewac po posadzeniu? Bardzo obficie? Czy tak aby ziemia byla wilgotna czy tak aby byla dosc mokra czy w jaki sposob aby wszystkie sie przyjeły?
Awatar użytkownika
lvlidnight
200p
200p
Posty: 205
Od: 28 paź 2008, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Podlewanie

Post »

Proszę o informację, czy mogę wykorzystać deszczówkę (w studzience z 1,5 kręgla ? 100 cm) do podlewania kroplującego (kropelkowego)? Jakiej i o jakiej mocy użyć pompy? Jak długi może być waż kroplujący?
Pozdrawiam,

lvlonika
Łysy
200p
200p
Posty: 352
Od: 22 cze 2008, o 21:27
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Podlewanie

Post »

Jak najbardziej się nadaje.
Potrzebujesz stałego ciśnienia przez np. godzinę, a zatapialna pompa tego Ci nie zapewni. Potrzebny jest zestaw hydroforowy...
Nawet 200 m, ale kroplowniki co 30 cm ( no i teren płaski)
Awatar użytkownika
lvlidnight
200p
200p
Posty: 205
Od: 28 paź 2008, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Bardzo dziękuję za informację (dopiero teraz, bo umknęło mi powiadomienie o odpowiedzi). Teren mam prawie płaski - spadek ok. 1,5 m na długości 80 metrów.
Niestety nie wiem co to jest zestaw hydroforowy, o którym piszesz - poszukam info w necie.
Zastanawiam się jeszcze nad czystoscią wody - w deszczówce mogą pływać jakieś zanieczyszczenia (osad, kłaczki itp.) Czy w związku z tym na wlocie potrzebuję jakiegoś sitka? Pewnie tak. Jakie ono ma być. Może wiesz, gdzie szukać takich informacji.
Bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam, :wit
Pozdrawiam,

lvlonika
Łysy
200p
200p
Posty: 352
Od: 22 cze 2008, o 21:27
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

Hydrofor to pompa ze zbiornikiem ciśnieniowym - zapewnia w miarę stałe ciśnienie wody - jest to konieczne przy takim systemie nawadnianie ( pompa zatapialna może być użyta przy podlewaniu, ale zwykłym wężem).

Usunięto nieaktywny link, pomid.
Awatar użytkownika
Sylwek-zx
1000p
1000p
Posty: 1810
Od: 8 lut 2009, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Witam

Post »

podlewanie raczej umiarkowane ale tak by nie odczyły braku...:) nie wiem jak u Ciebie ale Wrocłąw zalany wodą więc nie ma mowy o dodatkowym podlewaniu, moja rada pierwsze cięcie najlepiej na nastęny rok, daj im odpocząć:) pozdrawiam
LeHardi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 7 maja 2009, o 22:26

Post »

A jak wygląda kwestia podlewania roślin wodą z filtra odwróconej osmozy (RO)? Używam jej do roślin owadożernych, ale zastanawia mnie jaki wpływ moze mieć na pozostałą florę parapetową. Czy tak jak woda destylowana będzie wymywać tylko minerały z gleby? Jeśli tak to czy wzbogacenie takiej wody przy pomocy nawozu uczyni ją zdatną do podlewania. Bo jeżeli w procesie odwróconej osmozy woda jest pozbawiana w 98% procentach minerałów, to wydaje się że powinno być możliwe jej uzdatnienie - a jeśli tak, to jakim nawozem i w jakim stopniu rozcieńczonym. Bo pod każdym innym względem ma taka woda przewagę nad kranówką - nawet odstana czy przegotowaną - i grzechem byłoby jej nie używać, zwłaszcza że moce produkcyjne mojego filtra znacznie przewyższają obecne zapotrzebowanie owadożerów. :)

Pozdrawiam
--
LeHardi
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

LeHardi śmiało możesz podlewać wszystkie rośliny taką wodą bez szkody dla nich, w okresie wegetacyjnym dasz do wody nawóz płynny i tyle, w okresie od jesieni do zimy sama woda (możesz dodawać biohumus) i będą miały zdecydowanie lepiej niż podlewane jakąkolwiek inną wodą. :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”