Woda do podlewania roślin domowych

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jolka1954
100p
100p
Posty: 114
Od: 16 paź 2006, o 19:30
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post »

Najlepiej używać deszczówki , od pewnwgo czasu stosuje deszczówke. :)
Pozdrawiam Jolka
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Ja od baaardzo dawna używam deszczówki, ale nie każdy ma możliwość ją nałapać (dziwny wyraz, ale chyba poprawny). :D
Awatar użytkownika
iwona13
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 23 kwie 2007, o 23:05
Lokalizacja: BYTOM

Post »

no wlasnie deszczowka .... a co z kwasnymi deszczami ???

już pare lat temu słyszałam ze to nic dobrego ... że to już nie to co kiedyś hmmm

a na dzień dzisieszy jak to wyglada??
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Nie ma kwaśnych deszczy, przynajmniej w moim regionie. :D
Oczko wodne napełniłam deszczówką. Pomierzyłam wszystkie parametry wody, te które powinno się mierzyć w oczku, no i okazało się, że woda w oczku ma odczyn zasadowy.
Teraz zakwaszam wodę kwaśnym torfem.
Gdyby były kwaśne deszcze, to nie byłoby tylu problemów z uprawą rododendronów. :(

Też nasłuchałam się o kwaśnych deszczach.
Kupiłam pH-metr glebowy (wszystko dla rododendronów), zmierzyłam przy okazji pH gleby na warzywniaku. Prawie idealnie obojętny.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Deszcze może nie są kwaśnie ale zanieczyszczone.
Dlatego lepiej jak przeczeka się z pierwszymi opadami a dopiero dłuższe opady wykorzystywać do napełniania np. beczek/wanien na działce.
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
zammia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 20 gru 2007, o 19:42
Lokalizacja: wielkopolska

Jeszcze o wodzie do podlewania

Post »

Przeglądnęłam forum w temacie jak wyżej. Jest o wodzie odstanej, przegotowanej, destylowanej, deszczówce, wodzie z akwarium... Mam pytanie, jakie typy kwiatów doniczkowych lubią podlewanie odstaną wodą ze skorupkami z surowych jajek> Przede wszystkim chodzi mi o palmy, draceny i juki, ale też i o inne. A jakie rośliny takiej wody nie tolerują. Dziękuję za wszystkie sugestie.
Pozdrawiam Baśka :D
Wiosna, wiosna , wiosna ach to Ty....
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Żadnych kwiatów bym taką wodą nie podlewał to zabójstwo dla nich - zbyt dużo związków wapnia. :D
Awatar użytkownika
zammia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 20 gru 2007, o 19:42
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

Dziękuję bardzo za odpowiedź, Przemo jesteś jak zwykle niezawodny. ;:180 Zlikwidowałam, podlałam tylko raz, jednak nie wszystkie sposoby babcine są dobre. Wróciłam do biohumusu :D Pozdrawiam.
Wiosna, wiosna , wiosna ach to Ty....
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ja też bym nie podlewała, bo nie wiem, jak by zareagowały, a nie chce, by uschły. podlewam deszczówką lub wodą ze studni. ewentualnie przegotowana może być (używałam gdy miałam mniej storczyków)
justi28
200p
200p
Posty: 420
Od: 19 mar 2007, o 17:52
Lokalizacja: małopolska

Post »

Witam!
A ja chciałam zapytać o podlewanie kaktusów. Od jakiego miesiąca na wiosnę należy zacząć podlewać kaktusy?
Za odpowiedż z góry dziękuję :wink:
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Re: Podlewanie

Post »

Kathrina pisze:Jakie są ogólne zasady podlewanie roślin? Czy w ogole trzeba podlewać iglaki i krzewy liściaste? I jak często podlewać kwiaty i zioła?
System korzeniowy u rośliny, to najczęsciej dwa rodzaje korzeni :
- grube, szkieletowe, mocujące w gruncie
- o cieniusieńkie, białe włośniki ddechowo-żywieniowe
Każda roślina pod ziemią ma " małe płucka i usteczka do jedzenia", które odpowiadają za funkcje życiowe, a więc wymianę gazową ( oddychanie) i pobieranie pierwiastków ( jedzenie).

Dziecko trzeba kąpać, ale nie topić i nie trzymać 12 godzin w wannie!.
Roślinę trzeba poić, ale nie zalewać, bo się utopi bez tlenu.

Niemowlakowi wystarczy parę łyżeczek picia, ale nie 3 litry w butli, podobnie mała siewka/ sadzonka - ma małe możliwości "przerobowe" , malutkie korzenie i małe możliwości trawienne. Dlatego ziemia powinna być zwilżana i lekko wilgotna - jak wsadzisz paluszek, mogą się do niego przykleić tylko pojedyncze włokna/ cząstki podłoża, ale nie może to być ani susz, ani mokra gąbka. Lekkie podłoże ma także pozwalać na oddychanie korzeniom.
Korzenie zaczynają się rozwijac gdy temperatura podłoża wynosi minimum7-12C.

To trudna sztuka, ale jeśli masz/ miałaś dziecko, to przez analogię, sztuka siewu powinna Ci przyjść łatwiej. Czego Ci Kasiu, serdecznie życzę.
P.S.
Ja namiętnie topię, wszystkie doniczkowe :oops: :cry:
Awatar użytkownika
Kathrina
100p
100p
Posty: 131
Od: 25 kwie 2007, o 17:10
Lokalizacja: Warszawa

Post »

hanko, bardzo dziękuję za jakże obrazowe naświetlenie sprawy. Niestety nie mam jeszcze dzidziusia, ale postaram się zastosować do Twoich rad tak jak potrafię:)
Kasia
Awatar użytkownika
malwa
100p
100p
Posty: 115
Od: 2 sie 2007, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Post »

jak dużo wody dajecie daturze w lato ?
ja rok temu mialam dużą dature na balkonie od strony zachodniej i dziennie piła aż 15 litrów
w tym roku postaram sie ja znieść (z balkonu na trawe obok drzewek) razem z bratem, mam nadzieje ze tam bedzie jej lepiej - jej wysokość w wakacje wynosiła 1,8 metra czyli była wyższa ode mnie o 4 cm ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”