Liczi z nasion wymagania,uprawa

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Moje liczi

Post »

Obrazek A to moje liczi ktore ma rok i 2 miesiace :tan

A właściwie to nic szczególnego nie robie... ziemie jakas normalna uniwersalna dalam od poczatku, stoi sobie w jednym miejscu na parapecie i podlewam raz na jakies 2 tygodnie, ziemia na piach jak jest juz wyschnieta to kapeczke wody daje i tyle - i sobie rośnie :tan. Ale miałam z nim taki przypadek ze jak zaczeło kiełkowac to z jednego nasiona wyrosły mi 3 pędy, co potem wyczytałam ze trafiłam na nasionko trzy zarodkowe i Dzięki temu o polowe szybciej bedzie ono rosło od nasionka jedno zarodkowego, co prawda te dwa pozostałe pedy urosły do jednego czy 2 cm. i uschły ale ten srodkowy sobie ładnie rośnie no i jest poki co taki jaki jest:) aaa tez w sumie pojawiaja mi sie juz od prawie roku brazowe koniuszki lisci, ale jak do tej pory nic poważniejszego sie nie dzieje, nie straciła ani jednego liscia :D
Awatar użytkownika
_enigma_
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 30 mar 2011, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Liczi z nasion

Post »

Chciałam się pochwalić moim nowym "pupilkiem". Wyhodowany z pestki liczi. Na razie co prawda malutki, ale rośnie na prawdę bardzo szybko, więc myślę, że niedługo będzie już na czym oko zawiesić :) Obok w doniczce kiełkują dwa następne nasionka.


http://img808.imageshack.us/img808/781/1008217m.jpg
Awatar użytkownika
milosz1997
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 17 sty 2011, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sanok, podkarpackie

Re: LICZI :)

Post »

też miałem ale zdechło
Awatar użytkownika
_enigma_
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 30 mar 2011, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: LICZI :)

Post »

Moje na razie żyje i ma się dobrze.. tfu tfu ;) Dwa następne ziarenka już mają spore kiełki, oby tak dalej.
:D
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6419
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: LICZI :)

Post »

To to moje liczi:
Obrazek
:wit
Awatar użytkownika
_enigma_
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 30 mar 2011, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: LICZI :)

Post »

Zeberko, jak długo już masz to liczi? Ciekawe kiedy moje będą tak wyglądać... :-?
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6419
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: LICZI :)

Post »

oj,chyba już miesiąc bo jest ich tam kilka. u Liczi to róznie bywa bo musi miec ciepło i nie mozna go przelewać!
Awatar użytkownika
_enigma_
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 30 mar 2011, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

:))

Post »

Obrazek
Domimika
500p
500p
Posty: 615
Od: 20 kwie 2011, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: Jak hodować liczi?

Post »

Witam wszystkich! Pod koniec zeszłego roku posadziłam 4 pestki liczi i wszystkie pięknie mi wykiełkowały. Rosną sobie w jednej doniczce w mniej więcej równych odstępach, właściwie to w takim małym korytku i nie wiem, czy nie jest dla nich za małe (24x11 cm). Jak myślicie? Poza tym jedno z nich jest chyba jakąś inną odmianą, bo liście są podłużne i prawie dwa razy dłuższe od tych u innych roślinek;p
Domimika
500p
500p
Posty: 615
Od: 20 kwie 2011, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: LICZI :)

Post »

Mam problem z moim liczi, które chyba zmarnowałam :cry: Miałam 4 roślinki stojące na zachodnim oknie, wczoraj z nimi było wszystko dobrze, a dziś patrze- jeden z nich zupełnie uschnięty (wątpię, ze da się go odratować), drugi większość listków ma suchych, a dwa ostatnie oklapnięte i prawie zasuszone. Podlałam je obficie, ale to chyba nic już nie da. Chyba słońce je za bardzo przypiekło :( Czy ktoś z was miał podobną sytuację i uratował jakoś swoje liczi? Proszę o pomoc:(
Awatar użytkownika
_enigma_
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 30 mar 2011, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: LICZI :)

Post »

Hmm.. ja na razie nie nie mam żadnych problemów z moimi liczi, rosną jak szalone. Podlewam je skąpo ale regularnie. Może postaw swoje liczi w słonecznym miejscu, ale nie bezpośrednio na parapecie i absolutnie nie przesadzaj z wodą. Być może jeszcze "odbije"..
Awatar użytkownika
Pokemonka
200p
200p
Posty: 205
Od: 4 lut 2012, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje liczi

Post »

hejka :)
dziś przeniosłam moje Liczi z waty do doniczki :)
już teraz widziałam małe kiełki... :)
mam nadzieję, że nic im nie zaszkodzi i ladnie wyrosną :D
a jak Wasze roślinki??
Mój ZIELONY ŚWIAT http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=51824" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
monika98
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 26 lut 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje liczi

Post »

ja posiałam 4 liczi i 3 już wykiełkowały ( chyba) nie wiem czy to korzeń czy kiełek .... pomórzcie
http://img851.imageshack.us/img851/4654/gtytn.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”