Doniczkowe na ogród

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
fiolek94
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 25 mar 2011, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Doniczkowe na ogród

Post »

Jestem początkującą ogrodniczką. Bardzo lubię kwiaty. mam bardzo duży ogród,który jest zaniedbany. Chciałabym go zmienić,ale nie wiem jak. pomyślałam o kwiatach w donicach glinianych. Wzięłam pomysł od cioci,tylko że ona ma mały ogródek i bardzo zadbany.
Mój ogród jest bardzo słoneczny i nie wiem jakie kwiaty mogą i lubią dużą ilość słońca.
Proszę o ciekawe pomysły.
Z góry dziękuję:)
Awatar użytkownika
_Natalia_
50p
50p
Posty: 72
Od: 28 lip 2010, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południowa Małopolska

Re: Doniczkowe na ogród

Post »

Weź pod uwagę, że jeśli ogród masz bardzo słoneczny i umieścisz w nim rośliny w glinianych donicach, woda z tych donic będzie bardzo szybko parować i będziesz je musiała bez przerwy podlewać. Pomysł ładny, ale sadzenie do gruntu praktyczniejsze, no i w dużym ogrodzie donice to może być jedynie akcent.
Pozdrawiam
- Natalia
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Doniczkowe na ogród

Post »

U mnie w donicach rosną agapanty, dalie z nasion, szczawiki i szałwia jednoroczna.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
Lukasz80
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 18 sty 2009, o 00:49
Lokalizacja: Rybnicki Okręg Węglowy

Re: Doniczkowe na ogród

Post »

Przepraszam, że rozmyję temat, ale mam bardzo rozrośnięte duże grubosze z długimi chudymi łodygami, które gdybym przycinał, to byłyby bez liści, bo liście raczej rosną na nich na zasadzie: czym wyżej tym gęściej. Co ciekawe są na oknie od strony południowej lub wschodniej i nawet kwitną! Przybierają jednak monstrualne rozmiary i pomyślałem o tym, żeby wynieść je na dwór, a wręcz zasadzić do ziemi i niech tam sobie rosną i kwitną. Zginą, czy jednak jest szansa, że przeżyją?
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Doniczkowe na ogród

Post »

Lukasz80
Jak je wcześniej zahartujesz i wysadzisz do gruntu po 15 maja - to mają szansę przeżyć tylko do jesieni.
Nie ma mowy - zimy nie przetrwają w ogrodzie.
Ale lepiej bedzie jak je sobie ładnie poprzycinasz- tym sie nie martw, że teraz będą bez liści - zaczniesz hartować (tzn. w cieplejsze dni bedziesz wystawiał na zewnątrz - na początku na kilka godzin i to nie w pełnym słońcu tylko w półcieniu i tak przedłużać ich pobyt na wolnym powietrzu aż przy dodatnich temperatutach nocą pozostawisz na zewnątrz).
Potem - nawet z doniczką zakopiesz do ziemi, tak żeby jesienią można je było zabrać do domu. Zobaczysz jak się zagęszczą i na pewno nie bedziesz chciał ich zmarnować. A jak uznasz, że ci jednak nie bedą potrzebne - to pewnie tu na Forum znajdzie sie ktoś, kto je chętnie przygarnie.
Warto poeksperymentować z gruboszem - sama tak kiedyś zrobiłam i teraz za nic bym go nie oddała.
Pozdrawiam, Renia
W moim ogrodzie cz.1, cz.2, cz.3
fiolek94
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 25 mar 2011, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe na ogród

Post »

Nie mam w ogóle pomysłu na mój ogród;/
Sadziłam ,ze kwiaty w donicach to dobry pomysł...
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Doniczkowe na ogród

Post »

Dobry pomysł, ale jako uzupełnienie nasadzeń gruntowych. Można je ustawić tam, gzie zanikły już rośliny wcześniej kwitnące,np. mak orientalny, tulipany, szafirki itp. Rośliny w donicach też wymagają pielęgnacji i trudno byłoby Ci zadbać o wszystkie.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”