Proszę o rozpoznanie (rufles ?)

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kociara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 10 mar 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków-małopolskie

Proszę o rozpoznanie (rufles ?)

Post »

Witam wszystkich
Jestem świeżo zapisana na to Forum i czuję się bardzo niepewnie ponieważ nie wiem czy będę się prawidłowo poruszać,dlatego proszę o wyrozumiałość.
Proszę też wszystkich o rozpoznanie kwiatka doniczkowego (postaram się wkleić zdjęcia.)
Roślinę miała w posiadaniu znajoma,która nazywała ją : rufles.
Przeszukałam internet,ale nic takiego mi nie wyszło.Roślina u znajomej była ok.40 lat i z tego co wiem u nikogo przez ten okres czasu się nie przyjęła.
Było nas chętnych sporo i nic.
Jeśli ktoś rozpoznaje kwiatka - bardzo proszę o wiadomość. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ninotka
50p
50p
Posty: 79
Od: 18 maja 2011, o 08:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Proszę o rozpoznanie (rufles ?)

Post »

Nie pisałaś czy ci kwitnie może to Akebia pięciolistkowa z liści jest podobna
Awatar użytkownika
kociara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 10 mar 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków-małopolskie

Re: Proszę o rozpoznanie (rufles ?)

Post »

Roślina nie kwitnie,nie ma mleczka w łodygach.Skoro nie kwitnie,nie wydaje też owoców.Nie ma też wąsów czepnych.
Nie przebarwia łodych ani liści,z czasem starsze łodygi drewnieją.
Przebarwienia na jasny kolor z lekkim odcieniem żółtego są wynikiem jakiegoś osłabienia rośliny.Zdrowy jej kolor to ciemny zielony.
Nie jest to żaden ze znanych mi cissusów,nie jest to też tetrastigma,jak gdzieś sugerowano.
Lubi podobno kwaśne podłoże (ziemia z kretowiska).Rośnie w warunkach domowych,w temperaturze pokojowej.Ma powolny
wzrost.Listki są przeważnie pięcioklapowe,ale występują też jakby zdeformowane trzy-,dwu-,a nawet jednoklapowe.
Dziękuję za wiadomość ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”