Pachypodium lamerei (palma madagaskarska)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Caro
100p
100p
Posty: 198
Od: 17 wrz 2008, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głowno

Post »

Stoi na południowym parapecie, to już więcej światła mu nie mogę zapewnić. Ja nie mam szczęścia do kwitnienia roślin, zwłaszcza kaktusów, więc chciałabym tylko by żył i rósł bo mam do niego wielki sentyment.
Krzysztof N
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 16 lut 2009, o 18:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post »

gostek125 pisze:
Czar@s73 pisze:gostek125, a jak Ci się udało ukorzenić odrosty? na moim też są 3 malutkie, ale nie wypuszczają liści..... jakby "spały"
Były trzy odrosty, więc je delikatnie oderwałem, końcówki umaczałem w ukorzeniaczu i wsadziłem do doniczki. Po zwilżeniu ziemi przykryłem doniczkę słoikiem i co jakiś czas zdejmowałem słoik (co dwa dni), aby roślinki złapały powietrza. No z trzech odrostów jeden się ukorzenił, pozostałe były chyba zbyt małe, aby samodzielnie mogły żyć, więc uschły. Teraz widzę, że na dużym pachypodium pojawiły się trzy kolejne odrosty, poczekam aż podrosną i też je spróbuję ukorzenić :) No, ale te miniodrosty mają małe pióropusze z liści.
Oto owe odrosty:
Obrazek Obrazek
Ja bym liściami się nie przejmował,tylko cierpliwie czekał aż podroną
gostek125
50p
50p
Posty: 50
Od: 22 lut 2009, o 16:27
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Ciekawi mnie jak wielkie pachypodium w warunkach domowych można wyhodować?
Czar@s73
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 20 lut 2009, o 23:51
Lokalizacja: Poznań

Post »

pewnie będzie rosło, aż dorośnie do sufitu :lol:
Miłujcie swoje kaktuski i kaktusiki, ale żadnego przytulania się... ;-)

pozdrawiam
Cezary
Awatar użytkownika
anula2201
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 17 mar 2009, o 23:22
Lokalizacja: okolice stolicy

Post »

Witajcie!
czy te boczne odrosty będą rosły mniej więcej równo z głównym pędem? czy jest możliwość, że pod wpływem ciężaru (oczywiście w przyszłości) się złamią? czy lepiej je oderwać i ukorzenić w oddzielnych doniczkach?

Obrazek
jaaneta
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 13 mar 2009, o 11:36

Post »

i jeszcze ja z pytanie...bo plamy mają grube pędy, jak stoją w miejscu odpowiednio jasnym...

czy jak je przestawię teraz do miejsca jasnego, to jest szansa ze pęd na całej wysokości wzmocni się , czy tylko przyrost będzie grubszy...
renataje
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 25 mar 2009, o 17:53

Pachypodium lamera

Post »

jaka jest przyczyna usychania liści - nawet jeszcze dobrze nie wyrośniętych- w pachypodium lamera? Proszę o pomoc :(
Awatar użytkownika
k-arolka
1000p
1000p
Posty: 1279
Od: 1 sie 2007, o 21:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

może zbyt dużo wody, albo za mało swiatla?
Basia k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1160
Od: 2 maja 2007, o 16:58
Lokalizacja: podlaskie

Post »

Karolinka ma rację ,za dużo wody
Awatar użytkownika
k-arolka
1000p
1000p
Posty: 1279
Od: 1 sie 2007, o 21:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

tez mi schły nawet takie 2 cm liscie, ale co smnei naszlo ze za duzo wody i teraz puszcza piekne zielone liscie które jak na razie nie schną:)
renataje
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 25 mar 2009, o 17:53

Post »

Dziękuję za pomoc. Zastosuję się do Waszych rad. :D
grrenata
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 kwie 2009, o 16:08
Lokalizacja: okolice Sandomierza

Post »

Bardzo proszę o radę moje pochypodium się złamało ( pewnie z nadmiaru wody ) i nie wiem czy jest szansa go uratować , a czy po prostu trzeba kupić nowe
Awatar użytkownika
Basieńka
200p
200p
Posty: 409
Od: 1 mar 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pachypodium i dracenie odpadaja liscie

Post »

Sprawdzałam w szukajce, czy są podobne tematy, ale nie odnalazłam dlatego jeśli już taki temat był to przepraszam. Od 1,5 roku mam palmę dracenę, taką standardową. Zauważyłam, że od ok. miesiąca palma ta systematycznie traci liści, bo żółkną. Podlewam ją raz na tydzień, jest na stronie południowej 1 metr od okna, temp. ma ok. 20 C. Nie wiem, czy to normalne? Codziennie muszę jakiś jeden pożółkły liść jej oberwać. Z kolei pachypodium kupiłam niedawno. Jest jeszcze bujne, ale niepokoi mnie to, że dolne listki powolutku żółkną a potem odpadają. Nie wiem, czy akurat dla tej palmy madagaskarskiej jest to normalne zjawisko, czy też początki jakiejś niedyspozycji roślinnej? Warunki ma te same, co dracena. Proszę o jakąkolwiek poradę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”