Rosiczka (Drosera) - wysiew,uprawa,wymagania

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Bartosss
50p
50p
Posty: 56
Od: 10 mar 2007, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Rosiczka (Drosera) - wysiew,uprawa,wymagania

Post »

Witam wszystkich. Co powiecie o Rosiczce capensis - Rosiczce przylądkowej :?: :?: Właśnie kupiłem ją na allegro (5 raz kupiłem nasiona na allegro)Powiedzcie mi jak ją hodować, czy potrzebuje specjalnej ziemi do wykiełkowania itp. :wink: Prosze o jakieś rady :wink:
Awatar użytkownika
Myka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 19 sty 2007, o 15:15
Lokalizacja: Cork, Irlandia/ Jawor, Dolny Slask
Kontakt:

Post »

ja sie uwazam za prawie specjalistke w tym temacie :P

kilka lat temu kupilam na allegro nasionka ktore wykielkowaly mi niemal w 100%!
jak sie okazalo pomoglam im nieco. ;)

do kielkowania przygotowalam im miejsce w przezroczystym pudelku, szczelnie zamykanym. podlalam nieco wody. kielkowaly bardzo rowno, niemal jednoczesnie. mialam 5 gatunkow rosiczek, ale te o ktore pytasz najlatwiej sie hoduje. (choc na albinotyczne tez nie narzekam).

po wykielkowaniu wsadzilam rosiczki do wiekszych pudeleczek, ale tez przezroczystycz i zamykanych, cos na wzor mini cieplarki. w pewnym momencie mialam ich chyba z 500 i rozdawalam wszystkim w duzych ilosciach. po ok. roku rosiczki mialy wielkosc 5-7 cm. wieksze nie dozyly, bo moje koty bardzo troskliwie sie nimi zajely ;)

raz na tydzien otwieralam pudelko zeby nieco wody sie odparowalo. po kilku godzinach zamykalam dolewajac ok. 100 ml wody. podloze bylo caly czas wilgotne.
Nie mam polskich czcionek ;)
Bartosss
50p
50p
Posty: 56
Od: 10 mar 2007, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

A jakie podłoże :?:
Awatar użytkownika
Myka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 19 sty 2007, o 15:15
Lokalizacja: Cork, Irlandia/ Jawor, Dolny Slask
Kontakt:

Post »

ja je hodowalam w torfie kwasnym
Nie mam polskich czcionek ;)
Bartosss
50p
50p
Posty: 56
Od: 10 mar 2007, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Powiedzcie mi o niej wszystko co wiecie
Bartosss
50p
50p
Posty: 56
Od: 10 mar 2007, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Rosiczka (Drosera) - wysiew,uprawa,wymagania

Post »

Witam. Czy dużo wiecie o tej rosiczce? Sprawdzcie się.

Kupiłem jej nasiona ale nie wiem czy lepiej hodować ją w akwarium czy w doniczce (akwarium przeznaczone na hodowle) czy lepiej kupić specjalne kuwety do tego celu


Moje akwarium ma 35 cm wysokości a i tak jest spisane na straty. Czy można je troche przysiąć taak z 10 cm :?:
A tak w ogóle to do jakich rozmiarów ona się roszrasta to może się w nim nie zmieścić bo ono ma wymiary 43x35x35.



Czy lepszy torf czy ziemia :?:
Podlewać wodą destylowaną :?:
Awatar użytkownika
ariel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 24 paź 2006, o 22:46
Lokalizacja: Zaleszany PDK
Kontakt:

Post »

Lepszy torf i woda destylowana, ale odstana kranówka też będzie i akwarium też byłoby lepsze ze względu na większą wilgotność i istnieje mozliwośc edycji posta bo dopisywanie co chwilę nowych jest bee.
Bartosss
50p
50p
Posty: 56
Od: 10 mar 2007, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

:wink: Jakie są łatwe w hodowli owadożerne ,capensis bo te już kupiłem n :wink:

Capensis jest podobno łatwa w hodowli. Zobacze jak wykiełkują mi jej nasiona to kupie sobie jeszcze jakieś 2 gatunki :wink: A może i kupie jakąś muchołówke
Już trzy dni są posiane i nic :cry: nie wiem ile powinna kiełkować help :!:
Awatar użytkownika
ariel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 24 paź 2006, o 22:46
Lokalizacja: Zaleszany PDK
Kontakt:

Post »

Miałem rosiczkę Alba, łatwa i bardzo ładna, saracenię i dzbanecznik.
Nie przycinaj akwarium, zrób w nim kompozycję z rosiczek, przeciez ich jest tyle gatunków! I wcale nie są drogie, torf również nie jest drogi, na akwarium skołuj szybę czy pokrywę i hodowla jak sie patrzy!
Awatar użytkownika
kamilneo
100p
100p
Posty: 109
Od: 11 kwie 2006, o 21:42
Lokalizacja: Świdnik (lubelskie)

Post »

Aż wykiełkują musisz poczekać minimum dwa tygodnie...
Pozdrawiam Kamil
Poznaję regulamin
Bartosss
50p
50p
Posty: 56
Od: 10 mar 2007, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Wykiełkowały pierwsze 4 wczoraj wieczorem a dziś rano było ich 6. Od kumpeli wiem że kiełkują po 2-3 tygodniach a u mnie po 6 dniach, może dlatego ze postawiłem je pod lampką :wink:
Wszystkie wykiełkowały :D Mam już posadzone inne :wink:
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Woda może być zarówno destylowana jak i przegotowana. Lepszy będzie torf ponieważ ma on niższe pH ok 3,5- 4,5. Pozdrawiam
lukaszwidzew
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 10 gru 2007, o 16:56

Post »

Rosiczkę najlepiej trzymać w kwaśnym torfie o odczynie od 3,5 do 4,5.
Dzienne zapotrzebowanie na światło to 10 h nie wskazane jest używanie zwykłych żarówek ponieważ dają mało światła a dużo ciepła. Potrzebują dużą wilgotność powietrza i podłoża. Najbardziej podobnym podłożem do naturalnego jest piasek wymieszany z kwaśnym torfie tylko nie wiem w jakim stosunku lecz ja nigdy tego nie próbowałem, drosera capensis wytrzymuje temperatury od 10 do 30 Stopni C a rosiczka rutindifolia od -5 do 30 ale jest trudniejsza w hodowli. Nie można ich nawozić nie używać środków owadobójczych chyba że w ostateczności można użyć specjalnych przystosowanych dla rosiczek.

Proszę uważniej pisać zwracając uwagę na poprawną polszczyznę i ortografię. Poprawiłem Przemo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”