Drzewo do domu.

Rośliny doniczkowe
ivan777
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 6 lut 2015, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Drzewo w domu - proszę o poradę.

Post »

Dzień dobry,
Chciałbym prosić o pomoc w doborze drzewa która nadawałoby się do posadzenia w donicy wewnątrz mieszkania.
Razem z żoną jesteśmy w trakcie remontu mieszkania. Mieszkanie jest dość wysokie bo ma 4,5 metra (Pofabryczny loft)
Zamarzyło nam się z żoną mieć w domu drzewo :) Widziałem kiedyś takie rozwiązania w albumie z architekturą. Zresztą takie drzewa w donicach można spotkać w każdej galerii handlowej.

I tutaj zagwozdka, jakie drzewo zniosłoby takie warunki :) Dodam że mamy bardzo wysokie okna i światła rozproszonego nie brakuje, niestety słońca prawie w ogóle nie ma. Najbardziej podobają nam się ażurowe drzewa z drobnymi listkami.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
Andrzej
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drzewo w domu - proszę o poradę.

Post »

Fikus benjamina - chyba najbardziej uniwersalne :)
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
ivan777
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 6 lut 2015, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Drzewo w domu - proszę o poradę.

Post »

A może coś takiego? :)
Obrazek
Krasny
500p
500p
Posty: 520
Od: 2 gru 2012, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkie Jeziora Mazurskie

Re: Drzewo w domu - proszę o poradę.

Post »

Może kawa? Chyba da się ją wyprowadzić w formę drzewka. Podobno lubi mieć jasno, ale nie rosnąć bezpośrednio na słońcu. No i przy odpowiednim traktowaniu zakwitnie, a nawet zaowocuje. Tylko raczej nie jest ażurowa. Te ażurowe mogą być bardziej światłożądne. Fikus benjamina można przycinać jak się chce, to pewnie i luźną koronę da się zrobić.
Pozdrawiam Krasny
sev
200p
200p
Posty: 492
Od: 6 maja 2009, o 12:07
Lokalizacja: Roztocze

Re: Drzewo w domu - proszę o poradę.

Post »

Musisz wybrać coś ze tropikalnej/subtropikalnej, co zniesie całoroczne wysokie temperatury.
Może jakaś jackaranda albo eukaliptus dał by radę. Fajny są fikusy - np Ficus binnendijkii świetnie wygląda, trochę jak bambus i jest bardzo łatwy w uprawie.
jps33
---
Posty: 224
Od: 14 gru 2014, o 15:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Drzewo w domu - proszę o poradę.

Post »

Paprocie drzewiaste polecam
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Drzewo w domu - proszę o poradę.

Post »

A myślałeś jak będziesz to czyścić z kurzu :wink: Ja mam 25 letniego beniamina do sufitu, wyhodowanego od maleńkiej sadzonki, a jak mam go czyścić listek po listku, to dostaję białej gorączki.Tylko tak udaje się go należycie wyczyścić, letni prysznic na zewnątrz kurzu niestety nie zmywa i zostawia na dodatek brzydkie plamy na liściach.
Beniaminy są kapryśne, udaję sie w mieszkaniu w dobrze oświetlonym miejscu (u mnie od południa) hodowane od względnie małego/ młodego drzewka, starsze potrafią po przeprowadzce zrzucić wszystkie liście.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Drzewo w domu - proszę o poradę.

Post »

Polecam jukę a nawet kilka w jednej donicy o różnych wysokościach .
Ja mam blisko 3 m okaz ale z własnej woli o jednym pędzie a z dwoma pióropuszami.
Wygląda egzotycznie ,atrakcyjnie moim zdaniem i nadaje sie do nowoczesnych wnętrz.

Podobnie można poprowadzić draceny i difenbachię,równiez miałam u siebie wysoki okaz ,z powodu wielkości musiałam ją pociąć bo powyginała się i pełzała po suficie. :wink:

Na forum spotkałam równiez wysoki okaz fikusa sprężystego - prosżę zobaczyć jak piękny moze być :D http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 01#p759501

Paproć drzewiastą odradzam,bardzo trudno uprawia się ją w mieszkaniu.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”