Szkodniki (robaki) i choroby na liściach i w podlożu - temat ogólny Cz.1

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
Uni57
ZBANOWANY
Posty: 759
Od: 12 maja 2010, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: białe robaczki

Post »

Może to larwy ziemiórek, takich małych muszek? Atakowały mojego fikusa, po drugim przesadzeniu i czyszczeniu rośliny odpuściły, ale na wszelki wypadek zaopatrzyłam się w sklepie ogrodniczym w jakiś preparat do tępienia tych gadzin, jakby znów chciały atakować.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: białe robaczki

Post »

Confidor 200 SL i podlać nim roślinę przy następnym podlewaniu, dorobić preparat z wodą zgodnie z instrukcją na opakowaniu. :wink:
Awatar użytkownika
luczek95
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 13 lip 2009, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: białe robaczki

Post »

no tak mogą to być ziemiórki :wink:
- Domowi, zieloni przyjaciele cz.2
Łukasz- nick zakładany dawno temu :)
Awatar użytkownika
akwarybka
500p
500p
Posty: 577
Od: 23 maja 2010, o 01:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Norwich / Anglia

Szkodniki w ziemi u Beniaminka

Post »

Witam Wszystkich :) Od niedawna zauważyłam, że u mojego pstrolistnego beniaminka zaczęły oblatywać liście. Myślałam że może podlewam za mało, albo za dużo, ale wszystko jest ok. Dopiero dzisiaj podczas dość obfitego podlania zobaczyłam co zaczęło uciekać z mokrej ziemi... :? Najpierw coś podobnego do stonogi (brązowe, lśniące, około 1.5cm długie), szybko to wyjęłam i unieszkodliwiłam. Potem zobaczyłam, że cała masa maleńkich, owalnych, dwu milimetrowych, białych owadów również robiła sobie spacer po powierzchni ziemi a potem wróciła z powrotem. Bardzo proszę o pomoc :cry:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Szkodniki w ziemi u Beniaminka

Post »

Jakieś foto? czy te szkodniki po podlaniu lub dmuchnięciu w nie tak jakby podskakują?
Awatar użytkownika
akwarybka
500p
500p
Posty: 577
Od: 23 maja 2010, o 01:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Norwich / Anglia

Re: Szkodniki w ziemi u Beniaminka

Post »

Bardzo dziękuję za odpowiedź :wit Niestety nie potrafię zrobić im zdjęcia, ale stworzonka faktycznie skaczą. Są jeszcze inne, bardzo do nich podobne owady, tyle że te inne mają skrzydełka i nie skaczą.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Szkodniki w ziemi u Beniaminka

Post »

To skoczogonki młode i pewnie dorosłe, te ze skrzydełkami mogą też być dorosłymi postaciami ziemiórki. Proponuję zaopatrzyć się w Nomolt i podlać nim roślinę zgodnie z instrukcją z opakowania. :wink:
Awatar użytkownika
akwarybka
500p
500p
Posty: 577
Od: 23 maja 2010, o 01:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Norwich / Anglia

Re: Szkodniki w ziemi u Beniaminka

Post »

Bardzo dziękuję ;:138
A czy widziałbyś może na bazie jakiego środka Namolt jest zrobiony? Musze poszukać czegoś podobnego w UK albo zamawiać przez allegro, a to może długo potrwać... Jeszcze raz wielkie dzięki :P
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Szkodniki w ziemi u Beniaminka

Post »

A widzisz nie zwróciłem uwagi skąd piszesz, jak masz możliwość to popatrz sobie za jakimiś preparatami na mszyce czy inne robactwo, jak coś znajdziesz zobacz instrukcję sporządzenia oprysku i napisz jak to polecają stosować, na co to jest, nazwę i jakąś fotkę pokaż zobaczymy czy się nadaje. :wink:
Awatar użytkownika
akwarybka
500p
500p
Posty: 577
Od: 23 maja 2010, o 01:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Norwich / Anglia

Re: Szkodniki w ziemi u Beniaminka

Post »

Bardzo dziękuję za pomoc, problem już rozwiązany oczywiście dzięki Czarodziejowi :wit Beniaminek ruszył aż miło patrzeć ;:138
Awatar użytkownika
Agata69
100p
100p
Posty: 111
Od: 27 lut 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Moje kwiaty usychają-proszę o pomoc

Post »

Przeprowadziłam się do nowego domu. Dostałam dużo kwiatów od znajomych i rodziny. Kwiaty na początku miały się dobrze, tzn w wakacje, problem z nimi zaczął się pod koniec października, nie wiem czy to zmiana miejsca, czy niewłaściwa pielęgnacja , czy po prostu wegetacja jesienno-zimowa. Przedstawię je na zdjęciach, proszę o pomoc, co powinnam z nimi robić.

Yuka- żółkną jej końce liści, stoi w pokoju na płd wsch. stronę, obecnie podlewam raz na dwa tygodnie, wodą odstaną z własnej studni.
Obrazek

Obrazek

Oleander, do pierwszych przymrozków stał na tarasie, choć dopiero w tym roku wsadziłam zaszczepkę, pięknie zakwitł, teraz przeniosłam go do średnio jasnej klatki schodowej, także podlewany raz na dwa tygodnie , temp na korytarzu od 18-20 stopni. Jak widać na zdjęciu, on po prostu usycha.
Obrazek

Benjaminek- gubi liście, podlewanie tak samo jak poprzednie, stoi na płn-zach. stronę.
Obrazek
Awatar użytkownika
iwosia88
1000p
1000p
Posty: 2049
Od: 1 maja 2010, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Moje kwiaty usychają-proszę o pomoc

Post »

Agata, ta pierwsza roślinka to wg mnie Dracena Massangeana . Ela (elcia1974) z naszego forum doradziła mi, żeby tej rośliny nie przelewać, lepiej ją częściej zraszać. Ze względu na dosyć duże liście, trzeba zapewnić odpowiednią wilgotność roślinie (moja stoi na podstawce z wilgotnymi kamykami).
Myślę, że trzeba obciąć te "brzydkie" końcówki, ale lepiej, żeby wypowiedział się specjalista ;:108
Moje kwiatowe wątki i nie tylko ;) Zapraszam :)
Spróbuj żyć tak, żeby ktoś dzięki Tobie powiedział: "Tak, jestem szczęśliwy"...
Iwona :)
Awatar użytkownika
Motylica100
200p
200p
Posty: 232
Od: 14 mar 2010, o 14:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje kwiaty usychają-proszę o pomoc

Post »

Może to przez centralne ogrzewanie? Mocno wysusza powietrze.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”