Rozmnażanie/ukorzenianie fikusów

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Jak to ukorzenić????Fikusy

Post »

Nie, im mniej zielonej powierzchni, tym mniej wyparowują.
Waleria
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Jak to ukorzenić????Fikusy

Post »

Sprawdzonym sposobem na przetrzymanie do czasu zakupu ukorzeniacza jest przechowanie zwilżonej gałązki w zamkniętym woreczku np strunowym w lodówce na dolnej półce (trzeba dmuchnąć trochę powietrza do środka) - ale tylko kilka dni/z tydzień, nic nie należy wówczas obrywać, ciąć itp
Jak zdobędziesz ukorzeniacz to oczywiście zrób tak jak Waleria napisała wyżej
justy7
100p
100p
Posty: 107
Od: 19 gru 2010, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łomianki/Dziekanów Leśny

Re: Jak to ukorzenić????Fikusy

Post »

Moniko co to za woreczek strunowy? Trzymać tydzień w lodówce i wypusci korzenie czy raczej przetrzyma do zakupu ukorzeniacza? ;:223
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Jak to ukorzenić????Fikusy

Post »

Tu viewtopic.php?p=1977784#p1977784 na zdjęciu trzynastki wiszą w woreczkach strunowych listki fiołków

Przetrzymać aż kupisz ukorzeniacz
justy7
100p
100p
Posty: 107
Od: 19 gru 2010, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łomianki/Dziekanów Leśny

Re: Jak to ukorzenić????Fikusy

Post »

Świetnie moniko to widać u trzynastki i firanka rewelacyjnie wygląda :;230 Napisz mi jeszcze czy jakąkolwiek ziemię można do nich wsypać i czy w każdym woreczku może być tylko jeden listek czy można włożyć kilka(np. fiołka afrykańskiego)?A i czy tę ziemię należy zwilżać czy nie?

Czy ktoś może mi napisać nazwę drugiej sadzonki na moich zdjęciach i potwierdzić że pierwsza to fikus dębolistny?
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Jak to ukorzenić????Fikusy

Post »

justy7 chciałaś zobaczyć woreczek strunowy to ci pokazałam,

Ale ja nie polecam takiego rozmnażania twoich gałązek jak u trzynastki, bo się na tym nie znam. Jeżeli chcesz ukorzenić przy pomocy ukorzeniacza to przetrzymaj gałązki w lodówce w zamkniętych woreczkach (bez ziemi) do czasu kupna ukorzeniacza. Możesz wszystkie gałązki wrzucić do jednego worka.
Jeśli masz Topsin to zrób roztwór 0,1% i wszystkie gałązki teraz wypłucz starannie w tym roztworze zanim cokolwiek z nimi zrobisz.
justy7
100p
100p
Posty: 107
Od: 19 gru 2010, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łomianki/Dziekanów Leśny

Re: Jak to ukorzenić????Fikusy

Post »

Dzięki moniko za szystkie podpoweidźi ;:138 Przy okazji u trzynastki zobaczyłam świetny pomysł na rozmażanie fiołków :P Już posłałam kogoś po ukorzeniacz.
Czekam teraz jeszcze na wypowiedzi w sprawie nazw ;:108
justy7
100p
100p
Posty: 107
Od: 19 gru 2010, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łomianki/Dziekanów Leśny

Re: Jak to ukorzenić????Fikusy

Post »

No dobrze mam już ukorzeniacz, rośliny wsadziłam do doniczek i teraz ofoliować....Czym? Nie dostałam tak dużych woreczków strunowych :oops: same malutkie ;:223 Czy może być taka jednorazowa reklamówka (lekko mleczna-kolor)swiatło dochodzi ale całkiem przejrzysta nie jest? Przepraszam, że te pytania są tak idiotyczne, ale przy rozmnażaniu moich roslin szłam na żywioł - do ziemi i koniec ;:14 Teraz chciałabym zabrać się do tego jak trzeba :wink:
Może jakiś link jak to u kogoś wygląda..?
Jak długo trzymać pod folią tego fikusa?
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: Jak to ukorzenić????Fikusy

Post »

Ja zawsze użymam reklamówek do ukorzenianie i moim zdaniem może być :)
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
justy7
100p
100p
Posty: 107
Od: 19 gru 2010, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łomianki/Dziekanów Leśny

Re: Jak to ukorzenić????Fikusy

Post »

Dzięki Piotr bo już się głowiłam skąd wezmę taką folię przezroczystą? A jak długo go pod tą folią trzymać?
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Jak to ukorzenić????Fikusy

Post »

Waleria pisze:Najpierw z bólem serca pozbądź się kilku dolnych liści, następnie zanurz końcówkę w ukorzeniaczu, potem zrób patyczkiem dziurę w ziemi i wsadź sadzonkę. Okryj to wszystko woreczkiem foliowym, podlewaj i wietrz.
justy7 ale Ty jesteś zakręcona..albo zabiegana :D
pozdrawiam i trzymam kciuki
justy7
100p
100p
Posty: 107
Od: 19 gru 2010, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łomianki/Dziekanów Leśny

Re: Jak to ukorzenić????Fikusy

Post »

Oj moniko jedno i drugie :uszy Zabiegana za własnym dzieckiem, bo zaczyna chodzić a raczej biegać ;:91 a tu kwiatki do przesadzenia czekają.
maciek_maku
100p
100p
Posty: 117
Od: 24 sie 2009, o 16:05
Lokalizacja: Polska

Re: Rozmnażanie fikusa Beniamina

Post »

Niestety próba ukorzenienia bezlistnych pędów z samymi pączkami skończyła się również fiaskiem, pączki również uschły, jedynie egzemplarz który wcześniej się ukorzenił i jest największy się trzyma. W jaki sposób profesjonalnie sadzonkuje się ficusa benjamina, zawsze kiedy próbuje tworzyć sadzonkę nawet jeśli roślina jest pod folią i spryskuje wodą to po krótszym lub dłuższym czasie większość liści w zastraszającym tempie opada. To samo mam z ficus carica - tam też mimi zachowania dobrych warunków liście odpadają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”