Tarcznik jak i czym zwalczać

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Tarcznik na Cytrynie....

Post »

Adriano931 pisze:Ufffna dzień dzisiejszy sytuacja opanowana.... Spryskałem chemią a potem wyzbierałem i spaliłem te tarczniki..... tylko dlaczego mi cytryna zgubiła aż 3 liście? :|
A jak dzisiaj? Badziewie bardzo trudne do opanowania, najtrudniej wtedy, kiedy jaja wysypią się z tarczki na ziemię....niestety czasem warto roślinę zutylizować niż leczyć :(
Ale przede wszystkim trzeba ją odizolować od pozostałych roślin

Dla zainteresowanych przegląd obrazkowy czerwców (na kilku stronach) http://www.insectimages.org/search/action.cfm?q=scale
Awatar użytkownika
Jolka86
50p
50p
Posty: 70
Od: 9 kwie 2011, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław - Chrząstawa Wielka

tarcznik na papirusie

Post »

Mam problem z papirusem, zaatakował go tarcznik, papirus jest wielki ma ponad 1,5 metra wysokosci wielki krzak i cały w tarczniu. prosze o pomoc czym go ratować.
Nie zauważyłam tego jak były początki bo jest to bardzo gęsty krzak, teraz jest tego tak duzo ze nie wiem co robic wielkie te tarczniki "wypasione" siedza wszędzie :(
Awatar użytkownika
rentgen
50p
50p
Posty: 62
Od: 12 lis 2011, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: tarcznik na papirusie

Post »

Proponuję zastosować pałeczki doglebowe np.Provado? Combi Pin.Można też usunąć taczniki nożykiem,a miejsca gdzie się znajdowały przetrzeć wacikiem nasączonym w spirytusie lub denaturacie.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: tarcznik na papirusie

Post »

Oprysk Fastac 100 EC 1 ml na 2 l wody, po 5 dniach od oprysku zastosuj Agricolle Koncentrat 4 ml na 1 l wody po czym po kolejnych 7 powtórz Fastac 100 EC dawka taka sama. :wink:
Rozalka_74
200p
200p
Posty: 322
Od: 8 sty 2011, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: tarcznik na papirusie

Post »

Na tarczniki dobra jest mikstura z alkoholu wody i mydła .Daje 1 część alkoholu 3 wody i mydło,mieszam wlewam w spryskiwacz i opryskuje całą roślinę zawsze tak robię i działa. :D
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: tarcznik na papirusie

Post »

Rozalka_74 papirus jest za delikatny na takie coś. Nawet domowe sposoby trzeba dopasować do danych roślin, nie można tego ujednolicić do każdej rośliny. :wink:
Rozalka_74
200p
200p
Posty: 322
Od: 8 sty 2011, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: tarcznik na papirusie

Post »

Jak tak mówisz to pewnie masz rację nie mam papirusa niestety i na nim nie próbowałam ale na przyszłość zapamiętam.
Kojo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 maja 2012, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Zywiczny nalot na liściach

Post »

Witam na forum ! ( mój pierwszy post)
Mam pewien problem z roślinami. Dotyczy kilku kwiatów rosnących obok siebie - sądzę, że jeden zaraził kolejne. Otóż na liściach pojawił się żywiczny, lepki nalot w postaci drobnych kuleczek. Współtowarzyszą temu małe ( łebek od szpilki) brązowe kubełki , niekoniecznie na spodniej stronie liści.
Ciekawe jest to, że Benjamin (duży - ponad 2,5 m) ma sam żywiczny nalot (sporadycznie znajduję kubełki), natomiast Yuka ma jedno i drugie.
Przemyłam liście wodą z szarym mydłem, jednak nie wiem co to jest.
Żywiczny nalot kapie na podłogę, która robi się lepka w tych miejscach.
Może ktoś spotkał się z takim przypadkiem - szukałam na forum takiej przypadłości i nic nie znalazłam.
Pozdrawiam,
Kojo
Awatar użytkownika
IroniaLosu87
100p
100p
Posty: 146
Od: 14 lis 2011, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tam gdzie spadają Anioły...

Re: Zywiczny nalot na liściach

Post »

:wit to tarczniki albo miseczniki, w każdym razie oba można zwalczyć min. preparatami:Provado Combi Pin(wkładając do ziemi) lub Tarcznik. Tu jest ---> http://www.moj-ogrodnik.pl/prace/Jeden- ... -46-a/str0 coś nie coś na temat tarcznika,a wujek google :wink: na pewno podopowie jak potworka zwalczyć. Pozdrawiam :uszy
Kojo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 maja 2012, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zywiczny nalot na liściach

Post »

Witam,
rzeczywiście jest to tarcznik. Muszę jeszcze poszukać przyczyn, bo ze skutkami już walczę: na razie szarym mydłem.
Bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam,
Kojo
Awatar użytkownika
IroniaLosu87
100p
100p
Posty: 146
Od: 14 lis 2011, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tam gdzie spadają Anioły...

Re: Zywiczny nalot na liściach

Post »

Nie ma za co :) . Podobno szare mydło jest świetne do walki z tarcznikami ;:134 . Trzymam kciuki za sukces ;:333
Kamil50kk
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 16 sie 2013, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Witam!
Moje anturium i grubosza zaatakowało te dziadostwo,jak się tego pozbyć robalstwa?
missjellyfish2
50p
50p
Posty: 75
Od: 17 lis 2013, o 02:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak załatwić tarczniki ?

Post »

W sklepach ogrodniczych dostępne są środki do spryskania rośliny i pałeczki do ziemi. Radzę stosować obie metody;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”