Krzewy, drzewka - możliwa uprawa w domu?

Drzewa ozdobne
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuja szmaragdowa w mieszkaniu?

Post »

A dzięki , Tadziu :)
Uznałem za oczywistą oczywistość i nie zaglądałem... sorry...
Megan25
50p
50p
Posty: 54
Od: 24 maja 2008, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tuja szmaragdowa w mieszkaniu?

Post »

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi, szczególnie Tadeuszowi ;:196
Mąż wreszcie został przekonany o konieczności wyniesienia tuji z mieszkania - przezimuje w chłodnym korytarzu (tuja, nie mąż).
Pozdrawiam, Megan
0xff
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 maja 2018, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielka Brytania

Czy mój klon jest chory?

Post »

Witajcie kochani na forum!
Mam pewne obawy co do stanu mojego klona...
Zacznę od początku.
Wiosną 2014 roku przyniosłam ziarenko z parku (ten taki nosek) i po prostu wsadziłam do doniczki i po około chyba miesiącu tak oto sobie zaczęło rosnąć małe drzewko. W pierwszą zimę klon zrzucił liście i wypuścił nowe na wiosnę (dodatkowo został przesadzony z małej doniczki do tej, w której jest teraz), podobnie zrzucił liście rok później. W zeszłym roku klon nie zrzucił liści ale wypuścił 2 nowe. W tą zimę klon również nie zrzucił liści oraz liście się wysuszyły w połowie - zewnetrzna cześć liści jest ususzona a środek jest zielony. Wiem, że nie wolno po prostu oderwać liści.
Nie mam pojęcia co się stało z moim klonem. Proszę was bardzo o pomoc, bardzo go kocham i nie chce żeby umarł.
Jeszcze tylko dodam, że mieszkam w UK i klon jest cały czas w tej samej pozycji w tym samym miejscu na parapecie, podlewam 2-3 razy w tygodniu a w cieplejsze dni nawet częściej oraz około 4 tygodnie temu zakupiłam uniwersalną odżywkę z nadzieją, że klonowi się polepszy ale nie jestem pewna czy to najlepszy pomysł. Dodaję troche do wody raz na tydzień.
Poniżej zdjęcie klona:
https://i.imgur.com/GX27Mtz.jpg


Z uwagi na rozmiar zdjęcia,zamieniono je na link/Adm.K
zielonywtemacie
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 27 kwie 2020, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Krzewy, drzewka - możliwa uprawa w domu?

Post »

Witam serdecznie,
Jestem tu całkiem swiezy i nie potrafię znaleźć informacji nt. przesadzenia drzewa wykopanego z parku czy ogrodu.
Mianowicie, chodzi o wykopanie małego drzewka (około 20-30cm nad gruntem) z całym korzeniem.
Jeżeli w domu włożę taką "sadzonke" do ziemi w doniczce, roślina przyjmie się ?
Z góry dziękuję za pomoc i ewentualne rozwianie moich wątpliwości.
Pozdrawiam
Łukasz
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Krzewy, drzewka - możliwa uprawa w domu?

Post »

Przyjmie się, ale trzeba trzymać cały rok na balkonie.Jeśli chcesz w mieszkaniu to trzeba szukać wśród roślin pokojowych.Też są takie w formie drzewek np. figowce.
zielonywtemacie
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 27 kwie 2020, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Krzewy, drzewka - możliwa uprawa w domu?

Post »

Dziękuję za odpowiedź.
A potrzebny mi będzie jakiś środek, aby korzeń przyjął się w innym miejscu? W sensie ukorzeniacz, bądź coś w tym rodzaju.
Obecnie z łąki przesadzony mam buk, jarzębinę i klon. Buk w zasadzie wysycha, mimo że ciągle wilgotne podłoże, natomiast jarzębina i klon, jakoś się trzymają. Ale szczerze, i tak według mnie, nie wygląda to tak, jak powinno. Zaznaczę, że to moje pierwsze próby tego typu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”