Oleander zimowanie czy umieranie

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
bettysolo
500p
500p
Posty: 567
Od: 12 paź 2010, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Oleander zimowanie czy umieranie

Post »

faktycznie plamki są na najmłodszych listach
i jesień była deszczowa o czasmi zamglona z czego wilgoci też dużo

dzięki za porady
na wszelki wypadek po przesadzeniu popsikam tym Topsinem

za jakiś czas dam znać jak się ma mój oleanderek :wit
Pozdrawiam Beata :)
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Oleander zimowanie czy umieranie

Post »

Drogie panie, czy rzeczywiście obie nie macie na swoich klawiaturach klawisza Shift? DUŻE LITERY na początku zdania to nie jest przeżytek, tylko reguła, której się na naszym forum trzymamy ;:180
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Oleander zimowanie czy umieranie

Post »

Teraz mój oleander stoi przy drzwiach balkonowych, strona południowa, temperatura około 18. Listki lecą, ale te najstarsze, podlewam obficie, przedtem, gdy podlewałam słabiej, opadały młode. Może już go nawozić,żeby po 15 maja był piękny na balkon? Co radzicie?

Obrazek

Obrazek



Obrazek
Waleria
Awatar użytkownika
maria.k55
1000p
1000p
Posty: 1058
Od: 24 maja 2009, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Oleander zimowanie czy umieranie

Post »

Nie przesadzaj z podlewaniem, to jeszcze nie lato, a ponadto sprawdż czy nie ma przędziorka, od czasu do czasu daj mu trochę świeżego powietrza.
"Szanuj każdy dzień - bo już nie powróci"
Ogródek przydomowy u Marii.k55
Awatar użytkownika
abcd
1000p
1000p
Posty: 2324
Od: 15 kwie 2010, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: Oleander zimowanie czy umieranie

Post »

Walerio , Twój oleander jest piękny . Mój trzymałam całą zimę w domu , trzymał się dzielnie . Ale teraz zaczęły opadać mu liście. Niby nowe wypuszcza , ale wygląda fatalmie . nie ma za sucho , nie za mokro . Powiedzcie czy to norma , czy nie przeżyje ?
Zapraszam do mojego ogródka
Azyl Elki
Azyl Elki cz. 2
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Oleander zimowanie czy umieranie

Post »

abcdoleandry hoduje odkąd mam ogród(kilkanaście lat),oleandry pochodzą z ciepłych klimatów,ale i one potrzebują okresu spoczynku.Twój chyba go nie przeszedł,dlatego sie broni zrzucając liście.Powinnaś zmniejszyć temperaturę otoczenia.Miejsce w domu to nie jest dobry pomysł na przechowywanie oleandra,no chyba ,ze zmniejszysz temperature poniżej 10 st.Moje stoją w zimnej piwnicy piwnicy i mają się świetnie.Tydzień temu przycięłam pędy i przystawiłam blizej okna.Nie zrzuciły liści.Te co stoją zima w domu ,często sie wyciągają za bardzo ,a łodygi stają sie wiotkie,,wypędzone,,.
Ja myśle ,ze Twojemu nic nie będzie,dojdzie do siebie,ale nie przesadzaj z podlewaniem ,bo on dopiero teraz powinien się budzić do życia i wody nie potrzebuje ,aż tak dużo.jeśli ogołoci się za bardzo,zawsze możesz go przyciąć.Wypuści pędy boczne i z korzenia.Oleander to silny zawodnik i trudno go zniszczyć.
Czerwone liście u oleandra robią się ,kiedy przychodzą pierwsze chłody i tym nie ma co sie martwić.Opadające liście u dołu rośliny ,albo na gałęziach to przecież normalna sprawa.Kiedy kupujemy roślinę w sklepie ma ona pokrój małego krzaka.Często pryskane są płynami do skarłowacania roślin.Kiedy roślina rośnie w górę to po co mu liście na najniższych częściach gałązek?
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Oleander zimowanie czy umieranie

Post »

Oglądałam ostatnio prognozę pogody na Krecie, a oleandry tam rosną wzdłuż dróg, niezbyt pielęgnowane, a ślicznie kwitną. Temperatura obecnie tam waha się od 10 do 20 stopni, padają deszcze. Słoneczka jednak z pewnością mają więcej, niż u nas.
Waleria
Awatar użytkownika
abcd
1000p
1000p
Posty: 2324
Od: 15 kwie 2010, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: Oleander zimowanie czy umieranie

Post »

Droga Pesteczko przyznaję Ci rację .Zrobiłam duży błąd zostawiając go w domu , ale zrobiłam to ze strachu . Teraz wygląda dokładnie tak jak go opisałaś . Przeniosę go do chłodniejszej piwnicy , niech sobie odpocznie . To jest mój pierwszy oleander .
Zapraszam do mojego ogródka
Azyl Elki
Azyl Elki cz. 2
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Oleander zimowanie czy umieranie

Post »

abcdbędzie dobrze,nie martw się.Kiedy zrobi sie ciepło i masz możliwość codziennego wystawiania gdzieś w zaciszu doniczki to wystawiaj ,a na noc zabieraj.Oleander odżyje bardzo szybko.
Co do przesadzania;jak sa małe ;przesadza sie ,ajak większe to tylko górną część ziemi.Nawożenie i podlewanie wystarczy.Nie przesadzaj z wielkością doniczek ,bo krzak ,,pójdzie,, w korzenie.
Awatar użytkownika
bettysolo
500p
500p
Posty: 567
Od: 12 paź 2010, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Oleander zimowanie czy umieranie

Post »

A ja się tylko pochwalę ze mój Oleander dał radę ;:138
Ma piękne zielone liście i nawet zaczątki kwiatów

Dziękuję forum za wsparcie bo to dzięki Waszym radom moja roślinka doczekała wiosny

Obrazek
Pozdrawiam Beata :)
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Oleander zimowanie czy umieranie

Post »

Oleander to twardziel :wink:
Awatar użytkownika
bettysolo
500p
500p
Posty: 567
Od: 12 paź 2010, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Oleander zimowanie czy umieranie

Post »

Witam

Znowu mam problem z oleandrem
Od jakiegoś czasu zasychają mi pędy kwiatowe a młode listeczki wokół tego pędu zółkną ?
Co to może być ?
Pozdrawiam Beata :)
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Oleander zimowanie czy umieranie

Post »

trzymasz go na zewnątrz?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”