Rośliny najłatwiejsze w uprawie, o niskich wymaganiach

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny najłatwiejsze do uprawy w domu

Post »

Zamioculcas jest bardzo łatwy w uprawie. Tylko, jak mu sie dogadza i przekombinuje to marnieje. Połcień i podlewanie raz na 2-3 tygodnie. Nie należy przesadzać. Może spokojnie 2 - 3 lata rosnąć w tym podłożu w którym został zakupiony. Im ciaśniej tym lepiej.
Awatar użytkownika
skarpetka
100p
100p
Posty: 148
Od: 25 kwie 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny najłatwiejsze do uprawy w domu

Post »

:wit
U mojego kuzyna nie rośnie scindapsus :shock:, po prostu marnieje i już. Za to paprotki rosną mu jak szalone bez jakiś szczególnych zabiegów z jego strony (no wiadomo- czasem podleje). Zielistka zaś sama mu się po oknie porozsadzała- tyle miała maluszków. U mnie natomiast zielistka stoi. Tzn żyje, wygląda, ale rośnie dość wolno. Więc z tymi kwiatkami to nic do końca nie wiadomo. Z czystym sumieniem mogę polecić sansevierę. Niesamowita roślina- rośnie wszędzie: i w słońcu i w cieniu, byleby nie przesadzić z podlewaniem.
?Uważamy kaktusa za roślinę, która walczy o przetrwanie we wrogim otoczeniu.?
Awatar użytkownika
kaska921
50p
50p
Posty: 59
Od: 25 mar 2014, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rośliny najłatwiejsze do uprawy w domu

Post »

Ja polecam również skrzydłokwiat, co prawda trzeba się postarać aby doprowadzić od kwitnienia ale pióropusz zielonych liści ma zawsze. No i oczyszcza powietrze w domu, a to, w dobie komputerów, drukarek i telewizorów, jest bardzo ważne :)
kali
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 1 wrz 2013, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rośliny najłatwiejsze do uprawy w domu

Post »

Na północnym parapecie dobrze mi rosły tylko fiołki i grudniki. Drzewko szczęścia przestawiane z miejsca na miejsce, zapominane, niepodlewane a nadal w dobrej kondycji - to jest chyba roślina nie do zabicia ;)
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Rośliny najłatwiejsze do uprawy w domu

Post »

Potwierdzam najłatwiejsze to - sansewieria, scindapsus, trzykrotki różnego rodzaju, epipremnum, reo -ale muszą mieć światło żeby ładnie się przebarwiać, fiołki afrykańskie i rożnego rodzaju sukulenty :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”