Juka (Yucca rostrata) wymagania, zimowanie

Rośliny doniczkowe
obserwator
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 961
Od: 20 wrz 2010, o 07:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Yucca juka Rostrata zimowanie

Post »

Moje rostrata nadal w gruncie sobie siedzi.I raczej jej nie wykopię.Ale jak mróz da się we znaki to tym razem okryję trochę.
rośliny domowe///
rośliny ogrodowe///wymiana
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
stalewiak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1344
Od: 13 kwie 2009, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdzies na północy
Kontakt:

Re: Yucca juka Rostrata zimowanie

Post »

Ja nie ryzykuję szkoda mi rostraty . Jak wyda mi kiedyś małe to zaryzykuję w gruncie . Ale czy coś obrodzi to nie wiem
Maniak roślin egzotycznych :)
neo01
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 508
Od: 16 sty 2013, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sieradz

Re: Yucca juka Rostrata zimowanie

Post »

Jak tam Wasze Jukki ?? Chyba nie wyginęły. ;:202
Pozdrawiam Anka
Moje roślinki
Awatar użytkownika
stalewiak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1344
Od: 13 kwie 2009, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdzies na północy
Kontakt:

Re: Yucca juka Rostrata zimowanie

Post »

Nic sie nie stało . Moja dużo zgrubiała i pięknie sie wybarwiła i oczywiscie dalej rośnie ;:138
Maniak roślin egzotycznych :)
karlor
200p
200p
Posty: 201
Od: 13 lis 2010, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice

Re: Yucca juka Rostrata zimowanie

Post »

Moja też rośnie sobie zdrowo ;:215
Pozdrawiam Bogdan
Awatar użytkownika
Mirana
100p
100p
Posty: 151
Od: 21 kwie 2015, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja (Północ), Lille

Re: Yucca juka Rostrata zimowanie

Post »

Cześć. Czy to normalne, że stare liście juki zasychają w zimie w bardzo szybkim tempie? Jesienią była taka ładna, a teraz wygląda jakby zamierała :( Stała do grudnia w pomieszczeniu gospodarczym, potem ją zabrałam do domu, stała w 14 stopniach. Od jakiegoś miesiąca uschło jej bardzo dużo liści :( Waszym zdaniem to raczej normalne zjawisko, czy powinnam już zaczynać płakać po stracie tego cudeńka? Zastanawiam się nad wyniesieniem ją na dwór. Jest dość wilgotno, ale mogłabym ją posadzić razem z doniczką do gruntu i okryć na wypadek ewentualnych przymrozków albo silnej wilgoci. Dodam, że śniegu u mnie brak.


Obrazek


Obrazek
"Proszę, weź tego hibiskusa, Mirana. Wiem, że u ciebie każda złamana, chora roślinka dostanie nowe życie".
Awatar użytkownika
stalewiak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1344
Od: 13 kwie 2009, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdzies na północy
Kontakt:

Re: Yucca juka Rostrata zimowanie

Post »

Nie martw się bo moja rok temu wyglądała gorzej ;) Grunt że środkowe są ok.
Maniak roślin egzotycznych :)
Awatar użytkownika
Mirana
100p
100p
Posty: 151
Od: 21 kwie 2015, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja (Północ), Lille

Re: Yucca juka Rostrata zimowanie

Post »

Posadziłam ją do gruntu. Trudno, co będzie to będzie. Widziałam jej korzenie i czarno to widzę. Fakt, ze jak ją kupiłam to korzenie były mocno zgniłe, ale zobaczyłam to dopiero w domu. Przesadziłam w odpowiednią ziemię, zero podlewania. W efekcie widać, że to co zgniło to uschło, a nowych korzeni brak. :/ Może w gruncie będzie jej lepiej...

Obrazek

- 21 mar 2018, o 19:20---

Rostrata rośnie w gruncie już rok. Przetrwała 3 miesiące intensywnego deszczu i okropnej wilgoci, jak również tydzień mrozu ok -8 bez okrywania, śniegu na szczęście praktycznie nie było w tym roku. Wygląda na to, że ma się całkiem dobrze. Mam nawet wrażenie jakby rozłożyła szerzej swoje liście. Co mnie w sumie bardzo cieszy, bo nie dawałam jej już szans. No ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca ;:218

Obrazek


Obrazek
"Proszę, weź tego hibiskusa, Mirana. Wiem, że u ciebie każda złamana, chora roślinka dostanie nowe życie".
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Yucca juka Rostrata zimowanie

Post »

Na fotkach wygląda dobrze więc teraz powinno być tylko lepiej, tym bardziej że w gruncie ma lepsze warunki do rozwoju.

Tutaj moja, niestety w doniczce.

Obrazek
Awatar użytkownika
Mirana
100p
100p
Posty: 151
Od: 21 kwie 2015, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja (Północ), Lille

Re: Yucca juka Rostrata zimowanie

Post »

Bardzo ładna ta Twoja juka. Jak długo już ją masz?
Ciekawa jestem czy te nasze juki są w stanie utworzyć pień taki jak w naturalnym środowisku i ile czasu mogłoby to trwać. A może na tym forum już komuś się to udało.
"Proszę, weź tego hibiskusa, Mirana. Wiem, że u ciebie każda złamana, chora roślinka dostanie nowe życie".
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Yucca juka Rostrata zimowanie

Post »

Mam ją dopiero od wiosny zeszłego roku. Kupiona jako sadzonka, całe lato stała w szklarni do zimy. Schowałem ja dopiero gdy były w nocy mrozy o ile pamiętam ok -5*C, nawet nie byłem pewien czy takie zamarznięcie przeżyła, ale widzę, że nie zrobiło to na niej wrażenia. Później trafiła na zimowisko do reszty sukulentów. Myślę, że tworzą pień ale na pewno nie będzie tak gruby jak u okazów sztucznie uprawianych w gorącym klimacie lub w naturze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”