Kalanchoe- rozmnażanie,ukorzenianie pędów,cięcie

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
Asikk
50p
50p
Posty: 61
Od: 28 cze 2006, o 15:28

Kalanchoe- rozmnażanie,ukorzenianie pędów,cięcie

Post »

Witam,

Jak rozmnaża się kalanchoe?
Gdzieś wyczytałam, że należy uciąć gałązkę 10-15 cm, ale często widać w kwiaciarniach 3-4 cm kalanchoe i ja bym taką malutką najchętniej zrobiła.
Pozdrawiam
Asikk :)
olesiak
50p
50p
Posty: 52
Od: 12 mar 2007, o 18:26
Lokalizacja: koło Nowego Sącza

Post »

Kalanchoe rozmnaża się przez ucięcie odpowiadającej nam łodygi i ukorzenia się w wodzie. Po dwóch tygodniach powinna mieć korzenie.
babi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 17 lut 2009, o 02:00
Lokalizacja: UK

Kalanchoe przekwitło - co teraz?

Post »

Moje kalanchoe przekwitło, więc mam zamiar obciąć te kwiatowe pędy. Zastanawiam się, co zrobić, aby zakwitło ponownie. Czy nastąpi to samoistnie, czy muszę mu jakoś "pomóc"? Ewentualnie kiedy mogę spodziewać się kolejnych kwiatów?
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Ja co prawda nie mam doświadczenia z kalanchoe, bo od niedawna mam te kwiaty, więc mogę jedynie napisać jak ja zrobiłam. Po przekwitnięciu obcięłam te pędy i po ok. miesiącu kwiatuszki samoistnie puściły nowe pędy z pąkami, które akurat teraz rozkwitają :)
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
babi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 17 lut 2009, o 02:00
Lokalizacja: UK

Post »

Dzięki, wychodzi na to, że ja mu nie pomogę zakwitnąć, a jedyne co mogę zrobić, to czekać :)
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Kalanchoe trzeba cieniować, żeby zakwitło :)
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Eszka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 28 kwie 2009, o 08:56

Post »

Odgrzebię ten temat.
Jakieś 2 tyg temu ucięłam sobie listek kalanchoe od pewnej miłej Pani na przystanku autobusowym (dziś dowiedziałam się co to za roślinka) i wsadziłam ją do wody z nadzieją, że wyrosną jej korzonki. Jednak nic się nie dzieje. Listek stoi sobie w wodzie (ogonek ma w wodzie) no i nic z niego nie wyrasta. Nie wiem czy powinnam go całego zanurzyć w tej wodzie, czy może wsadzić go do ziemi. Bardzo podoba mi się ta roślinka i chciałabym ją mieć. Będę wdzięczna za każdą poradę.
Pozdrawiam,
Aga
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Z listkiem to nie próbowałam jednak z pewnością nie może być cały w wodzie,ale kalanchoe dobrze przyjmuje się też w ziemi,praktycznie od razu rośnie,jednak ja ukorzeniałam całe gałązeczki.
Awatar użytkownika
aguka
1000p
1000p
Posty: 2214
Od: 16 lut 2009, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Post »

Z liścia ukorzenia się w lekkiej ziemi.
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2993
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Post »

Ukorzeniałam kalanchoe z przypadkowo odłamanych lisci ,wsadzajac je do innych roślin,aby nie zajmowały mi miejsca.Dosyc długo się ukorzeniają.Teraz wyglądają tak. Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
KasiaS
50p
50p
Posty: 53
Od: 24 mar 2010, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Co zrobić z tym maleńkim kalanchoe?:)

Post »

Witajcie;]
Mam pewien problemik albo i nie;) Chodzi o kalanchoe....a dokładniej to dostałam małą szczepkę, postała troszkę w wodzie, kiedy wypuściła maleńkie korzonki, wsadziłam do ziemi ( nie wiem może za szybko). W każdym razie teraz dwa największe listki robią się bardzo miękkie a na górze wypuszcza jakieś dziwne korzonki. Czy to jest normalne? Czy może powinnam coś z tym zrobić? Zaznaczam, że nigdy nie rozmnażałam kalanchoe;) Obrazek
skylight
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 16 maja 2010, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Co zrobić z tym maleńkim kalanchoe?:)

Post »

Moim zdaniem zostawic na razie i czekać.
Evika
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 8 sty 2009, o 20:55

Re: Jak rozmnażać kalanchoe?

Post »

Moja dorosła już kalanchoe sama z siebie na lodyżkach wypuszcza korzenie. Odrywam to i wsadzam obok i mam gąszcz kalanchoe :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”