Juki, draceny i inne- odmładzanie,rozmnażanie cz.1

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
Sylwinka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 28 paź 2006, o 01:08
Lokalizacja: Warszawa

Post »

To logiczne, przed wyschnięciem na pewno zabezpiecza:). Jeszcze raz dzięki za rady.
Pozdrawiam,

Sylwia
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

I ładniej wygląda niż uschnięty wierzchołek pinka. :D :D :D
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

A to odmładzanie mojej draceny.


Cała dracena przed odmładzaniem.
Obrazek

Ścięty czubek i dwa dodatkowe pędy pozostawione z pinka na rozmnożenie, zalane woskiem.
Obrazek Obrazek Obrazek

Prawidłowa wysokość pozostawionego pinka po ścięciu draceny, wierzch zalany woskiem, poczekamy na młode wybijające z niego dracenki.

Obrazek Obrazek Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

A to już moja dracena po ukorzenieniu i posadzeniu do ziemi.

Obrazek Obrazek Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

A to początki efektywnego odmładzania draceny pokazanej w trzecim poście.

Ukorzeniony czubek rośliny

Obrazek Obrazek

Wybijające młode rozetki z pociętego pinka(pinki ukorzenią się po pojawieniu się liści)

Obrazek

Wybijające młode rozetki z pozostawionego pinka z bryłą korzeniową.
Obrazek Obrazek
ewalexa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 5 kwie 2007, o 10:05

Post »

Witaj Przemo.
Odważyłam się wkleić link do mojego posta z prośbą o pomoc:) Może uda Ci się mi coś poradzić w sprawie kwiatów.

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=19&t=18950
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Przede wszystkim obydwie rośliny to draceny pierwsza to Dracaena fragrans druga zaś to Dracena marginata. Niestety według mnie obydwie kwalifikują się do odmłodzenia przez ścięcie i ukorzenienie wierzchołka, pocięcie i ukorzenienie pnia oraz pozostawienie pnia z bryłą korzeniową do uzyskania młodych rozetek, przypatrz się moim fotkom jak jest to pocięte i zrób tak samo a jak czegoś nie będziesz wiedziała to pytaj. Uważam że ta pierwsza ma przerośniętą bryłę korzeniową - to widać po wielkości doniczki w jakiej rośnie( nawet po ścięciu trzeba ją przesadzić w nową większą o 4 cm w średnicy doniczkę) poza tym ma bardzo wyjałowioną ziemię, co do drugiej przyrost liści jest bardzo nieregularny co może być spowodowane że dracena stoi za daleko od światła(nie widzę doniczki i ziemi być może też ma przerośniętą bryłę korzeniową). Niestety weekend majowy pracuję więc jestem dopiero wieczorami po 23 i rano do 7 ale postaram się pomóc.
ewalexa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 5 kwie 2007, o 10:05

Post »

Dzięki za odpowiedź. Dzisiaj ukorzeniłam wierzchołki obu dracen i przesadziłam pnie do większych doniczek. Mam nadzieję, że szybko wypuszczą korzonki i rozetki:)
ewalexa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 5 kwie 2007, o 10:05

Post »

No pewnie, że chcę:)
Na zdjęciach są wszystkie moje draceny i te pocięte i jedna całkiem ładna. Poza tym zobaczysz też difenbachię, której też należało się cięcie:)
Jak coś jest nie tak, to proszę o rady. Obrazek Obrazek Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ta dracena w środkowej doniczce tzn. pień zetnij tak jak ten po prawej, jest zdecydowanie za wysoki. Reszta ok tylko postaw to na okno do światła.
ewalexa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 5 kwie 2007, o 10:05

Post »

Ok, zetnę. W pokoju gdzie mam te kwiaty od rana do 15 jest słońce. Na parapecie stoją pokrzywki, które znakomicie znoszą takie naświetlenie. Mogę doniczki przesunąć z kąta do pełnego słońca, które świeci na podłogę. Ale to naprawde ostre słońce. Jak nie zaszkodzi to przesunę.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Jeśli tam gdzie stoją jest dużo światła to nie musisz przesuwać(przynajmniej pinków) ale zielone powinny mieć sporo światła, wszystko zależy jaką ilość światła otrzymują - jak daleko stoją od okna i jakie to okno?
Awatar użytkownika
iwona13
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 23 kwie 2007, o 23:05
Lokalizacja: BYTOM

Post »

witam was kochani

mam prośbę jakieś 3 tygodnie temu znajoma poleciła mi żebym zrobiła cos w rodzaju odkladow powietrznych zeby na juce wyrosly nowe pioropusze

no i ponacinalam im pnie posmarowalam okorzeniaczem oblozylam folia do ktorej nasypalam ziemi

ale ......


cos mi nie pasuje wedlug mnie to chyba wyjda korzenie a nie pioropusz a to mi nie jest potrzebne

no i w dodatku zaczely zolknac liscie od spodu

powiedzcie mi kochani czy ja uzyskam w ten sposob dodatkowe pioropusze jezeli nie to czy jest jakis sposob zeby te pioropusze uzyskac na pniu

i czy to gubienie lisci jej przejdzie

serdecznie pozdrawiam
Proszę pisać poprawną polszczyzną. Dziękuję !
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”