Pieprz czarny, kolorowy - uprawa, kwitnienie

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
Kasia1972
500p
500p
Posty: 970
Od: 18 paź 2008, o 19:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Uprawa pieprzu

Post »

Ja zasiałam kilka dni temu, ale nic mi jeszcze nie kiełkuje. Trzymam przy grzejniku.
Awatar użytkownika
Brokatka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 31 paź 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Uprawa pieprzu

Post »

Niesamowite... Nie wiedziałam, że można go trzymać w mieszkaniu w doniczce :D Powodzenia :) !!!
Trwaj chwilo... jesteś piękna!!!
Fabiola
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 21 cze 2012, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sopot

Re: Pieprz Czarny

Post »

Hej! Dopiero teraz tu weszłam. Kupiłam w październiku, pojedynczą gałązkę ok. 30 cm długą, wsadziłam do zwykłej ziemi (tak kazali ci, co sprzedawali). Oczywiście była ukorzeniona, chyba mi podrosła parę cm, ale głowy nie dam Dziwne, bo wygina się od światła (a wcale nie jest na najwidniejszym miejscu), a może tak ma być? Podlewam jak inne raz w tygodniu. Wilgotno nie ma - kaloryfery ;:124 Ciepło też nie ma , może 18-20 st. Nie pogodzę, te chcą chłodniej, te cieplej. Jak przeżyje zimę, podzielę się wynikami ;:4
Pozdrawiam
Fabiola
Awatar użytkownika
luczek95
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 13 lip 2009, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Uprawa pieprzu

Post »

Odświeżę stary wątek
Udało mi się zdobyć i ukorzenić :heja :heja
Ale pojawiają się dziwne plamy, ma ktoś pomysł, co to jest?
z tego co zauważyłem to na liściach lubi pojawiać się wiele kropelek soku (nie wiem czy to gutacja)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kropelki:
Obrazek
- Domowi, zieloni przyjaciele cz.2
Łukasz- nick zakładany dawno temu :)
Awatar użytkownika
luczek95
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 13 lip 2009, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Uprawa pieprzu

Post »

Już chyba wiem co to jest, znalazłem informacje na obcym forum, także linku nie wklejam.

Pozwolę sobie jednak wkleić fragment artykułu:
Podstawową przyczyną pojawiania się edemy jest wysoka wilgotność powietrza przy wysokiej temperaturze oraz nadmierne podlewanie lub nadmierne podlewanie przy niskiej temperaturze, małej przewiewności w okresie niedoboru światła. Wszystkie te czynniki powodują, że korzenie kierują do liści większą ilość wody niż liście są w stanie odparować. Komórki mocno nabrzmiewają od nadmiaru wody i w konsekwencji pękają. Pęknięta komórka zamiera. W ten sposób tworzą się mniejsze lub większe skupiska korka na liściu.
- Domowi, zieloni przyjaciele cz.2
Łukasz- nick zakładany dawno temu :)
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Re: Uprawa pieprzu

Post »

Luczek95 super, że to wkleiłeś ;:168 w zeszłym roku miałam okrę i też takie kulki miałam na liściach i nie wiedziałam czy to jajka jakiegoś owada czy co to jest a teraz już wszystko jasne :heja
Pozdrawiam,
Kasia
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa pieprzu

Post »

I pamiętajcie kochani,że piper nigrum i piper ornatum nie lubią dużego słonka, wolą miejsca cieniste :wit
Awatar użytkownika
Plumi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 973
Od: 20 cze 2011, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: regiony tarnowskie

Re: Uprawa pieprzu

Post »

A ja dodam z mojej strony,że pieprz w doniczce moze zakwitnąć i wydać owoce,ale warunkiem jest dać mu podporę,już taki jest,że kwitnie tylko jeśli pnie się w górę,jeśli zwisa nigdy nie kwitnie.
Kwiaty to resztki Raju.
Awatar użytkownika
lucy23-61
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1562
Od: 14 wrz 2011, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Uprawa pieprzu

Post »

A czym on się pnie?
U mnie ten kolorowy, nie ma czepnego nic, zwisa ale nie czepia się roślin niżej, wychodzi,że trzeba go samemu "podpinać" w górę.
passiflora1660
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 24 mar 2014, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

(Piper nigrum) Pieprz czarny

Post »

Witam :wit
Uprawiam swój pieprz już od 4 lat, jest piękną i reprezentacyjną roślinką, ale zastanawiam się czy można doczekać się owoców, jak sądzicie ? Macie jakieś doświadczenie u uprawie tej pięknej roślinki ? ;:65
Awatar użytkownika
Plumi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 973
Od: 20 cze 2011, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: regiony tarnowskie

Re: Pieprz Czarny

Post »

Moja znajoma uprawiała pieprz,nie chciał kwitnąch choć był już pokaźny,w końcu dostała radę,że pieprz zakwita i ma owoce tylko jeśli jest w dość cienistym miejscu i pnie się w górę na podporach.No i podziałało.
Kwiaty to resztki Raju.
Awatar użytkownika
labka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4410
Od: 4 wrz 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Pieprz Czarny

Post »

Witam:) Ja mam kilka różnych gatunków pieprzowców..i owszem ten czarny pnący nie przepada za jasnym światłem, najlepiej mu na północnym oknie, tam dopiero zaczął rosnąć. Inne gatunki jednak potrzebują wiele światła, mój nie ma 4 lat, więc jeszcze rok czy dwa i też mam nadzieję, na efekty. :tan
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Pieprz Czarny

Post »

Wysiewu probowalam - nie wyszlo. Kupilam pieprz juz ukorzeniony (Piper nigrum) i calkiem dobrze rosnie w zwyklej, uniwersalnej ziemi z dodatkiem perlitu. W kuchni. Poki co to jego pierwszy rok, wiec nie wiem jak przezimuje, ale rosnie ladnie.
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”