Chamaedora elegans (chamedora wytworna) - problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

szymka pisze:Rozejrzę się dzisiaj za jakąś pożywką. Chociaż ja to się już boję wchodzić do kwiaciarni, nie umiem się opanować, tyle tam fajnych roślinek... :D :D :D
Wierz mi ja też ale bywam tam częstawo i przeważnie zawsze coś do domu przynoszę jeszcze trochę i sam nie wiem gdzie się z tymi roślinami pomieszczę. :D :D :D
Awatar użytkownika
szymka
500p
500p
Posty: 599
Od: 21 lip 2007, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Ja szcześliwie mieszkam w domku jednorodzinnym, na brak miejsca więc nie mogę narzekać. Rodzince kwiaty nie przeszkaszają, przeciwnie, pomagają w opiece, podlewają, zraszają... warunki sprzyjają :D :D :D :D Tak sobie myślę, że wkrutce zrobię dokumentację roślin, które mamy w domu i zamieszczę na forum... tak, tak zrobię :D
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Czekamy wszyscy z niecierpliwością. :D :D :D
Awatar użytkownika
szymka
500p
500p
Posty: 599
Od: 21 lip 2007, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Areka przesadzona. Ma nową doniczkę, ziemię, oby jej było dobrze... nie stawiam jej w oknie, zajmie miejscówkę w zachodnim lub północnym pokoju. Przemo nie wiem co mnie podkusiło, ale podczas przesadzania nasypałąm na spód doniczki warstwę keramiku. Znalazłam te kuleczki gdzieś w domu. Teraz myślę i zastanawiam sie, czy przypadkiem to nie będzie problem dla mojej palemki?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

["szymka"]Areka przesadzona. Ma nową doniczkę, ziemię, oby jej było dobrze... nie stawiam jej w oknie, zajmie miejscówkę w zachodnim lub północnym pokoju.


Raczej lepsze będzie okno północne lub południowe w ocienionym miejscu tzn nie w pełnym słońcu.
Przemo nie wiem co mnie podkusiło, ale podczas przesadzania nasypałąm na spód doniczki warstwę keramiku. Znalazłam te kuleczki gdzieś w domu. Teraz myślę i zastanawiam sie, czy przypadkiem to nie będzie problem dla mojej palemki?
Chyba keramzytu, na pewno nie zaszkodzi to dobrze bo palmy będą miały dobry drenaż i możliwość odprowadzenia nadmiaru wody, korzonki nie będą stały w wodzie w przypadku gdy za dużo podlejesz. Czekam na zdjęcie jak obecnie wyglądają palemki po przesadzeniu.
Awatar użytkownika
szymka
500p
500p
Posty: 599
Od: 21 lip 2007, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Przesadziłam tylko Arekę, tę, którą kupiłam wczoraj. Pozostałe też mogę?
Wrzucam zdjęcia świeżo przesadzonej roślinki. Za chwile zajmie miejsce w północnym oknie, będzie miałą jasno, ale nie w pełnym słońcu :D
Obrazek Obrazek Obrazek

Przemo napisz, czy te pozostałe moje okazy mogę już teraz przesadzać, czy czekać z tym do wiosny...
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

szymka pisze:Przesadziłam tylko Arekę, tę, którą kupiłam wczoraj. Pozostałe też mogę?
Wrzucam zdjęcia świeżo przesadzonej roślinki. Za chwile zajmie miejsce w północnym oknie, będzie miałą jasno, ale nie w pełnym słońcu :D
Obrazek Obrazek Obrazek

Przemo napisz, czy te pozostałe moje okazy mogę już teraz przesadzać, czy czekać z tym do wiosny...
Świetnie będą teraz miały na pewno lepiej, co do pozostałych palm czyli chamaedory, młodej sadzonki phoenixa oraz tego phoenixa większego jeśli nic się nie będzie z nimi działo (raczej nie powinno) zaczekaj z przesadzaniem do marca - pisałem wcześniej już o tym wróć wstecz i poczytaj. :D :D :D
Awatar użytkownika
szymka
500p
500p
Posty: 599
Od: 21 lip 2007, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Dzięki za przypomnienie :D :D Poczekam z przesadzaniem do wiosny.
Wczoraj moja mam dostała zamioculcasa, wiem, że to wątek palmowy, ale przy okazji czy mogłby mi ktoś podpowiedzieć, w jakiej doniczce najlepiej go posadzić i czy na spód mogę nasypać keramzytu? Dziś zapewne będziemy go przesadzać, bo jak na razie rośnie w doniczce produkcyjnej i na pewno nie jest mu w niej najlepiej...
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

szymka pisze:Dzięki za przypomnienie :D :D Poczekam z przesadzaniem do wiosny.
Wczoraj moja mam dostała zamioculcasa, wiem, że to wątek palmowy, ale przy okazji czy mogłby mi ktoś podpowiedzieć, w jakiej doniczce najlepiej go posadzić i czy na spód mogę nasypać keramzytu? Dziś zapewne będziemy go przesadzać, bo jak na razie rośnie w doniczce produkcyjnej i na pewno nie jest mu w niej najlepiej...
Najpierw go pokaż trudno coś powiedzieć nie znając chociażby rozmiarów doniczki(może nie koniecznie trzeba go przesadzać) :D
Awatar użytkownika
szymka
500p
500p
Posty: 599
Od: 21 lip 2007, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

No i stało się... moja mama postanowiła nie czekać i sama podjęła decyzję o przesadzeniu zamioculcasa... wyeksponowała go w dość płytkim koszu, nawet mi się podoba. A doniczkę, w któerj rósł, musiała rozcinać, żeby móc wyciągnąć z niej roślinę. Teraz rośnie sobie sam, dumny i piękny.
Obrazek

Przy okzaji pochwalę się moim zamioculcasem :D

Obrazek

I nowym listkiem, który sobie pięknie rośnie :D

Obrazek

Pstryknęłam też fotkę krzywo posadzonej palmie :D

Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

szymka pisze:No i stało się... moja mama postanowiła nie czekać i sama podjęła decyzję o przesadzeniu zamioculcasa... wyeksponowała go w dość płytkim koszu, nawet mi się podoba. A doniczkę, w któerj rósł, musiała rozcinać, żeby móc wyciągnąć z niej roślinę. Teraz rośnie sobie sam, dumny i piękny.
Obrazek

Przy okzaji pochwalę się moim zamioculcasem :D

Obrazek

I nowym listkiem, który sobie pięknie rośnie :D

Obrazek

Pstryknęłam też fotkę krzywo posadzonej palmie :D

Obrazek
Jest ok z tym mamy przesadzaniem a co do palmy może posadzona była prawidłowo tylko nie obracana do światła i teraz wygląda jakby była krzywo posadzona na wiosnę to skorygujemy przy przesadzaniu. :D :D :D
Awatar użytkownika
szymka
500p
500p
Posty: 599
Od: 21 lip 2007, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Twoja wersja Przemo jest bardzo prawdopodobna, chociaż kiedy przypomnę sobie, jak wyglądała zaraz po posadzeniu, to wydaje mi się, że już wtedy była lekko zwichrowana w jedną stronę :D :D :D No nic, poprawimy ten błąd w sztuce wiosną :D :D :D Teraz myślę nad tym, gdzie ją postawić, żeby dobrze się czuła i nie była ciągle przestawiana... północny pokój, obok okna będzie ok? Przemo... jak myślisz?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Za ciemno lepiej południowy z pół metra od okna na podłodze. :D :D :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”