Rhipsalidopsis.Kaktus wielkanocny-uprawa,problemy

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
andrzej1050
500p
500p
Posty: 614
Od: 4 lip 2007, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kaktus wielkanocny - Rhipsalidopsis

Post »

Cudo i ... jak na wielkanocnika zupełnie nietypowa pora kwitnienia.
Czy był jakoś specjalnie nawożony?
Serdecznie pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2832
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Kaktus wielkanocny - Rhipsalidopsis

Post »

Tej wiosny znowu mnie olał i nie zakwitł, więc w kwietniu, po Wielkanocy wystawiony na balkon, nawożony od maja nawozem Florovit do pelargonii, tylko rzadziej niż one :) A od południa do zachodu słońca pełna patelnia, czyli warunki marne :!: Jak przekwitnie chyba przeproszę i zabiorę staruszka do domu ;:oj
Gdzieś czytałam, że wszystkie rośliny w stresujących warunkach kwitną i wydają owoce dla przechowania gatunku. Żeby tylko nie przeholować i go nie stracić :?
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
andrzej1050
500p
500p
Posty: 614
Od: 4 lip 2007, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kaktus wielkanocny - Rhipsalidopsis

Post »

Życzę sukcesów i powodzenia :roll:
Serdecznie pozdrawiam
Andrzej
roxanne
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 1 sie 2016, o 08:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Re: Kaktus wielkanocny - Rhipsalidopsis

Post »

Moja sadzonka tego kaktusa ( z 2 pobranych liści ) ma się już całkiem nieźle. Mam pytanie, w którym roku można spodziewać się kwitnienia?



Obrazek
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Kaktus wielkanocny - Rhipsalidopsis

Post »

Najlepszym sposobem na kwitnienie jest wystawienie delikwenta na dwór i trzymanie go tam jak długo się da- czyli przed przymrozkami do domu. One potrzebują przechłodzenia i wtedy zapączkują. :tan :wit
roxanne - odpowiednio traktowany i w odpowiednich warunkach może zakwitnąć Ci ten maluszek bardzo szybki :) Ja też mam takie dwa maluszki z połamanego dużego i już widzę zaczątki kwiatów na nim :heja
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Kaktus wielkanocny - Rhipsalidopsis

Post »

Ebabka pisze:Wkurzył mnie kwitnieniem w kratkę, że wiosną wyrzuciłam na balkon a dzisiaj jest taki :)
Obrazek
:wit
Zakupiłam w pewnej sieciówce podobny okaz 5 dni temu. Jest oczywiście mniejszy, ale cały jest w pączkach. Do tej pory ich nie zgubił, to może mi się uda zobaczyć kwitnienie. Trochę bezmyślnie postawiłam doniczkę na północno-zachodnim parapecie, trochę ciemno zatem. Teraz boję się przestawić ;:223 Szczerze mówiąc, to sadziłam, że i tak polecą pączki.
MoToKi
50p
50p
Posty: 83
Od: 6 lut 2017, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Kaktus wielkanocny - Rhipsalidopsis

Post »

Witam wszystkich ;:7 Pochwalę się moimi kauflandowymi maleństwami :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Monika
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Kaktus wielkanocny - Rhipsalidopsis

Post »

Gratuluję zakupu - bardzo ładne maluchy. Ja też mam z tej sieciówki. Myślę, że będzie taki, jak Twój na trzecim zdjęciu. Już nóżkami ;:65 w oczekiwaniu na kwiaty.
MoToKi
50p
50p
Posty: 83
Od: 6 lut 2017, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Kaktus wielkanocny - Rhipsalidopsis

Post »

Teraz w styczniu kupowałaś? Jeśli tak, to pewnie ten kolor, bo były dostępne tylko te 3 (no przynajmniej u mnie). Ten czerwony jest według mnie najładniejszy, chociaż troszkę się leni w porównaniu do pozostałych, bo ma dopiero 2 rozwinięte pączki. Ciągle tylko chodzę i patrzę czy się jeszcze jakiś nie otwiera :lol:
Monika
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Kaktus wielkanocny - Rhipsalidopsis

Post »

Kupiłam dokładnie 7 lutego. Były jeszcze różowe, ale wolałam ten. Choć rzeczywiście leniwy trochę :roll: Od zakupu nawet nie drgnął, ale pączków nie gubi, a tego bardzo się bałam. Na biedronkowym grudniku opadły wszystkie po kilku dniach. Teraz byłam mądrzejsza :idea: Pozawijałam go papierowe torebki od pieczywa i jeszcze dodatkowo zainwestowałam w torbę z grubego papieru. Tak transportowałam do domu (razem z aloesem, na którym jest piękny pęd kwiatowy). Teraz czekam na dwa kwitnienia :D
MoToKi
50p
50p
Posty: 83
Od: 6 lut 2017, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Kaktus wielkanocny - Rhipsalidopsis

Post »

Ja moje tachałam w reklamówce (!) do samochodu (jakieś 1,5-2 km), potem przeżyły półgodzinną podróż i nic im nie opadło ;:138 A też się bałam, zwłaszcza, że było zimno. Nawet ostatnio synek przypadkiem ułamał mi gałązkę (chyba rzucił piłką...) przy tym ciemnoróżowym i trochę pączków przy tym obleciało, myślałam że wszystkie opadną, ale jednak nie. Więc wychodzi na to, że kauflandowe są wytrzymałe :lol: Najmniej podoba mi się ten bladoróżowy, może dam go mamie, a na jego miejsce kupię sobie np. żółtego grudnika :tan

Wie ktoś jaki to kolor? Zdjęcie znalazłam w internecie i strasznie mi się podoba ;:oj

Nie umieszczamy zdjęć nie swojego autorstwa/mod.
Monika
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Kaktus wielkanocny - Rhipsalidopsis

Post »

Znaczy hartowane jakieś :;230
A ten kolor, to dla mnie różowy w jakimś tam odcieniu. Nie pomogę, niestety :( Lubię kwiaty czerwone lub białe na ciemnozielonych liściach :D
MoToKi
50p
50p
Posty: 83
Od: 6 lut 2017, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Kaktus wielkanocny - Rhipsalidopsis

Post »

Chyba tak, ja wczoraj swoje trochę poprzestawiałam i dzisiaj z drżeniem weszłam do pokoju, ale nic nie opadło :heja
Wydaje mi się że to jest koralowy, ale nie mogę znaleźć nazwy tej "odmiany".


Proszę nie cytować bezpośrednio poprzedzającego postu/mod.
Monika
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”