Klonik pokojowy - uprawa, pielęgnacja

Rośliny doniczkowe
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Klonik pokojowy - uprawa, pielęgnacja

Post »

Nie znam się na chorobach klonikowych więc nie pomogę :oops: jak się coś dzieje stosuję drastyczną metodę, ogałacając klonika z wszystkich liści , pozostawiam tylko wierzchołki . To mój sposób , niekoniecznie polecany ;:185
Moje na szczęście mają się dobrze , jedyne co im doskwiera to okresowy brak wody , podlewam kiedy podlewam pomidory bo stoją pod folią . Od wiosny mocno wieje , gałązki miały połamane , liście podziurawione więc wstawiłam do foliaka i to im chyba służy bo kwitną masą kwiatów .
Biały ma wielkie kwiaty w dodatku na jednej gałązce naście pąków
Obrazek Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinaaa
1000p
1000p
Posty: 1134
Od: 9 sty 2013, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Klonik pokojowy - uprawa, pielęgnacja

Post »

Obrazek
Tak to są jaja mączlika. Ciężko z nimi walczyć bo szybko się mnożą.
Osobiście miałam je raz bardzo dawno temu - kupiłam muchozol wypsikałam pomieszczenie, uważając żeby nie psikać po roślinach. Wytępiłam je skutecznie więc polecam :D
Jedyny minus - musi to być pomieszczenie zamknięte oczywiście bez ludzi i zwierząt.
Obrazek
Te drobne nakłucia na liściu mi wyglądają na przędziorka one uwielbiają kloniki.
MoToKi
50p
50p
Posty: 83
Od: 6 lut 2017, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Klonik pokojowy - uprawa, pielęgnacja

Post »

Paulina dziękuję Ci za odpowiedź. Nie mogę się pozbyć tego mączlika :/ Codziennie sprawdzam każdy liść czy są się nowe jajka, jeśli tak, to je usuwam, ale potem znowu się pojawiają albo jaja, albo pojedyncze mączliki. Już mnie to załamuje, bo to taka syzyfowa praca. No pięknie, jeszcze i przędziorek.... Nie dość że od kilku tygodni bez skutku walczę też z ziemiórką ;:145
Monika
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Klonik pokojowy - uprawa, pielęgnacja

Post »

Na przędziorki tylko chemia, a nie przecieranie liści. Kup Envidor albo Vertimec.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Paulinaaa
1000p
1000p
Posty: 1134
Od: 9 sty 2013, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Klonik pokojowy - uprawa, pielęgnacja

Post »

Monika nie załamuj się, dasz radę już nie jeden się z nimi uporał ;:168
Możesz sobie kupić żółte lepy na ziemiórki fajnie działa bo kolor je przyciąga, a one się przyklejają :wink:
Przy okazji i mączliki się złapią :)
Możesz też kupić od razu jakąś chemię i zrobić oprysk ale o to już musisz pytać w sklepie bo nigdy nie kupowałam preparatów na mączliki :roll:
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Klonik pokojowy - uprawa, pielęgnacja

Post »

A my ,kwitniemy w najlepsze
Obrazek Obrazek

Obrazek

Biały u mnie niski, nie rośnie w górę, on tak ma? Inne bez problemu rosną wzwyż i wszerz.
Trochę uporządkowałam, poobrywałam żółte i pokiereszowane przez wiatr liście , przekwitłe kwiaty , teraz wygląda lepiej .
Nadal obsypany pąkami o dziwo, bo podlewam tylko wodą ani kropli nawozu. Białego też nie zasilam, a chyba będę musiała po tak obfitych kwitnieniach, bo mi jeszcze padnie. :roll:

Obrazek
MoToKi
50p
50p
Posty: 83
Od: 6 lut 2017, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Klonik pokojowy - uprawa, pielęgnacja

Post »

Norbert liście przecierałam, by pozbyć się jaj mączlika- niestety bezskutecznie, bo wciąż są nowe ;:145 Możesz polecić coś skutecznego na tego gada? W ogrodniczym facet mówił, żebym robiła opryski z Substrala, który mi został po próbie walki z ziemiórką. Nie pomógł ani na jedno, ani na drugie. Ziemiórka już po 2 dniach sobie fruwała w najlepsze, a o mączliku nawet nie wspomnę ;:14
Paulina dziękuję za pocieszenie. Kurcze, już tyle czasu z nimi walczę, a one uporczywie wracają ;:145 Już mi brakuje cierpliwości, tylko żałuję, że pozarażały mi hibki, które dotychczas były bezproblemowe :evil:

Jak długo utrzymuje się kwiat na kloniku? U mnie jest to zaledwie kilka dni i zastanawiam się czy to normalne, czy jest to wina szkodników :?:
Monika
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Klonik pokojowy - uprawa, pielęgnacja

Post »

Mączlika nigdy na szczęście nie miałem, ale poczytaj ten wątek:

http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... C4%85czlik
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Klonik pokojowy - uprawa, pielęgnacja

Post »

U mnie dopiero zaczynają kwitnąć :heja

Victorian Lady
Obrazek

Yellow Trumpet
Obrazek
MoToKi
50p
50p
Posty: 83
Od: 6 lut 2017, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Klonik pokojowy - uprawa, pielęgnacja

Post »

Ponawiam pytanie o to, jak długo utrzymują się kwiaty na waszych klonikach. U mnie cytrynowy jest czwarty dzień i ma się dobrze, a u drugiego po 2-3 dniach zaczynają więdnąć i odpadają :(
Monika
Awatar użytkownika
Paulinaaa
1000p
1000p
Posty: 1134
Od: 9 sty 2013, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Klonik pokojowy - uprawa, pielęgnacja

Post »

Nie ma sztywnego czasu w jakim kwiaty się utrzymują.
Ma na to wpływ wiele czynników, np. odmiana, stanowisko, wilgotność powietrza, temperatura ...
Obecnie w swojej kolekcji nie mam już kloników ale u mnie też tak średnio koło 3 dni to się kwiaty utrzymywały :wink:
MoToKi
50p
50p
Posty: 83
Od: 6 lut 2017, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Klonik pokojowy - uprawa, pielęgnacja

Post »

Szkoda, myślałam że kwitną chociaż tydzień, albo jeszcze dłużej (najlepsze są moje storczyki, które kwitną miesiącami i kwiaty im nie opadają :tan ) :) Ale przynajmniej ciągle rozwijają się nowe pączki, więc cały czas można cieszyć oko :)
Monika
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Klonik pokojowy - uprawa, pielęgnacja

Post »

Zamiast szykować się do zimy to kwiatów jest coraz więcej ;:oj nie wiem co im tak popasowało ,że od wiosny kwitną non stop nieprzerwanie :roll:

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”