Kiełkowanie nasion różnych roślin

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
maciek_maku
100p
100p
Posty: 117
Od: 24 sie 2009, o 16:05
Lokalizacja: Polska

Kiełkowanie nasion różnych roślin

Post »

Dzień dobry.
Chciałbym prosić was po raz kolejny o poradę. Wysiałem nasiona różnych gatunków roślin do specjalnej ziemi do wysiewu umieszczonej w zwykłych kubkach na napoje. Wysiałem min. nasiona bananowca ozdobnego, draceny smoczej, różnych gatunków palm, kawy arabskiej, oraz papajii. Problem w tym że pojemniki z wysianymi nasionami w ziemi mam umieszczone w takiej prowizorycznej szklarence składającej się z plastikowej skrzynki, umieszczonej w niej pojemnikami z wysianymi nasionami, a całość jest przykryta folią. Czy jest wskazane trzymanie ich na pełnym słońcu aby szybciej wykiełkowały?? Obawiam się cały czas że pojemniki z ziemią za bardzo będą się nagrzewały i nasiona stracą przez to zdolność kiełkowania (choć codziennie wszystko wietrze, czasami nawet pojemniki z ziemią oraz nasionami stoją przez długą część dnia bezpośrednio na słońcu).
Jakie jest wasze zdanie na ten temat??
Czy nasiona stojąc na słońcu w wilgotnej ziemii mogą niechybnie stracić zdolność kiełkowania i po prostu umrzeć lub zgnić??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”