Prymulka,pierwiosnek w uprawie w domu

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
Wioleta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1853
Od: 20 lis 2007, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie, ok.Lubaczowa

Re: "Fiołkopodobne" coś (pierwiosnek)

Post »

Obiecane zdjęcie
Obrazek
Awatar użytkownika
Kasia86
500p
500p
Posty: 757
Od: 14 lut 2010, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Fiołkopodobne" coś (pierwiosnek)

Post »

no właśnie.... mi się stało podobnie tylko jeszcze dodatkowo zszarzały:) Ułomne te kwiatki są.... może w ogrodzie trzymają się lepiej :roll:
Pozdrawiam ciepło:)
Moje wątki ---> Kasia86
Hoje i inne domowe na sprzedaż
Awatar użytkownika
Wioleta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1853
Od: 20 lis 2007, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie, ok.Lubaczowa

Re: "Fiołkopodobne" coś (pierwiosnek)

Post »

A wiecie co jest najlepsze? że po wklejeniu zdjęcia żółty wziął się za siebie i nowe listki i kwiatki są już ładne :;230
agnieszka_ask
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 mar 2011, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tipperary, Irlandia

Re: Prymulka - jak o nią dbać ?

Post »

Podbijam temat, bo bardzo chciałaby się dowiedzieć więcej o prymulkach, więc może jakiś miłośnik jest w pobliżu i chciałby się podzielić spostrzeżeniami ;)

osobiście uwielbiam prymulki. moje kwitną kilka razy w roku, cieszą oko całą gamą kolorów.
co powinnam robić po ich przekwitnięciu? czy powinnam usunąć pozostałość po kwiatach, je po prostu zostawić?

wszelkie sugestie mile widziane :)
Awatar użytkownika
alexa74
100p
100p
Posty: 113
Od: 23 sty 2011, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Prymulka - jak o nią dbać ?

Post »

To i ja się podepnę do tematu.
Kupiłam dziś prymulki kwitnące,nie mogłam się powstrzymać ;:7 zdjęcia w moim wątku na 6str.
tylko nie wiem co dalej z nimi począć :?: do ziemi to chyba za wcześnie,w domu za ciepło,
jeżeli wywiozę je na działkę i zostawię w altance,to będzie ok, nie zaszkodzę im?
Pozdrawiam Ola
zapraszam
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Prymulka - jak o nią dbać ?

Post »

Ja zniechęciłam się do kupowania prymulek, bo kupiłam z pięknymi dużymi kwiatami, wytrzymała w domu, została wysadzona do ogrodu, a w następnym roku miała małe kwiatki i kolorek całkiem wypłowiały. Mam sporo od koleżanki, niezawodnie kwitną i rozrastają się. Przesadzam i wymyślam im nowe miejsca, posadziłam wzdłuż słonecznej ścieżki i to był błąd. One latem muszą być w cieniu, najlepiej u mnie rosną pod drzewami.

Obrazek

Obrazek
Waleria
Awatar użytkownika
alexa74
100p
100p
Posty: 113
Od: 23 sty 2011, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Prymulka - jak o nią dbać ?

Post »

Walerio,dzięki za info.
Ja swoje wywiozłam na działkę do altanki, ponieważ przeczytałam że nie lubią ciepła,myślę że w altanie będzie odpowiednia temp.dla nich, do gruntu wsadzę jak będzie cieplej,zobaczymy co z tego wyrośnie :roll:
Pozdrawiam Ola
zapraszam
Awatar użytkownika
perio
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 16 mar 2012, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Re: Prymulka - jak o nią dbać ?

Post »

Należy jej nie nawozić i po kupieniu podsuszyć.
Trzeba ją zasadzić w nasłonecznionym ;:3 miejscu. 8-)
s.perek
karcias
100p
100p
Posty: 132
Od: 19 mar 2012, o 23:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Prymulka - jak o nią dbać ?

Post »

Dostałam ostatnio prymulkę od mamy - postanowiłam udekorować swój parapet, bo rosły na nim wybitnie biedne kwiaty (nawet nie wiem jak się nazywają tak szczerze mówiąc, ale upodobały sobie wybitnie mój pokój a mnie się znudziły...) mam ją nieco ponad tydzień, już myślałam, że zwiędnie, ale się opamiętała, nawet rozwinęły się kolejne pączki, bo te rozwinięte już przekwitły i tu nasuwa mi się pytanie, ponieważ na kwiatach znam się tyle co nic i najlepiej rośnie u mnie sucholubny z kolcami... (o równie tajemniczej dla mnie nazwie, ale nie kaktus :D )

czy prymulka przeżyje w domu? czy lepiej jak przekwitnie ofiarować ją z powrotem mamie do ogrodu zanim się zepsuje? :D
pozdrawiam
Karolina
Anetagorka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 16 kwie 2012, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Prymulka - jak o nią dbać ?

Post »

Jestem po raz pierwszy na tym forum , więc witam wszystkich serdecznie.
I od razu mam pytanie , od ponad roku mam prymulkę i kwitła tylko raz , dlaczego od roku nie kwitnie , rosną tylko liście. Trzymam ją w domu na parapecie, może ma za ciepło w domu? Proszę o radę.
Pozdarawiam :wit
karcias
100p
100p
Posty: 132
Od: 19 mar 2012, o 23:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Prymulka - jak o nią dbać ?

Post »

Sama jestem ciekawa - bo mama twierdzi, że w domu nie zakwitnie drugi raz - dopiero po wysadzeniu do ogrodu, ale nie wiem czy to prawda, bo często brakło jej cierpliwości. Moją oddałam do posadzenia przed domem :)
pozdrawiam
Karolina
titinka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 23 sty 2013, o 09:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Prymulka - jak o nią dbać ?

Post »

Witam! Moją prymulkę dostałam 2 lata temu od meża nie pamietam już z jakiej to okazji. Wczoraj kupiłam kolejne 2 z markecie. Zwrocilam oczywiście uwagę na to czy nie są zalane. Dziś dostały nowe doniczki i po wyjęciu ich ze starych miały wilgotne tylko dolne korzenie. Moja pierwsza prymula mi zmarniała i zwiedla wiec podlałam ją obficie i nastepnego dnia wygladała jak nowa. Teraz poczekam 2 tyg zamin zaczne je podlewać na nowo bo dostały nową ziemię i na razie będę je troszkę zraszała. Zauważyłam że moja starsza nie lubi jak dostaje wodę do doniczki bo zaczyna się kłaść dlatego leje do podstawki i jak wypije to czekam 1-2 dni i znowu dostaje do podstawki i pięknie mi rośnie teraz czekam aż zacznie kwitnąć bo jak na razie ma tylko listki :) No i oczywiście od zawsze stała na parapecie w miejscu bardzo słonecznym tylko teraz doszły jej 2 koleżanki i chyba jest zadowolona
Obrazek

-- 10 lut 2013, o 19:59 --
karcias pisze:sama jestem ciekawa - bo mama twierdzi, że w domu nie zakwitnie drugi raz - dopiero po wysadzeniu do ogrodu, ale nie wiem czy to prawda, bo często brakło jej cierpliwości. Moją oddałam do posadzenia przed domem :)
Moja kwitnie co pół roku :) a cały czas stoi na parapecie i na poczatku bardzo ja zaniedbałam bo nie wiedziałam jak o nia dbac. uczyłam się sama na niej metoda prób i bledów ale zyje i ma się bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
Nanavel
200p
200p
Posty: 207
Od: 5 mar 2014, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice / Poleszyn

Re: Prymulka - jak o nią dbać ?

Post »

:oops: Ja żyłam w niewiedzy że to są kwiaty "dostać-...a jak przekwitnie i zmarnieje to usunąć" Dostałam śliczną żółciutką jakieś 3 tygodnie temu, teraz zaczęła marnieć i trafiłam na ten wątek. W "szale" eksperymentu wysadziłam ją do ogrodu. I tak teraz siedzę... oglądam pogodę i zapowiadają w łódzkim deszcze ze śniegiem i przymrozki od soboty ..... do jakiej temperatury roślinka ma jakiekolwiek szanse w gruncie?? czy nie zahartowana padnie jeszcze tej nocy???
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”