Prymulka,pierwiosnek w uprawie w domu

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
Piuma
50p
50p
Posty: 77
Od: 1 lut 2007, o 21:19
Lokalizacja: kwiatowa dolinka Małopolska

Post »

nie mam ani balkonu ani tarasu.
Awatar użytkownika
Kamyczek87
100p
100p
Posty: 170
Od: 7 cze 2007, o 18:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Jedyne co pozostaje,to oddać komuś z ogródkiem.
Awatar użytkownika
livia
200p
200p
Posty: 300
Od: 6 cze 2007, o 00:47
Lokalizacja: małopolska

Post »

A moja tesciowa dostala w zeszłym roku na dzień kobiet pierwiosnka, przesadzila do lepszej ziemi i większej doniczki i juz jakis tydzien temu zakwitł (i to całkiem obficie). Po posadzeniu trochę go podsuszyła,bo w hipermarketach często są zalewane....aha i rósł na północnym oknie...
Spróbuj,powinno się udać :)
Awatar użytkownika
Kamyczek87
100p
100p
Posty: 170
Od: 7 cze 2007, o 18:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Oo to super wiadomość,mówisz o tym ''zwyklym'' pierwiosnku bezłodygowym czy kubkowatym?.A jaką temp. ma w domu?,u mnie pewnie szybko by padła,bo mam za cieplo. :?
Awatar użytkownika
pszubart
100p
100p
Posty: 104
Od: 20 cze 2006, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Do uprawy w domu, najbardziej nadają się chińskie Pierwiosnki kubkowate (Primula obconica) o kwiatostanach podobnych do kwiatostanów Pelargonii rabatowych. Pierwiosnki kubkowate, kwitną bardzo długo od wczesnej wiosny do późnej jesieni, a poza tym można je posadzić w skrzynce kwiatowej na balkonie, gdzie bedą kwitnąć całe lato. Uwaga: nie lubią południowych okien.
:)
Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
Kasia86
500p
500p
Posty: 757
Od: 14 lut 2010, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Pierwiosnek,prymulka w uprawie w domu

Post »

Ja do Was znów z prośbą o identyfikację :oops: ... Wykorzystyję Was strasznie :(

Mój narzeczony wiedząc, że ostatnio myślałam o powiększeniu kolekcji Fiołów, wpadł jak huragan do kwiaciarni, złapał pierwsze co uznał za fiołka, zapłacił i pobiegł szczęśliwie do domu ze zdobyczą.

Jak zobaczyłam "TO" z daleka to się zachwyciłam tymi kwiatkami myśląc, iż takiego Fioła jeszcze nie mam - narzeczony prawie pękł z dumy! Dopiero jak wzięłam "to" na rączki to zauważyłam, że to niekoniecznie jest fiołek ze względu na chwastowate liście i kwiaty wyrastające z jednej łodygi.

Co to jest - proszę o pomoc. Ładnie toto wygląda więc o ile nie jest "to" jednoroczne to będę szczęśliwa ( narzeczony też :roll: )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam ciepło:)
Moje wątki ---> Kasia86
Hoje i inne domowe na sprzedaż
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: "FIOŁKOPODOBNE" coś:)

Post »

Witaj! To jest primula. Lubi chłód i wilgoć, nie dopuszczaj do przesuszenia bryły korzeniowej. Usychające kwiaty powinno się obrywać, by przedłużyć kwitnienie. Wiosną można posadzić do ogrodu, a dobrze zabezpieczona na zimę, zakwitnie następnej wiosny!

Może ta stronka coś Ci pomoże tutaj.
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
Kasia86
500p
500p
Posty: 757
Od: 14 lut 2010, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: "FIOŁKOPODOBNE" coś:)

Post »

dziękuję dziękuję dziękuję:) ;:180

czyli mogę to w domu w doniczce hodować? Niestety ogrody nieee maaam :(
dziękuję za podesłaną stronkę.

Pozdrawiam :wit
Pozdrawiam ciepło:)
Moje wątki ---> Kasia86
Hoje i inne domowe na sprzedaż
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: "FIOŁKOPODOBNE" coś:)

Post »

Spokojnie możesz ją w domu trzymać, tylko wybierz dla niej chłodniejsze miejsce- dłużej postoi :) Jeśli po kwitnieniu ją zasuszysz to możliwe, że gdy zaczniesz podlewać ona jesienią znów zakwitnie (moja zakwitła w doniczce na balkonie). Myślę, że będzie potrzebowała do tego niższej temp., którą trudno jest zapewnić latem.
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
Kasia86
500p
500p
Posty: 757
Od: 14 lut 2010, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Fiołkopodobne" coś (pierwiosnek)

Post »

To świetnie! Jakoś przeboleję to zasuszanie :roll:

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam ciepło:)
Moje wątki ---> Kasia86
Hoje i inne domowe na sprzedaż
Awatar użytkownika
Kasia86
500p
500p
Posty: 757
Od: 14 lut 2010, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Fiołkopodobne" coś (pierwiosnek)

Post »

Niestety...
Dzisiaj, po 2 tygodniach walki zarówno ja jak i kwiatek się poddaliśmy... Zgodnie z zaleceniami dostał chłodne miejsce, a w doniczce miał stale wilgotno lecz nie mokro... Starałam się jak mogłam... Po tygodniu kwiaty z różowego przeszły w kolor szary po czym razem z liśćmi odpadły od korzeni :( Po raz kolejny się okazało, że wybitnie nie mam talentu do tego typu kwitnących maluchów :| Wielka szkoda i żałoba w domu ---> kwiaty tak rzadko mi padają, że bardzo to teraz przeżywam :(
Miałam nadzieję, ze damy z PRIMULĄ radę... zwłaszcza, że Cyklamen nabyty mniej więcej w tym samym czasie żyje wciąż nawet bardzo intensywnie co również się nie zdarzało :roll:

Dzięki jeszcze raz za rady i pozdrawiam.
Pozdrawiam ciepło:)
Moje wątki ---> Kasia86
Hoje i inne domowe na sprzedaż
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: "Fiołkopodobne" coś (pierwiosnek)

Post »

Kasiu! Nie wpędzaj się w kompleksy!W tej chwili u mnie pięknie kwitnie kilka kaktusów wielkanocnych,senpolie, natomiast otrzymane z różnych okazji: eustoma, gerbera oraz kilka innych kwiatków, szybko kończyły żywot. Zmiana warunków oraz to, że niektóre wyraźnie miały w sobie zarodki choroby, przyczyniły się do ich padnięcia.
Na pierwszym zdjęciu jeden listek wydaje mi się podejrzany, od niego mogło to się rozprzestrzenić.
Waleria
Awatar użytkownika
Wioleta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1853
Od: 20 lis 2007, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie, ok.Lubaczowa

Re: "Fiołkopodobne" coś (pierwiosnek)

Post »

Wiecie co, na Dzień Kobiet kupiłam w kwiaciarni dwie prymule, żeby mój mąż i synek dali mojej teściowej z tej okazji. Fioletowa jest śliczna, natomiast żółta zmarniała już po kilku dniach i tak sobie stoi półpadnięta. Mam nadzieję, że jeszcze chwilę pożyje, bo chciałabym je obie posadzić do ogrodu. Tak więc myślę, że to nie jest Twoja wina, że padła. Później postaram się zrobić zdjęcie,to zobaczycie różnicę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”