Prymulka,pierwiosnek w uprawie w domu

Rośliny doniczkowe
Tomek_Os
500p
500p
Posty: 806
Od: 9 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Prymulka - jak o nią dbać ?

Post »

Nie. Pierwiosnki to byliny.
Awatar użytkownika
psinka
100p
100p
Posty: 126
Od: 22 mar 2012, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Prymulka - jak o nią dbać ?

Post »

Rok temu jeszcze zimą "kupiłam" sobie trochę wiosny do domu w postaci prymulek. Z chwilą gdy zaczęły mi marnieć wyniosłam je na zimny strych (czytałam, że można również za okno- oczywiście jak nie ma mrozu -20), a wiosną wysadziłam do ogrodu. Oprócz normalnych pielęgnacji, czyli odchwaszczanie i nawożenie wiosenne, nie robię z nimi nic konkretnego. Właśnie zaczyna mi kwitnąć już 3. prymulka. ;:138
"Przyroda jest lekarzem dla wszelkich chorób." Hipokrates
Pozdrawiam Wiktoria
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Prymulka - jak o nią dbać ?

Post »

Co roku obcinam po przekwitnięciu nasienniki składam je na kupę w jednym miejscu. Końcem sierpnia zgrabuję badylki i pod spodem jest mnóstwo siewek które rozsadzam w miare potrzeby, mam dużo pierwiosnków, ale zrobiły mi sie trochę monotonne. W tym roku posiałam nasiona ze sklepu. Trzeba pamiętać, że pierwiosnki wschodzą w ciemności w temperaturze nie większej jak 15C.
Trzymałam doniczkę zawiniętą w czarny worek w lodówce. Jak zaczeły pokazywać się kiełki wyniosłam pod bukszpan. Wzeszły mi bardzo ładnie , ale potem zapomniałam raz zacieniować i słońce spaliło mi trochę siewek. Niemniej i tak mam dziś 20 nowych ładnych krzaczków. Mają już 4-5 listków właściwych. Siałam je w połowie maja, a z lodówki wyjęłam 5 czerwca. Mam nadzieje, że nie będą ani bordowe, ani żółte.
Paul_Julian
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 11 paź 2015, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Prymulka,pierwiosnek w uprawie w domu

Post »

U mnie w domu też prymulka, bardzo ładna, dorodna, na razie stoi na parapecie, ale może ją przesadzić do ogrodu ?
Wolałbym, żeby była w domu - raczej na szafce, bardziej w cieniu. I ciekawe czy zakwitnie.... Kiedyś miałem prymulkę, ale niestety padła - zupełnie jakby miała za mokro, chociaż wydaje mi się , ze te rosliny lubią dużo wody...
I czy nie jest jej tam za ciasno już w doniczce ?
Zdjęcia niedostępne/K
Awatar użytkownika
slawcioo
100p
100p
Posty: 152
Od: 28 maja 2011, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Pierwiosnek-gnicie

Post »

Witam. Nie wiem czy na dobrym forum piszę. Mam problem z tym kwiatem. To (chyba) pierwiosnek.
Da się go jakoś uratować? Dzisiaj go dopiero już przesadziłem. Wiem, że należy po zakupie to robić.. Liście zaczynają już mu wysychać.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”