Zamiokulkas zamiolistny - pielęgnacja, problemy w uprawie cz.1

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
mely
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Będzin

Re: zamioculcas

Post »

no piękny jest - musi być mu u Ciebie świetnie że tak się odwdzięcza :D
pozdrawiam, Gosiek
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: zamioculcas

Post »

Pewnie CIe zaskocze :heja :heja :heja , ale ja stosuje odżywke do storczyków :roll: . Najpierw namaczam storczki a potem podlewam wszystkie kwiatki :). Biore 1/4 nakretki na 1-1,5 l wody :). Nie sprawdziła mi się tylko odżywka w fioletowym opakowaniu Substral do storczyków. Polecam Ci firmy Target lub całkowicie naturalną guano. ;:162
Awatar użytkownika
mely
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Będzin

Re: zamioculcas

Post »

Oczywiście ze mnie zaskoczyłaś!! muszę spróbować bo też zawsze woda po storczykach mi zostaje z nawozem, kurde nie przypuszczałam - no nic zastosuję i zobaczymy co z tego wyjdzie :D dzięki za polecenie innych nawozów a jak będę miała czas wkleję fotki mojego zamio :D
pozdrawiam, Gosiek
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: zamioculcas

Post »

mely czekam na forki Twojego zielonego. Ja podlewam go raz na tydzien, półtora. Pryskam go 2 razy w tygodniu. Pamietaj, że do kwiatów trzeba cierpliwości i moze na wiosne będziesz miała kwiaty :)
Awatar użytkownika
mely
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Będzin

Re: zamioculcas

Post »

mój wygląda tak, muszę go związywać bo łodygi rozchylają mu się na zewnątrz i zajmują dużo przestrzeni

Obrazek
pozdrawiam, Gosiek
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: zamioculcas

Post »

Pięknie Ci rośnie i ma dużo odnóżek :).Widać, że świetnie o niego dbasz :heja :heja :heja Trzymam kciuki za kwitnienie. :D
radocha
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 lut 2008, o 03:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: zamioculcas

Post »

A chciałem zapytać czy nie miałyście ze swoimi Zamioculcasami takiej rzeczy że przez cały rok nie wypuściły ani jednego pędu z ziemi?? Ja tak miałem właśnie z jednym Zamioculcasem w tamtym roku, że cały rok nic nie wypuścił, a teraz w tym roku drugi z nich stoi w miejscu od jesieni :-( Babka w kwiaciarni powiedziała mi, że one tak mają, że czasami potrzebują mieć przez jeden rok cały rok okresu spoczynku. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. A wy może wiecie po co i dlaczego one tego potrzebują?? Będę przesadzał tego co właśnie stoi w miejscu do większej doniczki no i głębszej, to może zdąży przed zimą jeszcze z przyrostem, bo jak do tej pory przed przerwą to rósł jak szalony!! Może wymaga już przesadzenia??
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: zamioculcas

Post »

radocha ja bym go przesadziła, dając na dół doniczki keramzyt lub perlit a nastepnie ziemię do kwiatków. Podlałabym go i po ok 2 tyg od przesadzenia podlewała go wodą z odżywką do storczyków ( 1/4 nakrętki na 0,5l wody) i postawiła na najbardziej usłonecznionym parapecie. Ja tak robie i jednego roku urosło mi 7 liści w tym kilka bardzo grubych :heja :heja :heja . Ja swojego podlewam raz w tygodniu. I co trzecie podlewanie nie daje odżywki. aha... i spryskuje go wodą raz w tygodniu, czasami dwa . :uszy
Powodzenia
KwiatowyJack
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 27 lip 2011, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z ciemności

Re: Zamiokulkas zamiolistny (Zamioculcas)

Post »

Cześć,
Oto moja Zamia

Obrazek


ImageShack.us Obrazek

ImageShack.us

2 lata temu zakwitła :)

i teraz pytanie, czy mogę coś zrobić, aby rosła bardziej w doniczce niż poza nią.. ?
noi od dawna nie widziałem żadnej nowej łodygi.. :(
Pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
sylwik
500p
500p
Posty: 681
Od: 22 lip 2006, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zamiokulkas zamiolistny (Zamioculcas)

Post »

Pewnie rośnie poza doniczką dlatego że doniczka jest za wąska. I ja bym posadziła dużo głębiej zamie. Widać na zdjęciu, że rośnie powyżej doniczki. I jeszcze wymieniła bym ziemię.
KwiatowyJack
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 27 lip 2011, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z ciemności

Re: Zamiokulkas zamiolistny (Zamioculcas)

Post »

Dzięki za rade :)

A jak to w końcu jest, może być szeroka, bo wcześniej kierowałem się tym aby taka nie była, może mohje błędne myślenie..
I jeszcze pytanko, trzymam ją w ziemi do azalii, przeczytałem gdzieś, że dobrze znosi mieszankę "ziemia do kaktusów z piaskiem i żwirem", co dla nie będzie lepsze, tylko z tą mieszanką to będę miał problem bo nie mam skąd zdobyć... a kaktusów nie hoduję podejrzewam, że najmniejsza ilość to 5l. i jak to ceno wtedy wychodzi..jakieś porady..?

A może jest jakiś gotowiec do kupienia ?
Pozdrawiam
Jacek
Elle
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 24 sie 2007, o 16:43

Re: Zamiokulkas zamiolistny (Zamioculcas)

Post »

Usiłuję przesadzić zamiokulkasa do większej doniczki, bo z obecnej wysypuje się ziemia, ale nie dam rany do wyjąć. Jak to zrobić, żeby nie uszkodzić rośliny? :(
KwiatowyJack
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 27 lip 2011, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z ciemności

Re: Zamiokulkas zamiolistny (Zamioculcas)

Post »

Rozetnij doniczkę :)
Pozdrawiam
Jacek
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”