Plumeria z nasion ,wymagania,cięcie,ukorzenianie Cz. 1

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

Mam szczery zamiar dołączyć do szczęśliwych posiadaczy ślicznych plumerii , właśnie dzisiaj dojechały moje nasionka . Trzymajcie za mnie kciuki :uszy :uszy :uszy
agnieszka7855
50p
50p
Posty: 52
Od: 21 paź 2009, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

Ja mieszkam w bloku. Plumerię wyhodowałam z nasionka. W trzecim roku miała około 2 metrów wysokości i zakwitła :-) Całe lato stałą u mnie na balkonie na pełnym słońcu. Na zimę wnosiłam ją do mieszkania i stała w drzwiach balkonowych. Po zimie zawsze gubiła kilka liści, ale na wiosnę zawsze rosła jak szalona. Według mnie jest to kwiatek bardzo łatwy w uprawie. Nie ma szczególnych wymagań. Lubi tylko mieć stale wilgotną ziemię i od wczesnej wiosny do jesieni podlewałam ją nawozem do kwiatów kwitnących.
Pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

W jak dużej doniczce ją trzymasz? Dwa metry w trzy lata? :shock:
agnieszka7855
50p
50p
Posty: 52
Od: 21 paź 2009, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

Doniczkę miała bardzo małą, kilka razy mi się przewróciła. Oddałam ją już męża siostrze, bo w moim mieszkaniu w bloku nie za bardzo mieściła się. Jeśli ma zapewnione dużo światła i w mairę częste podlewanie to na pewno będzie ładnie rosła. Ja moją jeszcze dosyć często zraszałam przegotowaną wodą.

Trochę żałuję, że nie przycięłam jej to może wtedy byłąby mniejsza :-) A tak wyhodowałam drzewo, które nadaje się tylko do dużego mieszkania albo na taras. Zazdroszczę, że macie takie niskie plumerie :-)
Pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

Moja ma i światło i wodę, a wzrost... 40 cm.
Awatar użytkownika
sylwia28
100p
100p
Posty: 110
Od: 30 mar 2011, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

witam serdecznie,
chciałabym dołączyć do forum ponieważ na moim parapecie stoi 6 doniczek z nasionkami plumerii. Wysiewałam jednocześnie z adenium. Adenium maja już po 1 cm i pierwsze 2 listki, niestety plumeria chyba się na mnie obraziła :( Ale pełna nadziei wciąż czekam na pierwsze oznaki życia w doniczkach.
Zielono mi ...
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

U mnie tak samo :wit Plumerie leżą na serwetce przykryte szybą z trzema otworami i ani myślą o kiełkowaniu :( Trudno , trzeba czekać :wit :wit :wit
Awatar użytkownika
sylwia28
100p
100p
Posty: 110
Od: 30 mar 2011, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

Zibi jak tam Twoje nasionka? u mnie cisza... :(
Zielono mi ...
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

Moje kiełkują na serwetce , więc jest im trochę łatwiej :wink: Dwa nasionka są już w ziemi , reszta jeszcze śpi ;:19
Mam nadzieję , że się obudzą :uszy
Mam całą plejadę takich uparciuchów , ale nie dam się wyprowadzić z równowagi :wit :wit :wit

Obrazek
Beata0410
200p
200p
Posty: 208
Od: 5 wrz 2008, o 23:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

:wit
Wwitam wszystkich serdecznie.

W tym roku posadziłam zakupione na all nasionka plumerii - szt. 5, wzeszło 4. :tan Pierwsze z nasion wykiełkowało po 2 dniach od posadzenia, reszta do około tygodnia czasu. Wszystkie mają już po 2 pary liści, a ta pierwsza to 3 pary. Stoją na parapecie południowego okna wraz z starszymi od nich prawie o rok 4 szt. Plumerie te stały przez całą zimę również na parapecie okna z południowej strony, w pokoju, gdzie temperatura wahała się w okolicach 22-23 stopni. Podlewałam je umiarkowanie, przynajmniej 2 razy w miesiącu nie więcej. Obecnie są duże, zieloniutkie, gęste i przyrost liści jest rewelacyjny. Muszę tylko opanować technikę umieszczania zdjęć i je pokażę. ;:108
"Kwiaty są pięknymi słowami natury, którymi daje nam ona poznać, jak bardzo nas kocha"
Każdy dzień jest piękny !
Pozdrawiam Beata.
Awatar użytkownika
sylwia28
100p
100p
Posty: 110
Od: 30 mar 2011, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

Poproszę męża, żeby mi z wojska przyniósł taką trąbkę co się pobudkę robi! :D Moje uparciuchy też śpią.
Adenium podobnie jak u Ciebie, może ciut większe (sztuk 2), Kalia czerwona dopiero wczoraj wsadzona, więc czekam, cytrynka wyhodowana z pestki ma już z 6 cm. Posiałam również lawendę, fiołki rogate, groszek kolorowy i dwa rodzaje jednorocznych kwiatuszków takich, żeby na balkonie było miło :) Wszystko ładnie wzeszło tylko ta plumcia ciągle mi humor psuje. Mam złe przeczucia co do nasion, to już prawie 3 tygodnie...





Zibi w Twoim siewniku jest Płomień Afryki. Popatrzyłam na necie - to jest naprawdę piękne drzewko. Powiedz mi tylko, będziesz to na bonsaia robił, czy masz gdzie to potem posadzić? Ja niestety nie mam ogrodu, dysponuje tylko balkonem. Co potem, bo czytałam, że do 9 m to drzewko rośnie...
Zielono mi ...
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

sylwia28 pisze:Zibi w Twoim siewniku jest Płomień Afryki. Popatrzyłam na necie - to jest naprawdę piękne drzewko. Powiedz mi tylko, będziesz to na bonsaia robił, czy masz gdzie to potem posadzić? Ja niestety nie mam ogrodu, dysponuje tylko balkonem. Co potem, bo czytałam, że do 9 m to drzewko rośnie...
Rośnie , ale nie w naszym klimacie :wink: Jak uzyskasz 2,5 - 3 m to ;:180 ;:180 ;:180
Moje będę prowadził na normalne drzewko , a zimowanie planuję w domu. Niestety , z nasionami mam problem , bo mi się jakiś szkodnik zadomowił :( Może ktoś wie czym to to zabić :?: :

Obrazek
Awatar użytkownika
sylwia28
100p
100p
Posty: 110
Od: 30 mar 2011, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

Jeśli to jest nasionko plumerii to moja jedna chyba zaczyna kiełkować. Ja niestety się nie znam na szkodnikach, to moje pierwsze doświadczenia z roślinami egzotycznymi. Nie pomogę :(
Zielono mi ...
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”