Cissus - wymagania,problemy

Rośliny doniczkowe
Promyczek

Cissus - wymagania,problemy

Post »

Witam. :D Chciałbym zapytać Was o to, jak pielęgnować Cisusa? Dostałem tę roślinkę niedawno i wiem tylko, jak się nazywa :oops: Powiedziano mi jedynie, że muszę przyciąć ją na wiosnę. Nie wiem jednak ile cm. Obecnie jest ona wysoka na jakieś 30cm i opada w dół.
basia_styk
500p
500p
Posty: 714
Od: 31 sie 2006, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cisus - pielęgnacja

Post »

Jak podasz pełną nazwę (albo fotkę, albo choć opiszesz kształt liści), to może coś wymyślę. Cisusy są różne.

B.
Promyczek

Post »

Przeglądnąłem właśnie fotki w sieci i znalazłem podobnego do mojego. Nazywa się chyba rhombiofolia. Nie mam niestety jeszcze nigdzie założonego konta aby móc wklejać fotki.
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Tak ten kwiatek wygląda

Obrazek
Promyczek

Post »

Basiu prawie taki sam, ale mój ma nieco ciemniejsze listki. :)
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Adam to kwestia oświetlenia. Przy dziennym świetle ten kolor byłby bardziej wyrazisty.
Promyczek

Post »

Basia pisze:Adam to kwestia oświetlenia. Przy dziennym świetle ten kolor byłby bardziej wyrazisty.
na pewno masz rację Basiu. Ja jestem jeszcze laik w tych sprawach.
Prosiłbym zatem o jakieś wskazówki, jeśli można. :D
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Z moich doświadczeń wiem że cisusy nie znoszą suchego powietrza i braku wody miałem takiego samego i podlewałem go na podstawek co drugi dzień, wydałem go mojej dobrej znajomej bo brakowało mi miejsca na niego miał od doniczki 1,5 metra długości wiszących pędów a ona wiem że zajmie się nim dobrze , zresztą mam z nią dobry kontakt i czasami do niej zaglądam obejrzeć swojego cisusa. Przestawiłem się głównie na palmy a one zajmują dużo miejsca i na cisusa mi zabrakło już ścian. :D :D :D
basia_styk
500p
500p
Posty: 714
Od: 31 sie 2006, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Nie znosi też zalania - dobrze jest dać porządną warstwę kamyków na dno doniczki. Nie może stać na słońcu. Zawsze lekko tylko wilgotna ziemia. Nawozów do liściastych doniczkowych.Powodzenia!

B.
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Ja mam pokój o wystawie południowej. Cisus długo wisiał na zachodniej ścianie. W którymś momencie był już tak duży, że nie było pod nim miejsca. Również oddałam.

Mieszkam w bloku więc powietrze standard czyli zimą dość suche, nigdy go nie spryskiwałam. Podlewałam normalnie odstaną kranówką do doniczki. W sezonie dostawał Florovit w ilości 1/2 dawki na tydzień. Poza sezonem 1/4 dawki.

Może mnie wyśmiejecie, ale w moim mieszkaniu są kąty, w których kwiatki rosną jak oszalałe, a w innych tylko wegetują. Więc jeśli coś ukorzeniam to doniczki stawiam tylko w tych dobrych miejscach.
Promyczek

Post »

To teraz już przynajmniej dużo wiem o moim nowym kwiatku :D Bardzo dziękuję.
Awatar użytkownika
Asikk
50p
50p
Posty: 61
Od: 28 cze 2006, o 15:28

Cissus- schnące młode listki

Post »

Witam,

Jesienią zeszłego roku dostałam cissusa. Jednak od tego czasu, jak próbuję wypuszczać nowy listek, to ten nowy listek sobie rośnie, rośnie, ale potem (jeszcze w pełni się nie zieleniąc) zaczyna żółknąć. Czy ktoś z Was ma pomysł co może być mojejmu cissusowi?

Na razie chcę go dziś przesadzić do nowej ziemi, ale może jeszcze jakoś mogę mu pomóc?

Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam
Asikk
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ziemia faktycznie zasolona czy nie stoi ona bezpośrednio na jakimś parapecie bo mnie to wygląda na poparzenie słoneczne i zastanawiam się czy nie za mało podlewasz? Podaj jakieś info na ten temat. :D :D :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”