Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
hosala
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 28 kwie 2007, o 17:30
Lokalizacja: Tleń

Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Post »

Witam wszystkich
Od jakiegoś czasu walczę z przędziorkiem (zaatakował fikusa benjamina, kalateę, trzmielinę, fikusa sprężystego, nikotynowca, kilka bluszczy, kaladium-prawdziwa inwazja).
Stosowałam kilka środków i najlepszy okazał sie Nissorun. Dopiero po spryskaniu nim diabelstwo zdechło i pozostały tylko zwęglone trupy, których widok aż uwzniośla.
Dla zainteresowanych podaję moje wytyczne co do stężenia środka- firma zaleca ok. 1 ml na 10 l wody, ale to (sprawdzałam) za mało. Ja wlałam ok. 6-7 kropli z buteleczki na szklankę wody z myślą- albo roślina padnie, albo przędziorek. Rośliny wszystkie przeżyły, szkodnik podł.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

Ja sprawdziłam MAGUS działa nawszystkie stadia i jest bardzo skuteczny :!:
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

A ja stosuję tak jak poradził Janusz.
Magus i za dwa tygodnie Nissorun ;)
Awatar użytkownika
aga.m
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 16 cze 2007, o 16:01
Lokalizacja: woj.małopolskie

Post »

Jeśli się zastosuje środek chemiczny na kwitnące rośliny to czy nie przestaną one kwitnąć? Chyba przędziorek zaatakował moje niecierpki a tak ładnie zakwitły. :cry:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Nie powinny przestać kwitnąć a jak nie opryskasz to przędziorki zniszczą roślinę która z pewnością wtedy nie będzie kwitła. :D :D :D
Awatar użytkownika
leo
---
Posty: 272
Od: 18 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Radom

Post »

U mnie przędziorka wytępił Talstar. Myślę, że skutecznie. :D
Awatar użytkownika
ewalukas
50p
50p
Posty: 97
Od: 27 maja 2007, o 18:07
Lokalizacja: Radzyń Podl.

Post »

Miałam na hederze drania :evil: Ale obyło się jak na razie bez chemii, myłam go kilkakrotnie, jak już wydawało mi się, że go nie ma, wyjęłam hederę z ziemi, liście z obu stron umyłam wodą z odrobiną płynu do naczyń, korzenie pod wodą też umyłam i posadziłam w nowej ziemi i czystej doniczce. Póki co go nie widzę :roll:
"Bycie w związku stwarza niepowtarzalną szansę stania się pełniejszą i lepszą osobą, pozwala lepiej poznać samego siebie"
KOCHAć Z OTWARTYMI OCZAMI
Awatar użytkownika
Janek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 988
Od: 21 paź 2006, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków / Rybnik
Kontakt:

Post »

u mnie "zabójcza" mieszanka talstaru topsinu i bioseptu też pomogła heh :D
Awatar użytkownika
aga.m
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 16 cze 2007, o 16:01
Lokalizacja: woj.małopolskie

Post »

Ja na razie też opryskuję roślinki wodą z dodatkiem płynu do naczyń ale w pogotowiu mam Magus. :)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Pierwszy raz o czymś takim słyszę, bardzo skuteczny jest oprysk preparatami : dimetoat badź malation(typowa chemia na przędziorki) lub mospilanem ewentualnie. :D :D :D
robert45
200p
200p
Posty: 252
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Jeszcze m.inymi jest VERTIMEC 018EC -typowo przędziorkobójczy środek kontaktowo-żołądkowy.
Na rośliny działa wgłębnie.
Mospilanem przędziorka można raczej tylko podrażnić,natomiast niezawodny jest na mączlika szklarniowego.
77malinka
200p
200p
Posty: 385
Od: 17 maja 2007, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Jak wygląda przędziorek? Bo, zdaje się, przywlokłam go wraz z zakupem roślinki - wymarzonej róży chińskiej. Czym go potraktowac?
Pozdrawiam, Małgosia
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

Trochę wyżej masz napisane ;D Magus 200SC to jedyny dostępny środek, który działa na wszystkie stadia przędziorka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”