hoja multiflora

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
kocurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 822
Od: 10 kwie 2008, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z kątowni

hoja multiflora

Post »

FOTO Z SIECI


Na zdjęciach poniżej moja hoja multiflora.
zdjęcia niedostępne ,linki usunięto/KaRo
Rośnie nawet ładnie, dostałam ją parę miesięcy temu jako ukorzenioną szczepkę od kochanej forumowiczki selmun (dziękuję).
Wypuściła dzyndzla ;) do kwitnienia, ale już 5 razy próbowała kwitnąć, i na jakimś etapie te kwiaty zrzucała, doprowadzając mnie do płaczu :cry:

Ponieważ na spodzie liści zauważyłam brązowe plamki, pryskałam ja przez ok. 2 tygodnie Topsinem (stąd szare paćki na liściach).
Nic nie pomogło, nadal zrzuca pączki ;:110

Co jej jest? jak mam jej polepszyć kondycję?

Tu jak jeszcze miała pąka, już go zrzuciła:

Tu plamki brązowe na liściu (są tylko na nielicznych liściach):
Frezja70
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 26 paź 2008, o 16:55
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Co do zrzucania pączków, to powodów może być dwa: zbyt skąpe lub za obfite , albo za mało światła 8) .
Jeśli w podłożu i na roślinie nie ma żadnych lokatorów, lamki na spodzie liści mogą być z podowu jakieś choroby grzybowej, proponuję podlać previcurem. Nie spryskuj jej, chyba, że przegotowaną wodą. Plamy chlorowe na liściach łatwo usunąć przecierająć ręczniczkiem zwilżonym piwem. Roślinki je lubią :P .
Hoje+...
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=18130

Nie cierpię poniedziałków!
Awatar użytkownika
kocurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 822
Od: 10 kwie 2008, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z kątowni

Post »

Podlewanie wydaje mi się, że jest w normie - podlewam ją, jak jej ziemia przeschnie. Światła ma najwięcej, ile teraz można zapewnić roślinie, stoi na południowym oknie.
Lokatorów nie ma, więc zostaje grzybol :( co to jest ten środek, i jakie proporcje zachowac przy podlewaniu? jak go nie dostane, to jest jakaś alternatywa?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Moim zdaniem pąki zrzuca z jednego z czterech powodów:

- za mało wody, ziemia nie powinna wysychać w okresie kwitnienia należy utrzymywać ją w miarę w stałej wilgotności ale nie tak by myła mokra jak bagno
- brak zasilania w nawozy o zwiększonej zawartości potasu i fosforu wpływających znacząco na kwitnienie
- przeciągi czy też owianie zimnym powietrzem podczas np. wietrzenia przy uchylonym oknie
- obracanie rośliny do światła podczas zawiązywania pąków lub z juz zawiązanymi pąkami

mogą również te czynniki być połączone z sobą. :D
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ale ja nie widzę na niej choroby żadnej więc po co pryskać. :D
Awatar użytkownika
kocurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 822
Od: 10 kwie 2008, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z kątowni

Post »

Czarodziej_ pisze:Ale ja nie widzę na niej choroby żadnej więc po co pryskać. :D
A te plamki? Nie przejmować się nimi?

Hm, w takim razie albo nieodpowiednio ją podlewam, albo to brak nawozu.
Frezja70
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 26 paź 2008, o 16:55
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Tak jak już pisałam te plamki moga być pierwszym objawem choroby grzybowej. Niezawodny jest previcur. Instrukacja jak stosować jest na opakowaniu. Można podlewać, ale i opryskiwać. Jeśli jak piszesz owiewa ją zimne powietrze co się pewnie zdarza po podlaniu, musisz ja przestawić, albo nie otwierać okna. Inaczej nietylko dalej będzie rzucać pączkami, ale za chwilę będzie z nia naprawdę źle.
Hoje+...
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=18130

Nie cierpię poniedziałków!
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Plamki mogą być przyczyną za dużej dawki wody może kiedyś wlałaś jej więcej po prostu i stąd efekt, jeśli się nie powiększają lub nie robi się ich więcej nie martwiłbym się tym. :D
Awatar użytkownika
kocurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 822
Od: 10 kwie 2008, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z kątowni

Post »

Ano właśnie - umyłam ja dzisiaj wacikiem po tym Topsinie, i tych brązowych plamek jest zdecydowanie więcej :cry: chyba się jeszcze bardziej zdenerwuję :x

Kurka, jak by mi na niej tak nie zależało, pewnie nic by jej nie było :evil:
Jedna z forumowiczek doradzała mi podlewanie Previcurem, nigdzie jednak takiego środka nie udało mi się kupić.
I co dalej?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Pokaż jeszcze raz te plamki ale w lepszej ostrości i ze zbliżenia. Popatrzę. :D
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Post »

Moja hoja stała na zachodnim oknie toalety i co roku pięknie kwitła i pachniała 'robiąc za dezodorant' w toalecie.Na podłogę wtedy kapała słodka i klejąca wydzielina.Nie można jej trzymać od strony południowej (chyba, ze dalej od okna).Może też stać od str. wschodniej , a nawet północnej, ale na parapecie.Zauważyłam, ze nie lubi zbyt ogrzewanych pomieszczeń, żeby zakwitła musi mieć jasno, dość chłodno, skąpo podlewać i nie obracać doniczki.Zniesie warunki ciemniejsze w głębi pokoju normalnie ogrzewanego, ale wtedy nie kwitnie.Z moją odkąd przeniosłam (bo na oknie toalety już się nie mieściła) tak właśnie się stało, choć wygląda ładnie.
Awatar użytkownika
aledra7
1000p
1000p
Posty: 1659
Od: 21 paź 2008, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Odpadajace pączki

Post »

Mam problem z moja multiflora. Ma paczki juz od kilku miesiecy i caly czas produkuje nowe jednak kwiatki gdy sa wielkosci glowki od szpilki to zołkna i odpadaja. Dlaczego tak sie dzieje? Stoi w jednym miejscu i nie jest przekrecana
Awatar użytkownika
Szymonambar222
500p
500p
Posty: 574
Od: 28 gru 2008, o 08:23
Lokalizacja: Podhale

Post »

ale powiedz w jakich warunkach stoi :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”