Kencja (Howea ) - pielęgnacja, problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
serwum
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 21 lut 2013, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zmiany na liściach howea forsteriana .

Post »

Witam.
Dzięki za dotychczasowe rady. Czy mogę teraz przesadzić do większej doniczki i zmienić ziemię czy poczekać do marca ?

-- 22 lut 2013, o 13:41 --

A nawilżacz jaki ceramiczny czy jakiś elektryczny.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zmiany na liściach howea forsteriana .

Post »

Możesz spokojnie już przesadzić, nawilżacz jakikolwiek byle parowała z niego woda, może być nawet pojemnik wypełniony keramzytem i zalany wodą. :wink:
serwum
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 21 lut 2013, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zmiany na liściach howea forsteriana .

Post »

Woda ma parować samoistnie czy w jakiś sposób wymuszony ?
A taki nawilżacz ceramiczny który wtyka się w ziemię w doniczce może być ?
A i gdzie kupić ten keramzyt żeby do zalać wodą ?

-- 22 lut 2013, o 19:30 --

A ziemia może być taka z castoramy do palm ?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zmiany na liściach howea forsteriana .

Post »

serwum podłoże dla palm, gdzie kupione ma małe znaczenie choć w marketach raczej nie ma nic dobrego poza podłożem CompoSana, co do nawilżacza to woda ma parować samoistnie, możesz kupić jak pisałem keramzyt w jakimś centrum ogrodniczym, nasypać np. w pudełko po margarynie i zalać wodą postawić na ziemi w doniczce, nawilżacz ma nawilżać powietrze nie podłoże. :wink:
serwum
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 21 lut 2013, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zmiany na liściach howea forsteriana .

Post »

Ok. Dzięki za wszystko. Dam znać jak będzie sytuacja się rozwijała.
Pozdrawiam i dziękuję za rady.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zmiany na liściach howea forsteriana .

Post »

serwum pamiętaj o jajku kurzym przy przesadzaniu, jak nie wiadomo o co chodzi na pw mogę podać tel do siebie i wytłumaczę. :wink:
serwum
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 21 lut 2013, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zmiany na liściach howea forsteriana .

Post »

Witam.
Nie bardzo wiem o co chodzi z tym jajkiem ale chyba już gdzieś na tym forum już się spotkałem z takim zagadnieniem.
Chyba trzeba zakopać razem z ziemia ale czy to później nie będzie śmierdziało w całym mieszkaniu ?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zmiany na liściach howea forsteriana .

Post »

serwum nie będzie ale zakopać to określenie względne, na pw posyłam kontakt tel. zadzwoń. :wink:
serwum
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 21 lut 2013, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zmiany na liściach howea forsteriana .

Post »

Przemo zrobiłem tak jak mi powiedziałeś. Mam wielką nadzieję że ta moja palma odżyje bo zaczynam się bardzo obawiać czy coś z niej jeszcze będzie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zmiany na liściach howea forsteriana .

Post »

wszystko widać zrobione ekstra tylko zapytam czemu system korzeniowy taki rozwalony? mówiłem byś obram max ziemi bez rozwalania systemu korzeniowego czyli zwięzłej bryły korzeniowej, należy ją tylko lekko rozluźnić. Mam nadzieje że będzie dobrze. :wink:
serwum
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 21 lut 2013, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zmiany na liściach howea forsteriana .

Post »

Ziemia była tak mocno zbita że po obsypaniu tej ziemi wokół korzenia to reszta pozostała zbita w jedną bryłę ściskając cały korzeń tak mocno że tworzył kształt podobny do doniczki. Delikatnie wydłubałem ziemię z tego korzenia tak żeby go nie uszkodzić. Robiłem wszystko co w mojej mocy żeby nie narobić większej szkody niż już jest. Wierzę mocno w to że ta roślinka jeszcze mnie zaskoczy swoim pięknem dzięki Twojej pomocy.
serwum
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 21 lut 2013, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zmiany na liściach howea forsteriana .

Post »

Witaj Przemo
Powiedz jak długo trzeba czekać na jakieś widoczne zmiany po zmianie ziemi.
Zauważyłem że w doniczce na ziemi pojawił się taki biały nalot coś jakby pleśń dodatkowo palma zaczęła się przechylać na zewnątrz doniczki. Stała się jakby mniej stabilna przy korzeniu. Można ją z łatwością przechylać w każdym kierunku a wcześniej była bardzo sztywna. Liście też szczególnie te które były koloru zgniłej zieleni zaczęły robić się brązowe a te które miały kolor soczystej zieleni nie są już takie sztywne i proste tylko powyginały się w dół. Czy to już koniec życia mojej palmy ;:174 ?
Obrazek

-- 10 mar 2013, o 14:36 --

dodam jeszcze że ziemia jest ciągle bardzo wilgotna do samej góry. Nie podlewałem jej jeszcze od czasu kiedy przesadziłem palmę.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zmiany na liściach howea forsteriana .

Post »

Ta pleśń to normalne wykwity z podłoża usunąć i zaprószyć piaskiem lub spryskać Topsinem M podłoże, martwi mnie jednak to co napisałeś o tym przechylaniu i niestabilności, odnoszę też wrażenie przypatrując się na ostatnie zdjęcie jakie zamieściłeś że jest za głęboko wsadzona ta palma. Odgrzeb ją wokół kłodzin, zbierz wierzchnią warstwę ziemi ok 5 cm i pokaż zdjęcie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”