Guzmania - zamiera,schną liście

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
ogor
50p
50p
Posty: 58
Od: 12 wrz 2008, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: NORDJYLLAND - Pn Dania

Re: Guzmania - dziwne schnięcie i przebarwianie liści

Post »

Guzmania tak ma, po wydaniu kwiatow roslina ,,umiera,, to naturalny proces. Kazda ,,rozeta,, wydaje tylko jeden raz kwiat. Popatrz czy Twoja Guzmania nie wypuszcza nowych rozetek, jeśli tak to chyba trzeba je przesadzic, nie wiem jak, na tyle to sie nie znam, ale chyba trzeba nowa rozete odciac od matki ;:218
Przepraszam za brak polskiej czcionki
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18667
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Guzmania - dziwne schnięcie i przebarwianie liści

Post »

Zapraszam do poczytania tego wątku o Guzmanii: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 89&start=0 :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Katka79
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 27 lip 2017, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Guzmania - zamiera,schną liście

Post »

Na mojej guzmanii zauważyłam dzisiaj straszną pleśń. Po odcięciu kwiatka kikut też był nią pokryty. Czy coś z niej jeszcze będzie? Nie wiem kompletnie co robić. Załączam zdjecia
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18667
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Guzmania - zamiera,schną liście

Post »

Skoro pleśń się pojawiła znaczy się albo lałaś wodę do lejka podczas kwitnienia, czego nie wolno robić albo po prostu przelałaś.
Niemniej w przypadku wszystkich bromelii, roślina i tak stopniowo zamiera po kwitnieniu. Powinna co prawda wypuścić w tym czasie odrosta/-y. Jeśli łodyga nie jest miękka i po pociągnięciu liście nie wychodzą ze środka rozety, to może jeszcze trochę się utrzyma - wtedy zrób oprysk preparatem grzybobójczym. Jeśli wychodzą, znaczy się że środek zaczął gnić, a jeśli nie znajdziesz po bokach odrostów możesz roślinę wywalić.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”