Żółknący Lucky Bamboo

Rośliny doniczkowe
Lajla
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 20 lip 2010, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Żółknący Lucky Bamboo

Post »

Mam Lucky Bamboo już jakieś pół roku. Cały czas marnie rośnie. Stoi w wąskim flakoniku z wodą. Zawsze był mizerny, nie wypuszczał nowych listków a te co miał były jakies powykrzywiane. Ale rósł. Teraz miałam małe przemeblowanie i troszkę zmieniłam mu miejsce. Nie wiem czy to miało wpływ, bo to było ponad miesiac temu, ale teraz od tygodnia żółknie od góry i te żółkniecie jest już przy zakręceniu. Żółknie mu także ten pędzik na którym są listki. Co się z nim dzieje? Jak mu pomóc??
dyssomnia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 31 sie 2011, o 15:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żółknący Lucky Bamboo

Post »

Mój też zaczynał żółknąć, ale postawiłam go bliżej okna i co jakiś czas zmieniam mu wodę (używam mineralnej), póki co, działa :)
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Żółknący Lucky Bamboo

Post »

Z tego co wiem to w takim flakoniku w nieskończoność rosnąć nie będzie dlatego raczej trzeba go posadzić do doniczki z ziemią U mnie to zadziałało i teraz pięknie rośnie .
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
Kuguar
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 7 wrz 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory

Re: Żółknący Lucky Bamboo

Post »

Obstawiam że ma za mało słońca, ale jeśli chcesz żeby był piękny musisz przesadzić go do donicy zapewnić dużo słońca i nawozić go od czasu do czasu.
Dom bez dzieci, drzewo bez ptaków i ogród bez bambusów, są jak dzień bez słońca.
dyssomnia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 31 sie 2011, o 15:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żółknący Lucky Bamboo

Post »

No i stało się.. mój Lucky też zaczął żółknieć :( Słońce i woda mu nie pomogły. Czy jest szansa, że po przesadzeniu do doniczki z ziemią wróci mu normalny kolor?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Żółknący Lucky Bamboo

Post »

A może pokażecie zdjęcia tych dracen? i napiszecie jakie ma która warunki obecnie. Mam sobie to wyczarować z fusów? :wink:
Awatar użytkownika
kwiatusek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 12 lut 2012, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Żółknący Lucky Bamboo

Post »

Witam wszystkich :) mam takie pytanie do jakiej ziemi najlepiej wsadzić Lucky? U mnie niektóre "gałązki" robią się żółte.. nie wiem z jakiego powodu.. rośnie sobie nadal w wodzie Obrazek
Obrazek
Gdy ktoś kocha różę, której jedyny okaz znajduje się na jednej z milionów gwiazd, wystarczy mu na nie spojrzeć, aby być szczęśliwym. Mówi sobie: ..Na którejś z nich jest moja róża...
dyssomnia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 31 sie 2011, o 15:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żółknący Lucky Bamboo

Post »

Obrazek

Obrazek



Stoją przy oknie, w mieszkaniu jest ciepło, czasem otworzę okno, ale inne roślinki na to nie reagują. Bambusiki stoją w samej wodzie mineralnej. Żółknięcie zauważyłam niedawno i mam wrażenie, że codziennie Lucky jest coraz bardziej zniszczony :/
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Żółknący Lucky Bamboo

Post »

kwiatusek zastosuj nawóz do hydroponiki jak chcesz utrzymać je nadal w tym co są , jak przesadzić do ziemi to typowej dla palm,juk,dracen.

dyssomnia zetnij jak zaznaczyłem a miejsce cięcia zalej woskiem z zapalonej świeczki i posadź sobie tą dracenę do ziemi.

Obrazek
dyssomnia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 31 sie 2011, o 15:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żółknący Lucky Bamboo

Post »

Czarodziej_ pisze: dyssomnia zetnij jak zaznaczyłem a miejsce cięcia zalej woskiem z zapalonej świeczki i posadź sobie tą dracenę do ziemi.

Obrazek

uu stracę zakręcenie... ale skoro to ma pomóc, to dziękuję! :) A do jakiej ziemi? Może być taka całkiem najzwyklejsza? I na jaką głębokość wsadzić, żeby kwiatek się nie złamał?
Awatar użytkownika
IroniaLosu87
100p
100p
Posty: 146
Od: 14 lis 2011, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tam gdzie spadają Anioły...

Re: Żółknący Lucky Bamboo

Post »

Moi drodzy :wit Lucky Bamboo czyli dracena nie może stać na/w słońcu :!: ,bo zaczyna żółknąć. Jeśli kupujemy jednego w takiej plastikowej probówce (czy jak tam się to zwie :wink: ) to trzymamy go tam do póki sie korzonki nie rozwiną :) Wodę należy wymieniać raz w tygodniu
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Żółknący Lucky Bamboo

Post »

IroniaLosu87 pisze:Moi drodzy :wit Lucky Bamboo czyli dracena nie może stać na/w słońcu :!: ,bo zaczyna żółknąć.
U mnie stał na południowym oknie i nic mu nie było.
IroniaLosu87 pisze:to trzymamy go tam do póki sie korzonki nie rozwiną :) Wodę należy wymieniać raz w tygodniu
Miałem z dwa lata w wodzie i wcale jej nie wymieniałem a jedynie uzupełniałem stosując przy tym nawóz do hydroponiki.
dyssomnia pisze:A do jakiej ziemi?
Dla palm,juk,dracen, jest taka typowa.
dyssomnia pisze:I na jaką głębokość wsadzić, żeby kwiatek się nie złamał?
6 cm powyżej korzeni ma być powierzchnia ziemi w doniczce. :wink:
Awatar użytkownika
IroniaLosu87
100p
100p
Posty: 146
Od: 14 lis 2011, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tam gdzie spadają Anioły...

Re: Żółknący Lucky Bamboo

Post »

Jeśli chodzi o nasłonecznienie to na każdej stronie(na karteczce przy bamusie też :wink: ),którą sprawdzałam pisze,że dla Lucky Bamboo najlepsze jest światło rozproszone. Jednak fakt faktem jeśli Lucky będzie niedostatecznie oświetlony to też zacznie żółknąć :? .Ale częściej przyczyną jest nadmiar słoneczka ;:3 Kolejną przyczyną jest woda prosto z kranu,bo chlor też powoduje żółknięcie. Wiem z doświadczenia znajomej,że nie wymieniana,a jedynie uzupełniana woda też jest źródłem problemów i brzydkiego zapachu :wink: Polecam stronę http://www.luckybamboo.pl/ :) :uszy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”