Psianka rantonetti-szafirowa burza

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2608
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Psianka rantonetti-szafirowa burza

Post »

Ja zacząłem zabawę w formowanie w 2013 jesienią , kiedy wreszcie jedna z sadzonek mi pozostała ,stała na parapecie przez całą zimę aby ją " wyciągnąć " . Kiedy wiosną miała około 1m wystawiłem na balkon , stała sezon i szału nie było , małe przyrosty , ale to może wina cienkiego pieńka . Obecnie stoi w pokoju obok okna i pomalutku sobie rośnie , od czasu do czasu uszczykuję odrosty aby się rozrosła , niestety problemem jest jeszcze zbyt mało światła - więc czekam na wiosnę.
Swojej nie nawożę niczym , choć pomalutku zacznę malutkimi dawkami . ;:7
Awatar użytkownika
AleksandraB
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 18 lut 2015, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Psianka rantonetti-szafirowa burza

Post »

Dzięki Markonix. Mam jeszcze takie pytanie - łodyżki stanowiące pień są pokryte liśćmi cały czas. Są zielone, zdrowe i nie wyglądają jakby miały ochotę być oberwane, więc zostawić? Spróbuję ponawozić i zobaczę jak zareagują. Obok stoją też formowane na drzewka fuksje i pieniek jakby szybciej u nich grubieje. Rośliny stoją na dość widnym parapecie. Może psianki po prostu potrzebują więcej czasu :wink: .
Pozdrawiam,
Ola
Awatar użytkownika
AGA Z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3777
Od: 14 paź 2009, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Psianka rantonetti-szafirowa burza

Post »

Moją Psiankę kupiłam na jesieni. Niestety nie mam ciemnego i chłodnego miejsca więc stoi na klatce schodowej. Tam, wiadomo widno i ciepło. Przyrosty ma strasznie długie i zaraz pójdę je uszczknąć, jak radzi Karo.
Poczytałam i wiem co robić, dzięki Karo.:)
Pozdrawiam Agnieszka
Spis treści
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Psianka rantonetti-szafirowa burza

Post »

Tak Aga, już uszczykuj lub nawet dość mocno przytnij jeśli nowe pędy są zbyt wyciągnięte .
Jest jeszcze masa czasu zanim wystawisz ją na powietrze bo w maju, więc można ją nawet przyciąć,zdąży odrosnąć. :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
AleksandraB
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 18 lut 2015, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Psianka rantonetti-szafirowa burza

Post »

Dziś zauważyłam, że większy uszczykany czubek, który spadł do donicy i został zapomniany już się przyjął :wit
Pozdrawiam,
Ola
Aniaczek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 6 mar 2015, o 15:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Psianka rantonetti-szafirowa burza

Post »

Potrzebuję Waszej pomocy...
Właśnie odebrałam moja pierwszą psiankę. Ma ok 50 cm. Jestem kompletnym nowicjuszem w jej hodowaniu i nie chciałabym jej zmarnować. Doradźcie mi proszę , czy powinnam coś jej przyciąć, czy już nawozić i przesadzić do nowej ziemi?? Będę wdzięczna za rady :)
Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczow :)
Awatar użytkownika
zjawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 28 paź 2010, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Psianka rantonetti-szafirowa burza

Post »

Jeśli możesz to wstaw zdjęcie/albo opisz co to ona jest ciut dokładniej :-) .

Krzaczki mocno uszczykujemy.
Drzewko wyprowadzamy do odpowiedniej wysokości a p?źniej uszczykując robimy koronę( takie cudo jak u Bogdana)

One kwitną na nowych zielonych przyrostach ,wiec im jest ich więcej tym większy mamy :-)
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Psianka rantonetti-szafirowa burza

Post »

Psianka ma to do siebie, że im więcej przycinamy tym bardziej się krzewi. Swoją roślinę zdążysz rozkrzewić do maja poprzez radykalne i częste przycinanie. Możesz obciąć obydwie gałązki nad drugą parą liści. Za jakiś i to niedługi czas wyrosną nowe gałęzie i tak na tych nowych znowu dokonujesz cięcia. To co odetniesz w tej chwili nadaje się doskonale do ukorzenienia ( bardzo łatwo puszcza korzenie ). Psianka jest rośliną dość żarłoczną więc już trzeba ją zasilać aby miała siłę się rozrastać.
Pozdrawiam Ela
Aniaczek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 6 mar 2015, o 15:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Psianka rantonetti-szafirowa burza

Post »

Stefka dziękuję za rady. Jedna z gałązek, która ma liście jest nadłamana. Ją też mam przyciąć po drugiej parze liści, czy obciąć zupełnie i spróbować ukorzenić?
Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczow :)
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Psianka rantonetti-szafirowa burza

Post »

Trzeba tak ciąć aby utworzyć ładną koronę więc obetnij to co nadłamane i jak chcesz to możesz ukorzenić.

Oj zapomniałam odnieść się do gałązki nadłamenej - obciąć w miejscu złamania.
Pozdrawiam Ela
Aniaczek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 6 mar 2015, o 15:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Psianka rantonetti-szafirowa burza

Post »

Dziękuję!!!! Jeszcze dzisiaj ją przytnę, a za jakis czas wstawię zdjęcie efektów :wit
Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczow :)
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2608
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Psianka rantonetti-szafirowa burza

Post »

Chciałbym być tutaj wielkim optymistą , ale jeśli będziesz chciała mieć ładnie rozkrzewione drzewko to raczej zapomnij o kwiatach co najmniej w tym sezonie , częste uszczykiwanie w celu ładnego rozkrzewienia to zupełny ich brak i tylko liście.
Trzymam swoją psiankę w domu bodajże od lutego , wtedy kilka dni po przeniesieniu zakwitła jednym kwiatem , który to szybko urwałem razem z gałązką , obecnie ciągle uszczykuję i powolutku czekam na odrosty , choć niestety brak słońca daje się we znaki .
Zacząłem stosować odżywkę do gleby i będę czekał na wyniki latem....
zbig11
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 10 lut 2014, o 13:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Psianka rantonetti-szafirowa burza

Post »

Kupiłem dzisiaj psiankę bardzo rozrośniętą , chciałbym ją podzielić na dwie ,kiedy najlepiej to zrobić teraz jak jeszcze kwitnie, zimą gdy zrzuci liście czy wiosną ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”